Jump to content

Πρόβλημα Με Λευκοστερνο?


Recommended Posts

καλημέρα εδω και δυο μερες το πτερυγιο πισω το βλεπω σαν να κανει ζαρες,ειναι τίποτα η μπα?

post-39860-0-72197000-1332855046_thumb.jpg

post-39860-0-37636200-1332855079_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,καλύτερες φώτο φίλε μπας και μπορέσουμε να βοηθήσουμε!προ πάντων στην 2 φώτο δεν φαίνεται τίποτα.από πότε τον έχεις τη αλατοτιτα έχεις μετρά και nitrat-phospate.πρασινάδα ταΐζεις?κάπου πάει το μυαλό μου.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,καλύτερες φώτο φίλε μπας και μπορέσουμε να βοηθήσουμε!προ πάντων στην 2 φώτο δεν φαίνεται τίποτα.από πότε τον έχεις τη αλατοτιτα έχεις μετρά και nitrat-phospate.πρασινάδα ταΐζεις?κάπου πάει το μυαλό μου.....

Που παει το μυαλο σου φιλε μου;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τον παρατήρησα καλύτερα και μαλλον εχω παλι ick.αρχισα κι ολας σκορδοζουμο και herbtana

Link to comment
Share on other sites

Καλά από τις φωτό δεν φαίνεται και τίποτα πάντως. Μπορεις να ελένξεις τις τιμές του νερού σου πάντως. Τροφή με σκόρδο θα κάνει σίγουρα καλό αν είναι ick. Τι θερμοκρασία έχεις στο ενυδρείο σου ?

Link to comment
Share on other sites

γυρως τους 24 εχεις παντού σαν ασπρα χνουδια.θσ ανεβασω και φωτο

Link to comment
Share on other sites

γυρως τους 24 εχεις παντού σαν ασπρα χνουδια.θσ ανεβασω και φωτο

post-39860-0-85445000-1332939999_thumb.jpg

post-39860-0-18053600-1332940032_thumb.jpg

post-39860-0-34696900-1332940068_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο συμπεριφορα το ψαρι πως παει?? Στις φωτογραφίες παντως δε φαινεται καλα για να βγαλεις καποια συμπερασματα??

Link to comment
Share on other sites

κρυμμένος συνεχεια αλλα κοβει κανα δυο βολτες,και τον τσιμπολογάει συνεχεια ο γιατρος.

Link to comment
Share on other sites

Απο συμπεριφορα το ψαρι πως παει?? Στις φωτογραφίες παντως δε φαινεται καλα για να βγαλεις καποια συμπερασματα??

σύμφωνο έτσι δουλεία δεν.......αν θέλεις απάντησε αφτα που σου έγραψα μπας και γλυτώσουμε κάτι!!!το σηνκεκρημενο ψάρι αρχίζει να μαζεύει υπογραφές........πιο έντονα φώτα να μπορέσουμε να διευκρινίσουμε καταστασει η και είδος παράσιτα.καρανηνα έχεις σημαντικό?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε οζον φιλε θα σωθεις αν και το συγκεκριμενο ψαρι ειναι παρα πολυ ευαισθητο και πολυ απαιτητικο οσον αφορα το νερο..παντος το οζον κανει χρυσες δουλειες..

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε οζον φιλε θα σωθεις αν και το συγκεκριμενο ψαρι ειναι παρα πολυ ευαισθητο και πολυ απαιτητικο οσον αφορα το νερο..παντος το οζον κανει χρυσες δουλειες..

Προτείνεις σε αρχαριο χομπιστα να αγορασει και να βαλει κατι που ακομα και οι πιο εμπειροι μπορει να κανουν λαθος στη χρηση του??

To ψαρι τρωει? Πόσο καιρό ειναι στο ενυδρείο? Αλοι κατοικοι του επιτιθενται?

Link to comment
Share on other sites

σήμερα δεν έτρωγε,οι αλλοι οχι δεν επιτίθενται.μονο ο γιατρός.απο μετρήσεις ολα κομπλέ οπως και οι αλλοι κάτοικοι.

Link to comment
Share on other sites

ειναι σαν πιτιριδα και σαν χνουδια.

Link to comment
Share on other sites

Nα και καινουργες φωτοP1010040.jpgP1010039.jpg

Link to comment
Share on other sites

ταιζε με σκορδο τωρα που ειναι αρχη γιατι μετα θα πας σε λυση φαρμακου κατι που αν εχεις κοραλλια καλο ειναι να το αποφυγεις.

δες μια συνταγη με σκορδο εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=70739&hl=&fromsearch=1

χρησιμοποιησε την παραπανω συνταγη και θα δεις σιγουρα αποτελεσμα

ευχομαι ολα να πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

εχω της kent σκορδοζουμο

Link to comment
Share on other sites

ο λευκοστερνος τελικά απεβίωσε.υπο πια έννοια δεν βάζουμε μαζί,γιατι κάποιος αλλος μου είχε πει μέχρι πέντε αλλα μικρά.

Link to comment
Share on other sites

ο λευκοστερνος τελικά απεβίωσε.υπο πια έννοια δεν βάζουμε μαζί,γιατι κάποιος αλλος μου είχε πει μέχρι πέντε αλλα μικρά.

Εννοεις tang στα 200 λιτ. 5;

Link to comment
Share on other sites

ναι γύρος στα 4-5.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου.Σε αυτα τα λιτρα ενα με το ζορι και αυτο να ειναι ειδος που δεν μεγαλωνει και πολυ.

Link to comment
Share on other sites

χμ,ευχαριστώ πάντως για την συμβουλή σου και θα την ακολουθήσω.

Link to comment
Share on other sites

χμ,ευχαριστώ πάντως για την συμβουλή σου και θα την ακολουθήσω.

Ριξε μια ματια στα προφιλ να δεις ποσα λιτρα χρειαζονται....

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+43+366&pcatid=366

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+43+330&pcatid=330

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία είναι χαμηλή στους 24ο που έχεις. Ανέβασε στους 26o

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...