Jump to content

Niknik Reef 550L


niknik

Recommended Posts

Απλά αριστούργημα οι φωτογραφίες!!!!!!!!!Έχει πάρει πολύ τα πάνω του το ενυδρείο :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφες οι φωτο Νικολα!!!Για το ενυδρειο δεν το συζηταω,τελειο εχει γινει

Link to comment
Share on other sites

Nικολααα επαθα πλακα!!!!!!!!!Να το χαιρεσαι!!!!!

ABUcSpa.jpg

 

TPvvcv7.jpg

 

TPvvcv7.jpg

 

u3NXizA.jpg

 

r50Qml9.jpg

 

Mbx2MEb.jpg

Έγινε επεξεργασία - vasilis4x4
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να συνεχισω εγω?Ειχαμε και οι δυο την ευκαιρια να φωτογραφισουμε το στολιδι του Νικολα!!T8k5QWU.jpglj4K0nu.jpg5vEyaKK.jpgNuuG8Kg.jpgqS32YtY.jpgfweyfJ4.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Νικολα να χαιρεσαι τα υπεροχα ζωντανα σου και την ζουγκλα σου που λες ενυδρειο!!!!Δωσε φωτο στον λαο!!!Τωρα εχεις μπολικες να ανεβασεις!!!ACzMob4.jpgfsLcYnl.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα πανέμορφο φίλε μου να το χαίρεσαι και να έχεις υγεία να το θαυμάζεις μαζί με εμάς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο Νικόλα. Το ενυδρείο έχει "ξεφύγει". :bow:

Link to comment
Share on other sites

:thaman: :thaman: 

 

Ποσα θες να μας τρελλανεις!!!!!!!!!

  

Πανεμορφες οι φωτο Νικολα!!!Για το ενυδρειο δεν το συζηταω,τελειο εχει γινει

Φιλαρακια ενα μεγαλο ευχαριστω για τις πολυ ωραιες φωτο που βγαλατε και την ωραι κουβεντα που καναμε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο Νικόλα. Το ενυδρείο έχει "ξεφύγει". :bow:

 Σε ευχαριστω Λουκα και σε περιμενω. 

Νικόλα είσαι πολύ μπροστά φίλε!!!Τουμπανέιροςςς

Βασιλη να εισαι καλα και ελπιζω να πειρες την catalafilia

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα πανέμορφο φίλε μου να το χαίρεσαι και να έχεις υγεία να το θαυμάζεις μαζί με εμάς.

Φιλαρακι σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και ανταποδιδω στο επακρον,να εισαι παντα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Yp4Axlw.jpg

Βασιλη τρομερη φωτο

Νικόλα πανέμορφο φίλε μου να το χαίρεσαι και να έχεις υγεία να το θαυμάζεις μαζί με εμάς.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

όμορφες φωτογραφίες και φανταστικά χρώματα Νίκο...

Σε ευχαριστω Γιωργο.

  

Αμάν αμάν !!!!

Μπορεί φίλε από τις καλύτερες σου !!!

Διονυση ερχετε και η σειρα σου στις φωτο λεω ε και μην γελας ,σε βλεπω....χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε νικολα τρομερα χρωματα και πλεον εξελισεσαι και σε καλλιτεχνης.αντε να ερθεις να με φωτογραφισεις χαχαχαχαχα :icon_dance:  :icon_dance:

Ετοιμασου παιρνω φωτογραφικη και ερχομαι

Link to comment
Share on other sites

Απλά αριστούργημα οι φωτογραφίες!!!!!!!!!Έχει πάρει πολύ τα πάνω του το ενυδρείο :D

Γεια σου Χριστινα να εισαι καλαααα.

Link to comment
Share on other sites

  

Φιλαρακια ενα μεγαλο ευχαριστω για τις πολυ ωραιες φωτο που βγαλατε και την ωραι κουβεντα που καναμε.

Νικολα εμεις ευχαριστουμε για την φιλοξενια,για το οφθαλμολουτρο που καναμε στο στολιδι σου και που δεχτηκες να γινει πειραματοζωο στις πρωτες μου φωτο εκτος σπιτιου!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε νικ το thread ειναι τεραστιο και δεν υπαρχει ο χρονος να το διαβασω ολο σε 1-2 sessions , μια απορια και μια απαντηση εχω για την ωρα .

 

μπορεις να μου πεις πποια ειναι η πορια του ενυδρειου απο αποψη φωτος ? με τι ξεκινισες τι προσθεσες στη πορια και με τι παιζεις τωρα ? 

 bacterial η algal bloom , ανοιξη γαρ 

Μια απλη απαντηση ειναι στη φωτογραφια στης απαντησεις μου ειναι η εικονα του ενυδρειου μοιυ τοτε που μου εκανε τη χαρα το AQUAZONE να με πρωτεινει για το διαγωνισμο,απο τοτε βεβαιως εχουν αλλαξει πολλα στην συντηρηση του ,οπως τοποθεηση biopellet,χαιρωμαι που το διαβαζεις,εξαλου αυτος ειναι ο σκοπος του ,και με τα καλα και τα στραβα του ,λαθη και μη,και φυσικα η πορεια του.

Link to comment
Share on other sites

ουτε στη μεση δεν εχω φτασει :P ωστοσο δε μου ειπες , με τι λαμπες εχεις παιξει ?

Επειδη εχω τρελα με τον φωτισμο εχουν περασει απο τα χερια μου ολα σχεδον τα φωτα του εμποριου,απο mh ,τ5 και φυσικα led.Τα χρωματα των κοραλιων κατω απο τα  led δεν υπαρχουν.Οταν ειχα το ati pwermodule 6x54 ειχα 3 μπλε 2 λευκες και μια purple,ολες ατι.Σημερα εχω το vertex sr900 μαζι με 2 τ5 μια αριστερα του και μια δεξια του,αποτελεσμα να γινει υβριδικο.Το vertex για μενα ειναι το καλυτερο φωτιστικο στον κοσμο ,οσο και αν ακουγετε υπερβολικο.

Link to comment
Share on other sites

Πεσ'τα Νίκο! Έτσι έτσι κάτω από τα λέντ δεν υπάρχουν τα χρώματα.

Και έχεις και καβάτζα τις Τ5 αριστερά και δεξιά για υποστήριξη  :thumbsu:

Θεωρώ κατά την ταπεινή μου άποψη ότι ο υβριδισμός Λεντ+Τ5 είναι τοπ στο τετράπτυχο  χρωμάτων-οικονομίας-ανάπτυξης-θερμοκρασίας οτι πιο "balance" υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια χαιρομαι που δε θα σε πριξω τοτε  :bigemo_harabe_net-98:

 

το βερτεξ ειναι λεντ και υβριδικο το κανεις εσυ με κοτσαρισμενες τ5 ετσι ? τι τ5 εχεις ?? μπορεις να βαλεις και " auxiliary modules " με διαφορα χρωματα περαν του ασπρου και διαβαθμισεων του μπλε , αυτα ειναι απλα ομαδες λεντ που μπορεις να αντικαταστισεις τις υπαρχουσες ετσι ? ( ετσι ετσι , γιουβετσι θα μου πεις ...)

 

αλαγες στις κοραλινες με τις αλλαγες πηγων ?? ειδες αλαγες στη συμπεριφορα τους οταν απο 6 φθοριου "κατεβικες" στις 2 ?

Αλλαγες γινανε πολλες μετα τις τ5.Το επομενο ηταν ο hyperion r2 τις pacific sun

Σου ειπα εχω αλλαξει σχεδον ολο τον φωτισμο χαχαχα στο τοτε ενυδρειο με την τοτε λογικη βεβαια.Δεν θα ελεγα αλλαγες στην κοραλινη οτι ειδα.

Link to comment
Share on other sites

nik αυτο το μωβ το λεπτο τι ειναι?μπατονετα?χχαχαχαχαχ

Χαχαχα μοιαζει?

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω με 2 ,3ξαφνικα ασπρισματα οντος ξαφνικα,που τα κοραλια βγηκαν.Απο τιμες μια χαρα ,ο ανθρακας βγηκε προς το παρων.Το σκιμερ δουλευε στο ρελαντι ,το ταισμα αυξηθηκε και παρακολουθουντε δυο στρεσαρισμενα ακομα.Το μαγνησιο με νεο τεστ 1500 με το αλλο 1410.Η κοραλινη σε καποια σημεια του αριστερου νησιου ασπρισε.Τι να πω.Επισεις ηρθαν και 2 νεοι κατοικοι.Συνεχιζω....λιγο τσαντισμενος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...