Jump to content

Θερμαντηρες


pepah986

Recommended Posts

Γεια σας,

Θελω αν μπορειτε να μου πειτε σε ενα ενυδρειο 60 λιτρων τι θερμαντηρα χρειαζομαι. Επισης να μου πειτε εαν ξερετε μια τιμη πανω κατω,

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι με 50w εισαι καλα. για τιμες κοιτα εδω... http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=category&id=14&show=rows

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι με 50w εισαι καλα. για τιμες κοιτα εδω... http://www.petcumulu...id=14&show=rows

Το θεμα ειναι οτι υπαρχει περιπτωση να μην επαρκει και να χρειαστω να παρω αλλο! Επισης επειδη εχω μονομαχο να μην παθει τιποτα ο καλυτερος φιλος μου γιατι μετα θα πεθανω!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις τον 75w αν εχεις πολυ κρυο σπιτι το χειμωνα.

Link to comment
Share on other sites

100w ειναι πιο σωστο για τα 60 λιτρα...

Link to comment
Share on other sites

100w ειναι πιο σωστο για τα 60 λιτρα...

και για τα 100 λτ???????/

συνηθως βαζουμε 1w το λιτρο

εγω στο 30αρι εχω 25w ,στο 60αρι εχω 50w και στο 300αρι 300w

Link to comment
Share on other sites

100 w δεν ειναι λιγο πολυ θα το κανει βραστο το ψαρακι χαχα, Αστειυομαι επισης τι ειναι καλο να κανεις οταν εχεις δυο διαφορετικου ειδους ψαρια οπως χρυσοψαρο και μονομαχος σε θεματα θερμανσης πρεπει να εχουν την ιδια θερμοτητα??

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεστε....και 300w να βάλεις (που λέει ο λόγος πάντα , πέρα από το μέγεθος που δεν χωράει :P ) δεν θα κάνει ψαρόσουπα μέσα εκεί....απλά θα δουλεύει το 1/3 από τον χρόνο που θα χρειάζεται ο 100w για να φτάσει το νερό στην θερμοκρασία που θέλουμε! Καλυτέρα να έχεις λίγο παραπάνω παρά λιγότερο για εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεστε....και 300w να βάλεις (που λέει ο λόγος πάντα , πέρα από το μέγεθος που δεν χωράει :P ) δεν θα κάνει ψαρόσουπα μέσα εκεί....απλά θα δουλεύει το 1/3 από τον χρόνο που θα χρειάζεται ο 100w για να φτάσει το νερό στην θερμοκρασία που θέλουμε! Καλυτέρα να έχεις λίγο παραπάνω παρά λιγότερο για εμένα!

+1000...

Link to comment
Share on other sites

στα 60 λιτρα το λιγο παραπανω ειναι 75w.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...