Jump to content

Ανεμιστήρας-Controller


dustyscreen

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να προμηθευτώ τους ανεμιστήρες της grotech και να τους συνδυάσω με ένα προσιτό controller. To eliwell ic902 είναι μία λύση, ωστόσο, στο e-bay υπάρχει και αυτό αυτό. Το έχει δοκιμάσει κανείς ή έχει ακούσει κάποια αξιόπιστη κριτική? Να σημειώσω ότι τα λίτρα του ενυδρείου είναι μόλις 120.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι ανεμιστήρες είναι μια χαρά αλλά οι 2 δεν θα σου φτάσουν.Αν σταματήσει και κάποιος απο τους 2 να δουλεύει φαντάσου τι θα γίνει.Καλύτερα να πάρεις την 6άδα που χρησιμοποιώ χρόνια και πρόσφατα άλλαξα και τους 6 ανεμιστήρες(κάθε χρόνος που περνάει θα κολλάνε μερικοί).Ο κοντρόλερ μοιάζει με τον STC 1000 είναι όμως ? Αν οχι δώσε 10 ευρώ παραπάνω και πάρε αυτόν ή αν μπορείς να δώσεις περισσότερα πάρε τον eliwell ic902.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να προμηθευτώ τους ανεμιστήρες της grotech και να τους συνδυάσω με ένα προσιτό controller. To eliwell ic902 είναι μία λύση, ωστόσο, στο e-bay υπάρχει και αυτό αυτό. Το έχει δοκιμάσει κανείς ή έχει ακούσει κάποια αξιόπιστη κριτική? Να σημειώσω ότι τα λίτρα του ενυδρείου είναι μόλις 120.

Ευχαριστώ

εχω ακρη για τον eliwell για καλυτερη τιμη αν σε ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον STC-1000 εδώ και δυό μήνες αγορασμένο από e-bay και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Στα 23,99$ μαζί με τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι μια πολύ καλή τιμή !!

Κάπου κυκλοφορούν και οι Ελληνικές οδηγίες χρήσης ....

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΙΩΣΗ :

Κυκλοφορούν κοντρόλλερς με έξοδο 12V αλλά και με 220V αναλόγως τον τρόπο συνδεσμολογίας που θες να ακολουθήσεις.

Προσωπικά χρησιμοποιώ 220V κοντρόλλερ και τροφοδοτώ απ ευθείας θερμοστάτη και ανεμιστήρες.

Διάβασε σχετικώς σε άλλα θέματα που θα βρεις στο φόρουμ για την σωστή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δώσε 7-8 παραπάνω € και πάρε τον stc-1000 που σου λένε. Αυτός που κοιτάς είναι ή για ψήξη ή για θέρμανση, όχι ταυτόχρονα και τα δύο, οπότε θα πρέπει αν τον θέλεις για συνολικό έλεγχο (θερμοστάτες / ανεμιστήρες) να τον επαναπρογραμματίζεις στις αλλαγές εποχής ..

edit: επίσης νομίζω ότι έχει βήμα προγραμματισμού 1 βαθμό κελσίου, και όχι λιγότερο. Γενικά δε φαίνεται αξίζει η λίγο μικρότερη τιμή του.

Έγινε επεξεργασία - georgemarousi
Link to comment
Share on other sites

Και τον stc-1000 απο το ebay που πήρα είμαι ευχαριστημένος και με τιμή αγοράς 23 ευρώ μόνο.

Link to comment
Share on other sites

STC-1000 με χίλια

http://stores.ebay.com/MixTea

τον έχω ένα χρόνο,όταν τον πήρα είχε 17€ και είναι σκύλος. Δεν έχει χάσει καθόλου(παρακολουθώ τη θερμοκρασία και από άλλο θερμόμετρο για να ελέγχω τυχόν διαφορά)

Έγινε επεξεργασία - termitis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...