Jump to content

Πρόβλημα Με Lion Fish Zebra.


manos23

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα την παρασκευή αγόρασα 2 lion fish zebra. To πρόβλαμα μου είναι οτι δεν μου έχουν φάει καθόλου! προσπαθώ να τα ταίσω γαριδάκι κατεψιγμένο τις ocean nutrition με την τζιμπιδα αλλα και με το γαριδακι να περιφέρετε στο ενυδρειο. σήμερα εβαλα στο γαριδακι και σκορδοζουμο μηπως και τους τραβίξει το ενδιαφέρον αλλα τίποτα με αντιθεση με την σμερνα που δεν αφινη τιποτα. Μπορώ να κάνω τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

υπομονη και συνεχιζεις τις προσπαθειες με το σκορδο στην τροφη...

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε φιλε Κοστα?

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου,που ηταν στρωμενο ετρωγε κατεψυγμενο και το πηρα απο χομπιστα,εκανε δεκα μερες να μου φαει.

Επρεπε να τα αφησεις στο μαγαζι μεχρι να ξεκινησουν να τρωνε κατα τη γνωμη μου.

Θα σου βγαλουν το λαδι οποτε υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή,υπομονή,υπομονή και υπομονή!Αν ταΐσεις ζωντανή το έχασες το παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Βασηκα φιλε Στρατο στο μαγαζι εφαγαν μπροστα μου γιαυτο τα πειρα και επειδει δεν αντιμετοπισα προβλημα και με την σμερνα απο την πρωτη ημερα εφαγε με την πρωτη προσπαθεια που εκανα! Φιλε Φωτη στο μιαλο μου εισαι αυτο ελεγα να κανω να δοσω ζωντανη τρωφη! λες οχι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ολα τα ζωντανα το ιδιο Μανο.

Στο μαγαζι εφαγαν κατεψυγμενο;Αν ναι τοτε απλα υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εφαγαν στο μαγαζι! να επιμινω να προσπαθω με το καλαμακι? εσυ πως το ταιζεις το δικο σου Στρατο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εφαγαν στο μαγαζι! να επιμινω να προσπαθω με το καλαμακι? εσυ πως το ταιζεις το δικο σου Στρατο?

Ερχεται και παιρνει την τροφη απο το χερι μου

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη με το καλαμακι?

Link to comment
Share on other sites

thank's!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μην μείνεις στην κατεψυγμένη. αφού δεν τρώει που δεν τρώει ρίχνε και κανα κόκο που και πού μπας και την βγάλεις κολόφαρδα. αυτό που είχα πάρει εγώ, τυχαία ίσος κατεψυγμένη δεν άγγιζε και σιγα σιγα άρχισε να τρώει pellets απο μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Eχει γινει που εχει γινει της μοδας το κωλοφαρδος και γραφεται συχνα απ'οτι βλεπω,τουλαχιστον γραφετε το σωστα.Κωλοφαρδος.

Απο το κωλος που γραφεται με Ω!!!!

Αν δεν γραφοταν ομως και χρησιμοποιουνταν καποια αλλη λεξη θα ηταν ακομα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα ιδια προβληματα αντιμετωπισα με το δικο μου λιονταρακι, το αγορασα και για 4 μερες δν εφαγε τιποτα ,μετα επειδη φοβηθηκα μν τ χασω το ταισα ενα νεον τετρα :whistling: Απο την επομενη μερα ξεκινησα να το ταιζω με γαριδακια για χελωνες νερου και συνεχιζω ετσι μεχρι και τωρα.. 5 μηνες μετα :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω προβληματιστεί παρά πολύ ακόμα να φάνε και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 10 μέρες ακριβός τα ψάρια φάγανε σήμερα με πήρε τηλέφωνο ο αδελφός μου που έχει αναλάβει την σίτιση τον ψαριών μου μέχρι να γυρίσω από το ταξίδι και μου είπε τα ευχαριστα! Ουφ με είχε ανχωσεί παρά πολύ αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα λοιπον :)

Τι τα ταισε;

Link to comment
Share on other sites

Στράτο όσο ήμουν σπίτι έκανα διάφορες προσπάθειες με κρίλ μεγάλο με μικρό κρίλ είτε αυτά σε σκόρδοζουμό είτε όχι, αγόρασα φρέσκο γαριδακι σημίακο από την ψαραγορα και άθερινα πολύ μικρή αλλά τίποτα τα έδινα στο ντιοντον και στη σμερνα. Σήμερα πήρα τηλέφωνο τον αδελφό μου και του είπα να πάει να αγοράσει καράβιδακι από μαγαζί με πράγματα ψάρεματος και από ότι μου είπε έγινε ανάρπαστο μόλις το είδαν έπεσαν με τα μουτρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...