Jump to content

Αρσενικά Ή Θηλυκά Ή Συνδυασμός (Φώτος)


nightmare

Recommended Posts

Εχω αυτα τα δυο γκουραμι τα οποια δεν εχω καταλαβει αν ειναι θυληκα η αρσενικα. Μαλλον πρεπει να ειναι και τα δυο αρσενικα.
Αυτο που εχω να πω ειναι οτι κατα 98% το χρυσο κυνηγαει το μπλε αλλα νιωθω οτι παιζουν και οχι οτι μαλωνουν γιατι ο μπλε αραζει καμια φορα..δε τον χαλαει κιολας..
Σας βαζω και φωτος αν μπορειτε να διακρινετε..

post-47829-0-83668400-1329528529_thumb.jpg

post-47829-0-84834700-1329528531_thumb.jpg

post-47829-0-08505200-1329528534_thumb.jpg

post-47829-0-30225100-1329528536_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπο την προσωπικη μου εμπειρια ,καθε φορα που εβαζα 2 γκουραμι(μπλε,κιτρινο,κοκκινο,pearl)παντα το ενα(το πιο δυνατο μεγαλο γκουραμι) κυνηγουσε το αλλο (το αδυναμο και μικρο) και ειχα θανατους κτλ.....και η αιτια ειναι ειτε οτι το ενυδρειο σου ειναι μικρο ειτε λογω χαρακτηρα του ψαριου...εαν θελεις να μειωσεις την επιθετικοτητα σου προτεινω,αν το επιτρελπουν τα λιτρα σου να βαλεις ακομα 1 ή 2.....Επισης παρατηρω στις φοτο σου ενα ζωοτοκο μαζι με σκαλαρια,το οποιο δεν επιτρεπεται,αλλα αν ειναι επιλογη σου τοτε οκ :) και αν μια μερα δεις καποιο νεκρο μην ψαχνεις την αιτια αφου θα ξερεις.....

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφύλαξη, αλλά το χρυσό είναι αρσενικό(στάνταρ) και το μπλέ πρέπει να είναι θηλικό(έτσι μου φαίνεται)! Βέβαια απ'ότι είδα η ψαροσύνθεση σου είναι άλλα ντάλλων! Ψάξτο λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αλλα νταλλων.

Το εχω ψαξει γτ κ γω ειχα απορια σχετικα με το αν μπορουν τα molly να ζησουν με τα αλλα και μου ειπαν οτι δεν εχουν τοσο προβλημα (οχι στο pet city αν σκεφτειτε κατευθειαν αυτο που ειναι αμπαλοι). Και η αληθεια ειναι οτι ζουν πολυ αρμονικα κ δεν εχουν θεματα μεταξυ τους. τα μονα πειραγματα ειναι αναμεσα στα ιδια ειδη κ οι θερμοκρασιες που εχω ειναι τομη των αναγκων ολων των ψαριων παντως,

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...