Jump to content

2 Yellow Tang Είναι Εφικτό ;


panagiotiss1

Recommended Posts

Χαίρετε! η ερώτηση μου είναι αν μπορούν να μπούν μαζί από την αρχή και σε μικρο μέγεθος 2 yellow tangs σε ένα σύστημα περί των 350 λίτρων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θα ηθελες να μοιραστεις μαζι μας τη συνθεση ψαριων που σκεφτεσαι για το ενυδρειο σου?350 λιτρα καθαρα θα ειναι το ενυδρειο?Απο διαστασεις?

Link to comment
Share on other sites

12oμx 50π x 60υ αυτά τα 2 λέω και μετά μικρόψαρα όπως καμια six-line wrasse, κανενα yellow watchman, αλλα τα μεγαλα ψαρια θελω να ειναι τα (2 αν τελικα ειναι εφικτο) yellow tangs :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

απο την αρχη μπορεισ=ς να τα βαλεις μαζι δεν θα εχεις προβλημα ,βεβαια εγω τα εβαλα χωρια και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δε βαλεις αλλα tangs τοτε δε θα εχεις κανενα προβλημα.Εαν και εφοσον τα ψαρια μπουν σε μικρη μεγεθος και ταυτοχρονα,δε νομιζω οτι θα υπαρχουν παρατραγουδα.

Link to comment
Share on other sites

:D Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Έγινε επεξεργασία - panagiotiss1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ...... :bigemo_harabe_net-64:

Και η δική μου η εμπειρία λέει ότι μπορεί να συμβιώσουν χωρίς πρόβλημα.

Στο δικό μου ενυδρείο ( 160 λίτρα fish only ), είχα ένα blue tang και ένα yellow tang που μεγάλωσαν μαζί ( τρία χρόνια περίπου ).

Όταν έφτιαξα το μεγάλο ενυδρείο ( 600 λίτρα ) και μετέφερα τα ψάρια και πήγαν όλα καλά, αποφάσισα και έβαλα ένα ακόμα

yellow tang στο μεταξύ είχαν περάσει 4 μήνες από τη μεταφορά. Το μόνο που πρόσεξα ήταν ο "νέος" να είχε το ίδιο ή και μεγαλύτερο

μέγεθος από τον "παλιό". όλα πήγαν καλά..... έμεινε κρυμένος κανά δυο μέρες, του την έπεσαν τις άλλες δύο και μετά ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Τώρα και τα τρία tangs όλη μέρα είναι μαζί.....

Οπότε νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα αν ειδικά τα βάλεις μαζί, ίδιο μέγεθος και έχεις και αρκετό βρ΄χο για κρυψώνες ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...