Jump to content

Sos Με Goby


Recommended Posts

Όπως λέει και το θέμα έχει μια τρύπα, θα ανεβάσω και φώτο.

Αυτή ήταν μια μικρή πληγή και σιγά σιγά έγινε τρύπα.

Στην αρχή δεν έδωσα μεγάλη σημασία γιατί φαινόταν σαν μια πληγή και είπα θα την έπαθε από κανένα τσαμπουκά.

Αλλά μετά άρχιζε να γίνεται τρύπα και να μεγαλώνει.

Το ψάρι το έχω κανένα χρόνο και τρώει κανονικά,το θέμα μου είναι μήπως έχει μολυνθεί,και τι μπορώ να κάνω?

​Δεν μπορώ με τίποτα να ανεβάσω φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε μπορείς να φτιάξεις ενα λογαριασμό στο imageshack και να ανεβάσεις απο εκεί φωτογραφία και μετά πατάς απλά στο εικονίδιο image και να κάνεις paste το direct link.Τα ψαράκια έχουν αρκετά δυνατό ανοσοποιητικό και το μόνο που χρειάζονται είναι καλή τροφή για να αναρρώσουν.Αν είναι απλά δάγκωμα ή γρατζουνιά και τρώει κανονικά θα αναρρώσει.Αν βλέπεις σημάδια μόλυνσης καλό θα είναι να το βάλεις σε κάποια καραντίνα και μέχρι να αναγνωρίσεις τι είναι για να το αντιμετωπίσεις φαρμακευτικά.Μπάνιο με ιώδιο και άλλα τέτοια δεν θα τα συνιστούσα γιατί αγχώνουν και στρεσάρουν τα ζωντανά και φοβάμαι οτι επιταχύνουν τη σήψη.Αν έχεις γαρίδες καθαριστές αυτές θα αναλάβουν να καθαρίσουν τυχόν νεκρωτικό ιστό και θα βελτιώσουν το πρόβλημα αφήνοντας μόνο καθαρό ιστό.

Link to comment
Share on other sites

ok Alex σε ευχαριστώ πολύ.

Αυτό θα κάνω, ταΐζω με σκόρδο και μου έχει τελειώσει η βιταμίνη C και θα πάω να αγοράσω αύριο.

Ήταν δικιά μου χαζομάρα γιατί λόγω μετακομίσεις μετέφερα τα ψαριά σε άλλο ενυδρείο και έβαλα καινούριο αραγωνιτη που είχε λήξη και δεν τον ξεβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...