Jump to content

Tunze 6015.???


lorentzos

Recommended Posts

Πιστεύετε ότι σε ένα 60 λίτρο κύβο θα είναι υπερβολή να το βάλω??? τώρα έχω μια αντλία koralia 1600 και την αντλία του φιλτρου 1000 λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοεις να βαλεις και τον 6015,τοτε ναι εινα υπερβολη κατα τη γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι Σπιτι αλλα απο τι θυμάμαι νομίζω 40χ40χ36υψος.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά να σου πω την αλήθεια δεν έχω πρόβλημα ούτε με αλγες (φτου φτου) ούτε με τα κοραλια μου απλά έλεγα να την βάλω να δω λίγη κίνηση παραπάνω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρός δυνατότερη αντλία η 6015 με καλύτερη ποιότητα κατασκευής έναντι της koralia άλλα αν δεν συντρέχει κάποιος λογος δεν έχει ιδιαίτερο νόημα η αλλαγή..

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά ευχαριστώ για της απαντήσεις σας άρα θα μείνω όπως είμαι μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρός δυνατότερη αντλία η 6015 με καλύτερη ποιότητα κατασκευής έναντι της koralia άλλα αν δεν συντρέχει κάποιος λογος δεν έχει ιδιαίτερο νόημα η αλλαγή..

Για 60αρι ενυδρειο με 40cm μηκος με 200lt/h περισσοτερα δεν την λες ελαφρως δυνατοτερη :D

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά να σου πω την αλήθεια δεν έχω πρόβλημα ούτε με αλγες (φτου φτου) ούτε με τα κοραλια μου απλά έλεγα να την βάλω να δω λίγη κίνηση παραπάνω !!!

Αφού δεν έχεις κάποιο πρόβλημα,σου συνιστώ να μην το πειράξεις!!

Link to comment
Share on other sites

Τα Hydor διασπούν την ροή σε πιο μεγάλο εύρος αλλα με λιγότερη δύναμη. Τα Tunze είναι πιο κατευθυνόμενη η ροη με αποτέλεσμα να "χτυπά" περισσότερο.

Αναλόγος τι κοράλια εχεις θα σου έλεγα να σκεφτείς την Tunze.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που βλέπω εγώ είναι ο χώρος.Αν θέλεις να κάνεις μια αναβάθμιση Εκοτεκ μαρίν ΜΡ10.

Link to comment
Share on other sites

φιλε biggbilly ριξε μια ματια στην παρουσιαση μου να δεις τι κοραλια εχω μην στα λεω γτ ειναι και πολλα :sarcasm: και να μου πεις την γνωμη σου!!

alex νομιζω οτι ειναι υπερβολη η MP10 εκτος αν εννοεις να παω σε μεγαλυτερο ενυδρειο!!

Link to comment
Share on other sites

alex νομιζω οτι ειναι υπερβολη η MP10 εκτος αν εννοεις να παω σε μεγαλυτερο ενυδρειο!!

απο 10 λίτρα μέχρι 200.Ρυθμιζόμενη είναι και ένα σωρό προγράμματα.Αν είναι να αλλάξεις αντλία και να πάς σε πάλι ίδιου τύπου δεν λέει.Με την ΜΡ10 θα έχεις να παίζεις.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειχα τα λεφτα να την παρω!!! απο χειμωνα που λεω να παω σε μεγαλυτερο σιγουρα θα ειναι η πρωτη επιλογη μου μιας και νεος στο θαλασσινο στην αρχη εκανα χαζες αγορες τωρα ξερω πλεον τι να παρω!!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειχα τα λεφτα να την παρω!!! απο χειμωνα που λεω να παω σε μεγαλυτερο σιγουρα θα ειναι η πρωτη επιλογη μου μιας και νεος στο θαλασσινο στην αρχη εκανα χαζες αγορες τωρα ξερω πλεον τι να παρω!!

Όλοι μας μια από τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι φαν τον MP10, πιο αποτελεσματικά ειναι τα Tunze.

Όποιος έχει δει 6065 σε συγκρισει με ένα MP10 καταλαβαίνει την διαφορά σε δύναμη.

Επίσης μη ξεχνάμε και την ποιότητα... Tunze εγγύηση.

Λορέντζο, είδα το ενυδρείο σου. Θα σου έλεγα να μη αλλάξεις κάτι στην ροή γιατί αυτό τα κοράλλια που βλέπω δεν αρέσκονται σε γρήγορη ροή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι φαν τον MP10, πιο αποτελεσματικά ειναι τα Tunze.

Όποιος έχει δει 6065 σε συγκρισει με ένα MP10 καταλαβαίνει την διαφορά σε δύναμη.

Επίσης μη ξεχνάμε και την ποιότητα... Tunze εγγύηση.

Λορέντζο, είδα το ενυδρείο σου. Θα σου έλεγα να μη αλλάξεις κάτι στην ροή γιατί αυτό τα κοράλλια που βλέπω δεν αρέσκονται σε γρήγορη ροή.

Το πρώτο μου wave maker ήταν Tunze.Ούτε χρόνο δεν κράτησε.

Προσωπική εμπειρία!!

Τώρα δουλεύω 2 mp10.

Link to comment
Share on other sites

εεε τελικα αυτο λεω και εγω να μην αλλαξω τπτ και οταν παω σε μεγαλυτερο σιγουρα θα παιξω η με MP10 η καποια tunze! αν και μαλλον για την MP10 λεω γτ την εχω δει και live σε ενυδρειο και μου αρεσε πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...