Jump to content

Μετατρέπει Το Βρώμικο Νερό Σε Πόσιμο


Recommended Posts

Ο μηχανικός Μάικλ Πρίσταρντ πορεί να μετατρέψει το πιο βρώμικο νερό σε πόσιμο σε δευτερόλεπτα.

http://www.videoman.gr/17713

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει κάποια ανάλυση του νερού από κάποιο μικροβιολογικό εργαστήριο?... δεν πρόσεξα αν αναφέρει κάτι τέτοιο στο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το εχω πολυψαξει αυτο που καταλαβαινω απο μια πρωτη ματια στην ουσια ειναι μια compact οσμωση στην οποια δημιουργητε πιεση του νερου με το εμβολο που εχει για να περασει απο τα διαφορα σταδια και μεμβρανες.

Technical info

Παντου υπαρχει και ενας Ελληνας.

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Εξυπνο το αμερικανακι, αλλα αυτη την ψευτοσυμπωνια δεν μπορω να την ανεχτω ρε παιδια.

Ενταξει ειναι οντως πολυ χρησιμο σε μια φυσικη καταστροφη, οπου το νερο θα εχει μολυνθει και χιλιαδες κοσμος θα πρεπει να εξυπηρητεθει αμεσα, πραγμα το οποιο θα ευχεται με χιλια ( η κακια μου) ομως το μικρο μπουκαλι εχει 100 λιρες πραγμα το οποιο δεν θεωριτε και φτηνω!

Απο την αλλη σε μερη οπου υπαρχει σταθερα προβλημα νερου γιατι να μην γινει μια κεντρικη μοναδα οσμωσεις που και λιγοτερο θα κοστισει στο συνολο σαν εργο απο το να αγοραζει ο καθε πονεμενος και απο ενα μπετονι του;

Οντως αναγνωριζω οτι μπορει να βοηθησει πολυ κοσμο πραγματικα και ουσιαστικα αλλα μου την δινει που ακομα και την δυστηχεια του κοσμου κοιτανε να βγαλουν λεφτα με το τσουβαλι αυτοι οι ψυχόπονοι ανθρωποι!

Συγνωμη ακα68, το θεμα σου ειναι οντως πολυ ενδιαφερων απλα εξεφρασα την αποψη μου που για ακομα μια φορα στο βωμό του χρηματος μας κοροιδευουν και πρεπει να λεμε και ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

+1 απλα αν νοιαζοταν οι κυβερνησεις.. που δεν... θα μπορουσαν να του αγορασουν την πατεντα και να σωσουν κοσμο χωρις τα μπετονια του και τις βλακειες.

Εξυπνο το αμερικανακι, αλλα αυτη την ψευτοσυμπωνια δεν μπορω να την ανεχτω ρε παιδια.

Ενταξει ειναι οντως πολυ χρησιμο σε μια φυσικη καταστροφη, οπου το νερο θα εχει μολυνθει και χιλιαδες κοσμος θα πρεπει να εξυπηρητεθει αμεσα, πραγμα το οποιο θα ευχεται με χιλια ( η κακια μου) ομως το μικρο μπουκαλι εχει 100 λιρες πραγμα το οποιο δεν θεωριτε και φτηνω!

Απο την αλλη σε μερη οπου υπαρχει σταθερα προβλημα νερου γιατι να μην γινει μια κεντρικη μοναδα οσμωσεις που και λιγοτερο θα κοστισει στο συνολο σαν εργο απο το να αγοραζει ο καθε πονεμενος και απο ενα μπετονι του;

Οντως αναγνωριζω οτι μπορει να βοηθησει πολυ κοσμο πραγματικα και ουσιαστικα αλλα μου την δινει που ακομα και την δυστηχεια του κοσμου κοιτανε να βγαλουν λεφτα με το τσουβαλι αυτοι οι ψυχόπονοι ανθρωποι!

Συγνωμη ακα68, το θεμα σου ειναι οντως πολυ ενδιαφερων απλα εξεφρασα την αποψη μου που για ακομα μια φορα στο βωμό του χρηματος μας κοροιδευουν και πρεπει να λεμε και ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που ειδα το προιον να κανει δουλεια ομως σε τρικοκοσμικες χωρες και να βοηθαει ,αυτο για μενα ειναι +1 εψαξα της τιμες και δεν ειναι τοσο τρελο το ποσο που κοστιζει... καπου στα 130 δολαρια απ οτι θυμαμε,,, ειναι μια ουσιοδης ανακαλυψη... τωρα για την ψευτοσυμπονια... ας πουλησει...τουλαχιστον αυτο ειναι για το καλο του κοσμου...

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστη καθε αποψη παιδια, και ισως να ειμαι απο τους δυσπιστους αυτης της κοινωνιας, σιγουρα ειναι μια καλη πατεντα και οχι ανακαλυψη αλλα αυτος ο κοσμος αν βγαζει 130 δολλαρια το μηνα ειναι πλουσιος στην χωρα του.

Απο εκει και περα η κουβεντα ειναι ατελιωτη και σιγουρα την σημερον ημερα θα μπορουσαμε ολοι να ζουσαμε σαν βασιλιαδες με την τεχνολογια που υπαρχει αλλα ο ανθρωπος ως σηνηθως ειναι απληστος και αχορταγος οποτε δυσκολα θα αλλαξει το κατεστημενο της εκμεταλλευσης ως προς τους ποιο αδυνατους.

Peace and love for everybody!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...