Jump to content

Μετά Απο Πολλές Απορίες Και Με Την Βοήθεια Σας Δημιούργησα Αυτο!


tzetzo

Recommended Posts

το τεράριουμ είναι 55cm χ 40cm χ 30cm υψος. εχει 37,4 λίτρα νερό έχω μεσα θερμοστάτη 1500αρι στους 28 βαθμούς και ενα φίλτρο απλο το hailea HX-1000A! θα ήθελα την γνώμη σας για τυχον λάθη και για βελτιοποίηση. ευχαριστώ

post-49007-0-52208000-1330517916_thumb.jpg

post-49007-0-77391400-1330518016_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα φεναιτε φιλε το ενυδρειο σου. ο θερμοστατησ πρεπει να ειναι 50w γιατη για 1500αρι δεν τον κοβω. εγω εχω το hailea hx-2000Α με τα 8w και ειναι πολυ καλο φιλτρο. εαν εχεις νερο της βρυσης να βαλεις εσκλαριν η καποιο αντιστοιχο του για τα αλατα και τα μεταλα τα αποια μπορει να δρασουν αρνητικα στο χελωνακι σου. Αυτα ειχα να πω εγω σαν αρχαριος που ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα φεναιτε φιλε το ενυδρειο σου. ο θερμοστατησ πρεπει να ειναι 50w γιατη για 1500αρι δεν τον κοβω. εγω εχω το hailea hx-2000Α με τα 8w και ειναι πολυ καλο φιλτρο. εαν εχεις νερο της βρυσης να βαλεις εσκλαριν η καποιο αντιστοιχο του για τα αλατα και τα μεταλα τα αποια μπορει να δρασουν αρνητικα στο χελωνακι σου. Αυτα ειχα να πω εγω σαν αρχαριος που ειμαι.

α και κατι αλο: αμα βρεις πος βγαινει το σφουγκαρι απο τον καδο στο φιλτρο σου πεστο και σε εμενα ρε φιλαρακο γιατη δεν μπορω να το βγαλω.

Link to comment
Share on other sites

με την σταθμη που εχει το νερο τωρα ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά άλλαξα φίλτρο γιατί το αλλο δεν τραβούσε! πηρα το ΕΗΕΙΜ 2008 και βρήκα την υγεια μου! Αντώνη τις προάλλες έβλεπα τις φωτογραφίες σου και επειδη είμαι και εγω απο επαρχία αναρωτιόμουν απο που παρρειγειλες την ξέρα που εχεις...?

Link to comment
Share on other sites

φιλε Tzetzo στο λεω υπευθηνα οτι και γω αυτο το φιλτρο εχω της eheim το εσωτερικο,το οποιο μπορεις να το δεις και στο setup μου και μετα απο 8-9 μηνες ειμαι ακομα ευχαριστημενος αρκετα.Τρεχει μια χαρα αλλα και το νερο κρυσταλλο(φαινομενικα),αλλα οπω ειπα δες και την πατεντα που εχω κανει και θ α καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά άλλαξα φίλτρο γιατί το αλλο δεν τραβούσε! πηρα το ΕΗΕΙΜ 2008 και βρήκα την υγεια μου! Αντώνη τις προάλλες έβλεπα τις φωτογραφίες σου και επειδη είμαι και εγω απο επαρχία αναρωτιόμουν απο που παρρειγειλες την ξέρα που εχεις...?

Στα περοσσότερα μαγαζια που εχουν βημα εδω μεσα,αν απευθηνθεις θα σε βοηθησουν στο να βρεις μια ξερα καταλληλη για τις αναγκες σου

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο γιωργος φιλε μοθ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...