Jump to content

Recommended Posts

Ολα πανε καλα με αυτο το αριστο εργαλειο .

Ενα απο τα τελευταια πραγματα που κανω ειναι να μετραω το ph με ακριβεια και με ηλεκτρονικο καλιμπραρισμα.

Σιγουρα θα σας αρεσει..

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μας λίγο στο νόημα του όλου σου προτζεκτ.....μην μας πετάς μια κουβέντα έτσι και μας αφήνεις στο άγχος. :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα ενας ph monitor πολυ αξιοπιστος και με ηλεκτρονικο καλιμπραρισμα.Θα γινει σε οθονη τεσσαρων γραμμων και θα εχει τη δυνατοτητα να παρακολουθει ph,orp,salility με 3 διαφορετικα probe.

H υποσχεση που δινω στους συνχομπιστες ειναι οτι θα δουμε ολοι μαζι ,γιατι και εγω μερα με τη μερα μαθαινω ,πολλα πραγματα που κοιταμε στα ξενα φορουμ και λεμε ειναι απιαστα..

Link to comment
Share on other sites

To συνολικο κοστος αξιζει ή ειναι κατι που ήθελες να το κάνεις εσύ χωρις να συμφέρει ...;

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε τα αποτελέσματα της κατασκευής σου ώστε να μοιραστείς μαζί μας τις εμπειρίες που θα αποκτήσεις.. και γιατί όχι και τον controller εάν είναι αξιόπιστος και σε συμφέρουσα τιμή σε σχέση μ αυτά του εμπορίου...

Μ αρέσουν τέτοιες ενέργειες από τα μέλη... μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρώ χρόνο θέλω να την ψάξω λίγο με το συγκεκριμένο κοντρόλερ μιας και απο ότι ξέρω μπορεί να κάνει dimming,να ελέγχει φωτισμό προσομοίωση δύσης ανατολής να ελέγχει αντλίες και άλλα πολλά!πές μου απο όσο έχεις ασχοληθεί γιατί σίγουρα έχεις φάει περισσότερο χρόνο απο μένα στο συγκεκριμένο θέμα,τί γνώσεις χρειάζεται για να προγραμματίσεις ένα τέτοιο μικροϋπολογιστή?Μπορείς απλά να το συνδέσεις με υπολογιστή και να φορτώσεις κάτι έτοιμο να κάνει απλά τι δουλειά του?Απο που το πείρες γιατί μοιάζει σε κάτι ανάλογο που έχω δει σε ξένη ιστοσελίδα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κατι ευκολο θελει γνωσεις c++ καθως και ηλεκτρονικα αρκετα.

Το εργο μολις ολοκληρωθει θα ειναι διαθεσιμο.

Δε ξερω αν ειδατε στη παρουσιαση του ενυδρειου μου αλλα την ελενχο των led το κανω ηδη με κυκλωμα ανατολης δυσης,κυκλο φεγγαριου και απο καιρικα φαινομενα μονο τυχαια συννεφα .Που δεν ειναι συνεχεια υπαρχουν πολλες ηλιολουστες μερες.

Εχουμε φαει απειρες ωρες στο υπολογιστη με το φιλο μου που ειναι προγραμματιστης και εγω ηλεκτρονικος ομως το αποτελεσμα θα ειναι καταπληκτικο παιδια.....

Θελει λιγο οργανωση και αρκετη υπομονη πρωτα ο Θεος η παρουσιαση θα γινει αλλα περιμενω καποια τελικα σταδια.

Δε θελω να δειξω εικονες τετοιες θελω καλυτερες.

post-49260-0-54176600-1331239477_thumb.jpg

post-49260-0-89727700-1331239513_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - merlon1
Link to comment
Share on other sites

Τοτε θα περιμενουμε την παρουσιαση.................

Καλη συνεχεια φιλε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Θα αλλαξω την οθονη σε 4 γραμμες οπως του φωτιστικου και θα εχουμε πρωτοτυπο λογικα τελος εβδομαδας

Θα το παρουσιασω και στο blog μου

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλαξω την οθονη σε 4 γραμμες οπως του φωτιστικου και θα εχουμε πρωτοτυπο λογικα τελος εβδομαδας

Θα το παρουσιασω και στο blog μου

Για πες το blog σού!!!! ή καλύτερα βάλτο στην υπογραφή σου να μπαίνουμε όσοι θέλουμε... περιμένουμε την παρουσίαση με αναλυτικές πληροφορίες μπας και κάνουμε και εμείς κανένα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...