Jump to content

Sos Χελωνακι


Recommended Posts

για σας .το χελωνακι μου δεν μπορει να ανικσε πολυ καλα τα ματια του και που τα εχει ανιχτα παλι δεν ειναι τελιος στο κατω μερος ζαρονουν.μιπως ξερει κανενας τι μπορω να κανω?και τις πιο πολες φορες το ενα το ματιτης ειναι κλιστο εχει μονο το ενα ανιχτο

Έγινε επεξεργασία - xristos.i
Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο το κανει αυτο???φιλτρο εχεις στο ενυδρειο του,συχνες αλλαγες κανεις???προμηθευσου,αν δεν εχεις,απο καποιο πετ σοπ σταγονες για τα ματια και ξεκινα θεραπια συμφωνα με τα αναγραφομενα

Link to comment
Share on other sites

φιλτρο δεν εχω ακομα αλλα ριχνω αντιχλοριο και βιταμινες .πρεπει να παρω σταγονες για τα ματια?την εχω μια βδομαδα

Έγινε επεξεργασία - xristos.i
Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω να ροτισω σε πετ σοπ για σταγονες για τα ματια.αλλα για να μην το παρω τζαμπα θα κανουν δουλια οι σταγονες?

Link to comment
Share on other sites

οπως στα λεει ο Crazy_Beaver ειναι...Την αλλαγη πρεπει να την κανεις καθυμερινα για να απομακρυνονται τα διαλυμενα προιοντα μεταβολισμου των ζωων απο το νερο....Αυτο το πριξυμο και την δυσκολια ανοιγματος των ματιων το παθενουν απο υπερβολικη συγκεντρωση ΝΗ3 και ΝΗ4.Ουτε το αντιχλωριο ουτε οι πολυβιταμινες που προσθετεις δεν τις δεσμευουν

Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρξει βελτιωση και με εντατικη θεραπεια θα θεραπευτει,οποτε σιγουρα θα κανει δουλεια (πολυ καλυτερη δουλεια απ το να μην παρεις σταγονες)

Δεν υπηρχε περιπτωση να σου προτεινουμε κατι απλα για να το ριξεις και να μην κανει δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ριχνω κατεθθιαν στα ματια?και ποσες σταγονες ριχνω?

Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρξει βελτιωση και με εντατικη θεραπεια θα θεραπευτει,οποτε σιγουρα θα κανει δουλεια (πολυ καλυτερη δουλεια απ το να μην παρεις σταγονες)

Δεν υπηρχε περιπτωση να σου προτεινουμε κατι απλα για να το ριξεις και να μην κανει δουλεια...

Κατα την γνώμη μου αν δεν κάνεις κάτι για να έχεις σωστή ποιότητα νερού τα φάρμακα θα είναι ημίμετρο

Link to comment
Share on other sites

την πειρα σημερα σταγονες και το νερο θα το αλαζω καθιμερινα .το κουτι γραφει τακτικα την ημερα κατηρισμα με λιγω βαμβακη

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνώμη μου αν δεν κάνεις κάτι για να έχεις σωστή ποιότητα νερού τα φάρμακα θα είναι ημίμετρο

έχεις απόλυτο δίκιο,ξέχασα να το ξανά τονίσω πως η αγορά φίλτρου είναι αναγκαία

την πειρα σημερα σταγονες και το νερο θα το αλαζω καθιμερινα .το κουτι γραφει τακτικα την ημερα κατηρισμα με λιγω βαμβακη

μπορεί να το κάνεις επάλειψη περισσότερες απο μία φορά/ημέρα

Link to comment
Share on other sites

ευχασιστω παντος για τις πληροφοριες που μου δοσατε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...