Jump to content

Δεν Πολι Βλεπο Καλα Τον Μονομαχο Μου


MADMAX

Recommended Posts

Καλησπέρα εδώ και δυο μέρες ο μονομάχος μ δεν τροι . η ουρατου εχη κατσιασει και εχη μικρινη το έχω σε ένα κύβο 5 λίτρα και βλέπω ότι δεν εχη δύναμης ούτε να σηκοθι για να κολιμπισι ηνε σηνεχια σε μια θέση ..... τη να κανό υπαρχή περίπτωση να μ πεθανη ?

Link to comment
Share on other sites

το νερό του το αλαζο ανα 15 μέρες προχτές το αλαξα το νερό

Link to comment
Share on other sites

15 μέρες είναι πολύ! Ειδικά για 5!!! λ'ιτρα! Πρέπει να τον βάλεις σε μεγαλύτερο άμεσα για το καλό του ψαριού σου!!! Τι μετρήσεις βγάζεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω μέτρηση μ τελιοσαν... μήπως υπαρχή κόπια βιταμίνη να ρίξω στο νερό ???

Link to comment
Share on other sites

δωματίου γύρο στα 20 με 24 στα8ερο

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, όπως σου είπα πιο πάνω παίζει μεγάλη πιθανότητα για αμμωνία! Πρέπει να γίνει άμεση αλλαγή και οπωσδήποτε κάποια στιγμή να τον βάλεις σε μεγαλύτερο(τουλάχιστον 25 λίτρα)!

Link to comment
Share on other sites

20 ή 24 σταθερό;

δεν κατεβενη κατο 22 γτ έχουμε όλη μέρα το καλοριφέρ ανιχτο

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, όπως σου είπα πιο πάνω παίζει μεγάλη πιθανότητα για αμμωνία! Πρέπει να γίνει άμεση αλλαγή και οπωσδήποτε κάποια στιγμή να τον βάλεις σε μεγαλύτερο(τουλάχιστον 25 λίτρα)!

θα το αλαξο αμέσως τορα και αύριο 8α πάω να πάρω ένα μίνι ενιδριακι με φιλτρο και αργότερα το στολίζω ... θα προσπαθήσω να ανεβάζω και φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έλεγα οτι τα 5 λίτρα είναι τραγικά λίγα,αρκεί αυτό που κάνεις να το κάνεις σωστά.Οι μονομάχοι απ'ότι έχω παρατηρήσει σε χαμηλότερη θερμοκρασία δεν είναι κινητικοί.Το ξέφτισμα στην ουρά πιθανόν να είναι από αμμωνία καθώς και η συμπεριφορά του, εφόσον κρατάς αυτή τη θερμοκρασία.

Οι αλλαγές σου θα έπρεπε να είναι εβδομαδιαίες με χαλαρό τάισμα εφόσον δεν έχεις φίλτρο.

Αν έχεις σκοπό να τον μεταφέρεις σε ενυδρείο με φίλτρο,φρόντισε να στρώσεις το φίλτρο πρώτα.Ο πιο σύντομος τρόπος είναι το μπόλι.

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα ένα ενιδριακι 20 λίτρα τον έβαλα σήμερα τώρα θα δηξη την διάθεση του μπαντοσ έφαγε σήμερα

Link to comment
Share on other sites

ναι οίνε αδιο τελιοσα δεν εχη τίποτα τώρα 8α μαζεπσο λεφτά να το φτιάξω λίγο όμορφο να μην οίνε έτσι να του βάλω το λουλουδάκι του της πέτρες του το φίλτρο του και όλα τα σχετικά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...