Jump to content

Τι Επαθε Το Κοραλακι Μου?


Recommended Posts

παιδες καλησπερα,....μετα απο μια μ*****α μου με το χρονοδιακοπτη του φωτιστικου τα φωτα εμειναν αναμενα 48 ωρες συνεχομενα....γυριζω λοιπον και τι να δω...οι πολυποδες και ενα γραγκακι με ζοανθους που ειχα ηταν τελειως κλειστα ....και πολυ πρασινη αλγη φυσικα..καμια αλλη παραμετρος του νερου δεν αλλαξε και εκανα αμεσως αλλαγη νερου περιπου 40%.εκανα 10 μερουλες υπομονη με αλλη μια αλλαγη νερου στις 5 μερες(το ενυδρειο ειναι 20 λιτρα οποτε και οι αλλαγες συχνες).τα ζωανθους επανηλθαν πληρως..οι πολυποδες αν και μερικοι ανοιξαν δεν εχουν καθολου χρωμα και ειναι καπως...παραθετω μια φωτο να μου πειτε γνωμες...λετε να τους κατεστρεψα?

post-22152-0-43435500-1343060079_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Θα συνέλθουν αλλά με τον χρόνο τους...δεν έχουν συνηθίσει να ζούνε τόσες ώρες στον ήλιο...φάγανε και ζέστη και διακυμάνσεις στο pH δεν είναι μόνο το φώς που έμεινε ανοιχτό αλλά ότι προκάλεσε αυτό.Και σίγουρα οι τιμές αλλάξανε.Το βλέπεις και εσύ .τι θέλει η άλγη ? φώς και θρεπτικά...

Link to comment
Share on other sites

ναι ενοειται οτι τα νιτρικα θα πηγαν στο θεο,γι αυτο και η μεγαλη αλλαγη...δεν εχουν πεθανει δηλαδη ..αυτο ειναι το καλο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...