Jump to content

Ιδεα Για Φιλτρο Nano Reef?


ctsaligo

Recommended Posts

Πως σας φενεται η ιδέα για 3 - 4 φιλτρα σαν αυτα (από αυτόματο πότισμα) post-49292-0-59322700-1334061261_thumb.pngστη σειρα για διαφορα υλικά?

Το κοστος θα είναι κατω απο 30Ε (χωρις αντλία) για ενα συστημα με 4φιλτρα με βανες και bypass. Το mesh μου ειπαν είναι πλαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Για να βάζω μέσα χυμα υλικά όπως carbon, purigen, chemipure κτλ.

Έγινε επεξεργασία - ctsaligo
Link to comment
Share on other sites

Μαλλομ μονο ανθρακα και καποιο αντιφωσφορικο θα χρειαστεις οποτε καποιο συμαζεμενο εσωτερικο με πανω κατω στα ιδια χρηματα θα βρεις εγω ας πουμε ειχα αυτο http://www.hydor.it/index.php/prodotti/show/famprod/14/list/4#tabelle to crystal2 και δεν πρεπει να το πηρα πανω απο 25

Link to comment
Share on other sites

Το δίχτυ που βλέπω στη φώτο μάλλον είναι πολύ πυκνό και θα βουλώνει πολύ ευκολά. Θα συμφωνήσω με τους φίλους, πως ένα εσωτερικό ή εξωτερικό κάνιστρο είναι καλυτερο,

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι με την σειρά μου θα σου πρότεινα ένα aquael multikani το οποίο είναι εξωτερικό πολύ μικρό,με αποσπόμενη αντλία και πολύ ικανοποιητικό κάδο υλικών,στον οποίο από κάτω μπορείς να προσθέσεις σε σειρά και άλλους αν θες αργότερα.Το είχα δεί στη κοπή της πίτας μας,που το προσέφερε ένα από τα καταστήματα που ήταν δωροθέτης,και όταν ρώτησα ήταν σε πολύ καλή τιμή (σε αναλογία με την κυκλοφορία του,τα λίτρα του και την τρίχρονη εγγύηση του)

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο που θα το βάλεις?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για το ενυδρειο κατω από το (μη) avatar μου. Καθαρά περίπου 60 λίτρα. Εχω ενα εσωτερικό αλλά θελω να το γεμίσω με seachem matrix.

Το ¨αλλο" θα είναι για να παιζω με τα χειμικά υλικά. Εαν επίσης το 1 από τα 4 γίνει μόνο μηχανικό θα μπορώ ίσως και να παρεμβάλω μια σκούπα για καθαρισμό αμου χωρίς αλλαγή νερού....λέω τώρα,,,,

Έγινε επεξεργασία - ctsaligo
Link to comment
Share on other sites

ακυρο! τελικα η σιτα ειναι μεταλική....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...