Jump to content

Αυξημένα Νιτρώδη!


kostaskappa

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες!Εχτές το απογευματάκι παρατηρώντας την βερσοφίλια μου και μερικά ζωάνθους να μην ανοίγουν,έκανα μετρήσεις και κατέληξα πως έχω 0,1 νιτρώδη!!!!

Σήμερα λοιπόν έριξα μια αμπούλα βακτήρια bioptim και και ελπίζω όλα να πάνε καλά και σε καμιά βδομάδα να αρχίσουν να παίρνουν τον μπ...λο από το σύστημα μου....!Meanwhile θα πάω μέχρι τον πειραιά στον φίλο Θανάση να με ''φτιάξει'' με special blend!Και σκάω στο παρασύνθημα.Υπάρχει άλλος τρόπος να πέσουν τα νιτρώδη εκτός από βακτήρια και αλλαγή νερού (την προγραμματίζω);;;;;;;;

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Ποιές είναι οι κύριες αιτίες που ένα σύστημα μπορεί να ανεβάσει νιτρώδη και κυρίως ένα σχετικά καινούργιο άστρωτο ενυδρείο ?

Με ποιές μεθόδους μπορούν να μειωθούν και ποιές προτείνονται ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Εχτές το απογευματάκι παρατηρώντας την βερσοφίλια μου και μερικά ζωάνθους να μην ανοίγουν,έκανα μετρήσεις και κατέληξα πως έχω 0,1 νιτρώδη!!!!

Σήμερα λοιπόν έριξα μια αμπούλα βακτήρια bioptim και και ελπίζω όλα να πάνε καλά και σε καμιά βδομάδα να αρχίσουν να παίρνουν τον μπ...λο από το σύστημα μου....!Meanwhile θα πάω μέχρι τον πειραιά στον φίλο Θανάση να με ''φτιάξει'' με special blend!Και σκάω στο παρασύνθημα.Υπάρχει άλλος τρόπος να πέσουν τα νιτρώδη εκτός από βακτήρια και αλλαγή νερού (την προγραμματίζω);;;;;;;;

Nα του πεις να μη σε <<φτιαξει>> ομως πολυ,και δε μπορεις να συνελθεις μετα...........

Link to comment
Share on other sites

Nα του πεις να μη σε <<φτιαξει>> ομως πολυ,και δε μπορεις να συνελθεις μετα...........

Γι'αυτό να μην ανησυχείς φίλε δια....έχω τον τρόπο μου...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...