Jump to content

Καροτο Και Πλεκο


Giannakis27

Recommended Posts

καλημερα...πριν 5 μερες ειχα βαλει ενα καροτο και ο πλεκο το ευχαριστηθηκε πολυ(οχι μονος αυτος αλλα και τα αγγελοψαρα και η μικρη κιχλιδα)προχθες που εκανα αλλαγη νερου εβαλα νεο καροτο και εδω κι 2 μερες δεν το προτιμα γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε! Τα ζαρζαβατικα μην τα αφηνεις πολλες ωρες μεσα στο ενυδρειο γιατι σαπιζουν και επιβαρινουν το νερο σου, να τα αφηνεις το πολυ 8 ωρες. Δοκιμασε να του βαλεις αγγουρακι και θα το τιμισει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε! Τα ζαρζαβατικα μην τα αφηνεις πολλες ωρες μεσα στο ενυδρειο γιατι σαπιζουν και επιβαρινουν το νερο σου, να τα αφηνεις το πολυ 8 ωρες. Δοκιμασε να του βαλεις αγγουρακι και θα το τιμισει.

τελικα πηγαινει στο καροτο και δεν ανησυχω αλλο....γι' αυτο μου φαινεται οτι το νερο δεν ειναι "καθαρο" δηλαδη σαν κρυσταλλο οπως ηταν πριν...σε ευχαριστω για την συμβουλη :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Ολα αυτά τα τρόφιμα, ωμά τα δίνουμε; Σε τί μέγεθος τα κόβουμε; Τα πετάμε να πάνε στο βυθό ή κάπως αλλιώς; Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το βίντεο,αλλά εγώ έχω ένα πλέκο και 3 corydoras μικρά. Τί ποσότητα αγγούρι να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Κοψε μια φετα αγγουρι και θα την τιμησει.Οτι περισσεψει βγαλτο.

:)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν σας πρήζω, να το δέσω με νήμα και να το βγάλω μετα από κάποια ώρα;

Link to comment
Share on other sites

παρε μια πλακι πετρουλα και πιασε το αγγουρακι η το καροτο πχ με ενα λαστιχακι.απλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Πρός το παρών, έχουν τσιμπήσει όλα τα άλλα ψαράκια εκτός από τον πλέκο..... Εχει πλάκα όμως να τα βλέπεις να τσιμπάνε.

Link to comment
Share on other sites

ο πλεκο ειναι βραδυνος τυπος

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να μην μενει πολλες ωρες μεσα. καλυτερα μολις κλεισουν τα φωτα βαλε αλλο

Link to comment
Share on other sites

εγω το ξεφλουδιζω το καροτο και το δινω και το πολυ σε μια-δυο μερες το εξαφανιζουν αναλογα με τον αριθμο των πλεκων

Link to comment
Share on other sites

Το αγγούρι το ξεφλούδισα,αλλά απ'ότι είδα, τρώνε το κέντρο του... τα σπόρια... Κάθε πότε μπορώ να δίνω;

Έγινε επεξεργασία - tasvar
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...