Jump to content

Diy Backround Για 300Λιτρη Γυαλα Με Αληθηνες Πετρες...


ΚΟΥΜΑΝ

Recommended Posts

απο αμμο εχω μια σκουροχρωμη απο θαλασα λεπτοκοκη.. θα δοκιμασω με αυτην και βλεπουμε.. ανουμπια μπορει να μπει ναι... την αμμο την εχω ξεπληνει καλα με νερο και εριξα και μεσα σοδα σκονη που καθαριζει ... και ξανα ξεπλημα..

Link to comment
Share on other sites

εσυ ξερεις καλυτερα!!! :bigemo_harabe_net-64:

οσο για την υπολοιπη διακοσμηση προσωπικα θα δοκιμαζα αντι για τα κλασικα φυτα(βαλισνεριες,ανουμπιες)και για να ξεφυγω λιγο απο τους νομους της αφρικης, να εβαζα moss σε διαφορα σημεια(οπως η πετρα στα δεξια και σε αυτη που προεξεχει στα αριστερα)αν σ'αφησουν οι αφρικανες παντα!!νομιζω θα το εκανε πιο αγριο!

απο ψαρια κατεληξες καπου?

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα ηταν ιδανικο αλλα θα μπουνε αφρικανες μαλαουι που ειχα απο γεννες μου και δεν αφηνουν τπτ τα ατιμα... αν βαλω αλλα ψαρακια ομως θα γινει συγουρα..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι Άρχοντας!!!!

Το (Α ) κεφαλαίο! you_are_the_man.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε ξεφύγει τελείως αύτο το θέμα....

Μπράβο Σάκη!!!!Πολύ καλό αποτέλεσμα και σιγουρα με σκουρόχρωμη μπεζ αμμο θα δειξει απίστευτο!!!

Δοκίμασε να φωτίσεις μονο την αριστερη πλευρά και ασε την αλλη πιο σκοτεινή!!!

Αντε να το δουμε τελειωμένο!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!! ναι με τον φωτισμο θα παιξω να δω τι ταιριαζει! προσπαθω να βρω αγροτη για να το φορτοσω και να το στησω...

Link to comment
Share on other sites

και με μαύρη..... -εφόσον θέλουμε κάτι διαφορετικό - θα βγάλει όλο το κίτρινο η πέτρα....

Link to comment
Share on other sites

ενα update ! το ενυδρειο στηθηκε και γεμισε χθες... θελει να ξεθολωσει κιαλο... και πρεπει να παιξω με τον φωτισμο γιατι κατι δεν μου αρεσει,,, τι λετε?

DSC00206.jpg

DSC00211.jpg

DSC00210.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Σάκη..τέλεια δουλειά!!

Αλήθεια θα βάλεις ψάρια μέσα;Τι σκέφτεσαι να βάλεις;

Για μένα θες λιγότερο φωτισμό και άλλη απόχρωση...

Περιμένουμε κ άλλες φωτο όταν ξεθολώσει....

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο σακη!!!γνωμη μου αν μπορεις να φωτίσεις την αριστερη πλευρα και ασε να σβηνει πηγαίνοντας προς την δεξια...οπως περιπου με το αρχικο ενυδρειο!εκεινο φωτιζονταν kai με κιτρινη λαμπα μεσα στην σπιλια!δες αν μπορεις να κανεις κατι παρομοιο!

υ.γ.:για τα ψαρια ποτε θα μαθουμε? :P

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες! μαλλον θα μπουνε haps malawi απο γεννες μου! πρεπει να διωρθωσω τον φωτισμο,,, θα το βρω που θα παει! ηλεκτρολογος ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα 2 3watt led μπροστά και τερμα αριστερά ή αλλιως μια λάμπα 16watt Τ8 παλι στην ιδια θέση.

Θες να σκοτεινιάζει πισω για να δινει βάθος....και να σκοτεινιάζει και στα δεξια για να δειχνει ωραια σπηλιά.....δεν σε φοβάμαι...σιγουρα θα το πετύχεις!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ετσι ειναι τωρα... μπηκαν και 2 ανουμπιες...

DSC00297.jpg

DSC00300.jpg

DSC00304.jpg

DSC00306.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε σακη!!!πολυ καλο!!!την σπιλια την χρησιμοποιούν καθολου?σαν ενα μερος να κρυβονται ή να αραζουν γενικοτερα?

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο Σάκη!Εύγε!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες! την σπιλια πισω κεντρο ναι.. αλλα βλεπω πολυ κινιση γενικοτερα,,, ειχα παιξει και με λιγοτερο φωτισμο που ηταν οτι επρεπε για αφρικη αλλα εκει που το εδωσα ηθελε παραπανο φως και της ανουμπιες που εγω ειμουνα κατα... θα το αφησω να τρεξει λιγο καιρο ετσι και θα το κανω μια παρουσιαση αργοτερα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...