Jump to content

Βοηθεια.ειναι Απταιζια?


betty89

Recommended Posts

γεια σας και παλι.χτες στο βραχο μ παρατηρησα ενα σαν μωβ λουλουδακι με λεπτα πλοκαμια

και μετα ειδα πως σε μικρη αποσταση εχει αλλα δυο ιδια.δυστηχως δε μπορω ν ανεβασω φωτο.

ειναι απταιζια?μπορει καποιος να μου πει κ αν ναι τι κανω?ειναι σε εναν απο τους βραχους μου στον μεγαλυτερο και ειναι κ ο πιο ωραιος μου.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ανεβασεις φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

  • δεν εχω τροπο να ανεβασω.πως μπορω να μαθω αν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν εκατονταδες οργανισμοι που μοιαζουν.εαν δεν δουμε συγκεκριμενα δικη σου φωτο δεν μπορουμε να μαντευουμε.προσπαθησε να βγαλεις μια καλη φωτο.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ειναι ισως λιγο πιο μωβ.αλλα στη μορφη ολοιδιο

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας μια αναζητηση στο φορουμ θα βρεις και τους τροπους να την καταπολεμησεις,μιας κι εχουν αναφερθει σε πολλα θεματα στο παρελθον.

:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ αυτα τι κακο κανουν?

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα reef ενυδρειο,εκτος του αντιαισθητικου της υποθεσης,εαν εξαπλωθουν ραγδαια,θα γεμισουν το βραχο και θα πνιξουν τα κοραλια.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ θα το καταπολεμησω σημερα κιολας.αν μπορουσες να μ πεις και που θα διαβασω για τη καταπολεμιση γιατι δεν βρισκω κατι.ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

αν τα ξεριζωσω με τσιμπιδακι δε κανει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

το χειροτερο που μπορεις να κανεις.ετσι θα εξαπλωθουνε ακομη περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Η σφραγιζεις την τρυπα με κολλα για κοραλια εποξικη,η βαζεις σε μια συριγγα μισο ml ξυδι και το ριχνεις κατευθειαν πανω του.

Προτιμω το πρωτο.....

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

Βασικα. Σιγουρεψε το οτι ειναι απταιζια,μπορει να ειναι καποιο κοραλακι που να το θες.

Link to comment
Share on other sites

θα κανω αυτο με το ξυδι το αλλο δυσκολο μου ακουγεται.να βγαλω το βραχο εξω και να κανω ενεση και στα 3?

Link to comment
Share on other sites

Οχι,μεσα στο νερο.Την ιδια ποσοτητα θα την χωρισεις δια του τρια.Δλδ θα ριξεις και στις τρεις.

Θα πλησιασεις σιγα σιγα την συριγγα κοντα τους ωστε να μην μαζεψουν στην τρυπα τους και μετα εκτοξευεις.

Δεν ειναι δυσκολο

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τσιμπιδακι και να θες δεν προκειται ποτε να την πιασεις.

Κλεισε τελειως κυκλοφορια,και με τη βελονα της συριγγας ακουμπησε τη,και την ωρα που θα μπαινει στην τρυπα,ακολουθα τη με τη βελονα ριχνοντας το ξυδι.

Aν δε δεις αποτελεσμα με το ξυδι υπαρχουν και σκευασματα εταιριων οπως παρακατω

http://www.google.gr/imgres?hl=el&gbv=2&biw=1280&bih=675&tbm=isch&tbnid=DDzcIzFB-EYYGM:&imgrefurl=http://cgi.ebay.com/Tropic-Marin-Elimi-Aiptas-50ml-/180649821912&docid=R4QLwIufnUxblM&itg=1&imgurl=http://ebay.f3images.com/IMD/feeds/TP2151_50.jpg&w=338&h=600&ei=83mrT5XCDMiG4gTn3MG3CQ&zoom=1&iact=hc&vpx=720&vpy=166&dur=6580&hovh=299&hovw=168&tx=92&ty=167&sig=108633757698632260795&page=1&tbnh=151&tbnw=85&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:4,s:0,i:77

Link to comment
Share on other sites

α μπαινει και στη τρυπα?κινειται κιολας?ειδα οτι κουνιοντουσαν τα πλοκαμια αλλα νομιζα πως ηταν απο τη κυκλοφορια.

στον ιδιο βραχο εχει βγει και κατι πρασινο αναγλυφο.αχ ξερω πρεπει να ανεβασω φοτο αλλα η φωτογραφικη μου εσπασε.

ολο και περιεργα πραγματακια εμφανιζονται.παντωσ ειμαι σιγουρη οτι ειναι αυτο στη φωτο που μου δειξες αλλα ειναι μικρα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν καλο να βεβαιωθουμε πριν κανεις κατι καλυτερα.

Δεν μπορεις ουτε με κινητο να βγαλεις μια φωτο;

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω οταν παω σπιτι να βρω τροπο να ανεβασω.μπορω να βγαλω το βραχο εξω γ να φαινεται καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω οταν παω σπιτι να βρω τροπο να ανεβασω.μπορω να βγαλω το βραχο εξω γ να φαινεται καλυτερα?

ΟΧΙ το βραχο εξω.Οπως ειναι μεσα στο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

ωχ γιατι οχι εξω?οταν τον αγορασα απο το πετ σοπ μου το βαλε σε μια σακουλα με ελαχιστο νερο

και εκανα μισι ωρα μεχρι να παω σπιτι και να το βαλω στο ενυδρειο κ αυτος μ πε

δε παθαινει τιποτα.σορυ π πριζω με ερωτησεις.απλα θελω να τα κανω καλα ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πολυ απλα δεν θα φαινεται αυτο που θα θελεις να φωτογραφησεις.:)

Link to comment
Share on other sites

a ok νομιζα οτι θα παθει κατι ο βραχος αν ειναι εξω.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το λεμονι τι λεει? εξαφανιζονται αμεσως?
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...