Jump to content

Νεοστημενο Ενυδρειο


piranhas2

Recommended Posts

το ενυδρειο ειχε παλια χρυσοψαρα τωρα εγινε αλαγη στο σετ απ και περιμενω τον νεο του κατοικο 1 serrasalmus robeus 5-7cm το ψαρι θα μήνει εκει για κανενα χρονο το πολυ μεχρι να τελειωσει η κατασκευη του μεγαλου 630λιτρα ,τα tirap θα κρυφτουνε με moss

για πεστε καμια γνωμη

http://g.jpg

Link to comment
Share on other sites

παλι στα σκοταδια πας Βασιλη!

μια χαρα παντως για το συγκεκριμενο ψαρι.

προσωπικα μου αρεσουν πλεον τα πιο φωτεινα ενυδρεια αρκει να μην στρεσαρονται τα ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα αντωνη ,εμενα μου φαίνεται πολυ φωτεινό :bigemo_harabe_net-134: ποσο διαστημα λες θα μπορει να μείνει το robeus χωρις προβληαμα??απο διατροφη???

Link to comment
Share on other sites

Bασιλη κ εσυ κ ο Νικος περιμενετε μικρα rhombeus.

σε τοσο μικρο μεγεθος σπανια βλεπουμε στα ενυδρεια κ θα ειναι ενδιαφερον να δουμε το ρυθμο αναπτυξης τους τους σε αυτη την ηλικια καθως κ να μαθουμε κ αλλα πραγματα για την συμπεριφορα τους. πιστευω οτι ενα χρονο θα ειναι ανετα αλλα σιγουρα κ ο ρυθμος αναπτυξης επιρρεαζεται απο τον ογκο του ενυδρειου.

απο τροφη δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα με τα κλασικα κατεψυγμενα που δινουμε κ σε μεγαλυτερα πιρανχα.

τωρα οσο μεγαλυτερη ποικιλια τροφων μπορεις να το μαθεις να δεχεται τοσο καλυτερα κ για την υγειη αναπτυξη του.

κ σε αυτη την ηλικια μιλαμε σιγουρα για καθημερινο ταϊσμα κ γιατι οχι κ 2 φορες την μερα.

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα δειχνει το ενυδρειο για προσωρινη κατοικια.Φωτεινο αρκετα,αλλα και με σκοτεινα σημεια αν διακρινω καλα στην εικονα.Κανε και λιγο πιο συχνα αλλαγες απ'οτι θα εκανες σε ενα μεγαλυτερο και εισαι κομπλε θεωρω.

:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι Βασίλη αλλά νομίζω ότι έχεις πολύ φως.....λίγο πιο σκοτεινό νομίζω θα ήταν καλύτερα.

Και εγώ σε έναν κύβο θα τον βάλω 70λίτρο.Πιστεύω δεν θα έχει κανένα πρόβλημα αρκεί να έχεις πολύ καλή φίλτρανση,αυτό πρόσεχε το .

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ειστε καλα να βαλω μεσα και ενα μικρο εσωτερικο μονο με υαλοβάμβακα???

Link to comment
Share on other sites

τα εσωτερικα τυπου juwel ειναι οτι πρεπει για υαλοβαμβακα ωστε να μην χρειαζεται να βαζεις χερι μεσα κ να στρεσαρεις το ψαρι.

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω λογικα σε κανενα 3μερο θα το εχω το τερατακι

Link to comment
Share on other sites

χτες πηρα και εγω το τερατακη και μετα απο προσαρμογη μπηκε στο ενυδρειο, πολυ ανετος εφαγε κιολας γαριδα!!!!!!!

παρτε και video

Link to comment
Share on other sites

εγω το βλέπω πάντως , τούμπανο ο πιτσιρικος

Link to comment
Share on other sites

Γεια δες τωρα το εφτιαξα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο Βασίλη!!! Αφού έφαγε κιόλας είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια!!!!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και ενα βιντεακι .......τωρα που μεγαλωσαμε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...