Jump to content

Νεο Corydoras Περιεργη Συμπεριφορα!


audiodrum

Recommended Posts

καλησπερα και καλη εβδομαδα!Πηρα σημερα ενα νεο ψαρακι για το ενυδρειο μου ενα corydoras leopard να κανει παρεα στα αλλα δυο που εχω !Εανα προσαρμογη κανονικα και αφου τον εβαλα μεσα και εδειχνε μια χαρα αχισε να ανεβαινει στην επιφανεια αλλα οχι μονο μια φορα αλλα κολαει επανω σαν να θελει να παρει αερα!οταν τον τρομαζω παει καθεται λιγο κατω και μετα παλη κολαει πανω!!Τι γινεται ρε παδια!!!??????ευχαριστω πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

ασε το ψαρι στην ησυχια του να εγκλιματιστει και μην το τρομαζεις-στρεσαρεις!!

Link to comment
Share on other sites

οκ μακαρι να ειναι ετσι !!!!παντως εγω τον ττρομαξα μια φορα, εχω ενα zebra danio ομως που δεν του αρεσει καθολου καιτον κινιγαει οταν ειναι πολυ ωρα πανω!!!ευχαριστω παρα πολυ !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τελικα το ψαρακι δεν την παλεψε !!τΤο βρηκα το πρωι πριν παω δουλεια καλημενο στο φιλτρο!!!χθες το βραδυ παντως φαινοταν να συμπεριφερετε πιο καλα να μην βγαινει στην επιφανια και να ψαχνει στον βυθο!!!TΙ δεν εκανα σωστα ??κριμα παντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τελικα το ψαρακι δεν την παλεψε !!τΤο βρηκα το πρωι πριν παω δουλεια καλημενο στο φιλτρο!!!χθες το βραδυ παντως φαινοταν να συμπεριφερετε πιο καλα να μην βγαινει στην επιφανια και να ψαχνει στον βυθο!!!TΙ δεν εκανα σωστα ??κριμα παντως!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ σχετικο να πουμε τι εκανες λαθος.Αλλωστε οι πληροφοριες που εχουμε ειναι ελαχιστες για το ενυδρειο σου.Πιθανως το ψαρι να ηταν αρρωστο,πριν το αγορασεις και να μην αντεξε την μεταφορα.Πιθανως ξαναλεω,συμβαινει καμμια φορα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο σου είναι στρωμένο?

Ποια ήταν ακριβός η διαδικασία της προσαρμογής που ακλούθησες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι το ενυδρειο τρεχει 2 χρονια τωρα!!

50 λτ

καθε μια φορα την εβδομαδα μετραω με υγρα τεστ ολα κανονικα και πιο συγκεκριμενα

NO2-O,NH3NH4-O PH-7..5

Οσο για την προσαπμογη την εκανα με κλειστα τα φωτα καθε 5 λεπτα εβαζα νερο του ενυδειου στη σακουλα για 45 λεπτα το εκανα αυτο και μετα με την αποχη και μεσα...επισεις δεν τα ταισα!!!τα πα ολα!!!

μαλλον ηταν τυχαιο!!

δεν θα παρω τωρα ψαρακι πιο μετα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τότε προφανώς να οφείλετε σε stress!

Άσε το ψαράκι να εγκλιματιστεί με το περιβάλλον, παρακολούθα και ενημέρωσε μας για τυχών ανεπιθύμητες εξελίξεις!

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα και πιο πανω το ψαρακι δεν την παλεψε!!!το χασαμε!!

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα και πιο πανω το ψαρακι δεν την παλεψε!!!το χασαμε!!

Ωχ σορρυ ρε φίλε αλλά από την θολούρα μου δεν το πρόσεξα!!!

Γεράματα βλέπεις!

Έγινε επεξεργασία - ebenos
Link to comment
Share on other sites

δεν τρεχει τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ψαρι ζωντανος οργανισμος δεν το τρομαζουμε...θα επρεπε να το ξερεις αφου εχεις 2χρονια ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

δεν το τρομαξα δεν τον στρεσαρα εκτος μια φορα ο zebra danio το εκανε πολυ περισσοτερο !πραγματικα ξερω απ την λιγη εμπειρια που εχω οτι το χομπυ δεν θελει βιαστικες κινισεις!!δεν θα βαλω αλλο ψαρακι τωρα σε λιγο καιρο θα αλλαξω ενυδρειο σε ποιο μεγαλο τοτε μολις το στρωσω θα βαλω κι αλλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...