Jump to content

Κινέζικα Led Φωτιστικά


kikos7

Recommended Posts

Έχει κάποιες μέρες που έπεσα πάνω σε αυτά τα λεντ φωτιστικά Evergrow: http://www.aliexpres..._578815592.html που είναι ολόκληρη σειρά. Έχει επιλογές με διάφορου χρώματος τύπου λεντ όπως αυτό: http://www.aliexpres..._586764753.html

Στο reefcentral έχει μεγάλο θέμα με σχόλια : http://www.reefcentr...2110092&page=95

και στο βίντεο του τύπου στο RC φαίνεται να βγάζουν τρομερά χρώματα:

55χ3watt dimmable bridgelux σε αυτά τα λεφτά με δωρεάν μεταφορικά και δυνατότητα να κάνεις συνδυασμό χρωμάτων , αξίζει να αγοράσει κάποιος DYI kit?

Πως τα βλέπετε? Φυσικά αν τα σταματήσουν στο τελωνείο μάλλον δεν συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για τα φωτιστικα,αλλα τελωνειο εντελως σιγουρα θα πληρωσεις...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για τα φωτιστικα,αλλα τελωνειο εντελως σιγουρα θα πληρωσεις...

Προχτές παρέλαβα το δέμα απ' τον γνωστό σχιστομάτη styleonline και κανένα τελωνείο δεν ζητήθηκε να πληρώσω.

Βέβαια είναι πως θα τύχει και πως θα αξιολογήσουν την παραγγελία.

Έγινε επεξεργασία - Road Tail
Link to comment
Share on other sites

ειναι λαχειο κατι τετοιο κωστα.

Link to comment
Share on other sites

Και εξαρτάται και από την εταιρεία courier. Εγώ ότι αγορά έχω κάνει από εξωτερικό έχει έρθει με ΕΛΤΑ ή EMS που και πάλι στην Ελλάδα διανομή κάνουν τα ελτα και δεν είχα ευτυχώς ποτέ θέμα με τελωνείο. Εσένα Κωνσταντίνε με ποια εταιρεία ήρθαν?

Link to comment
Share on other sites

4 ευρώ χρεώνουν τα ελτα κάθε δέμα από εξωτερικό που διανέμουν σαν στάνταρ χρέωση εκτελωνισμού αλλά δεν είναι με τίποτα φόρος τελωνείου.

Link to comment
Share on other sites

120 Watt σε led είναι αρκετά για να φωτίσουν μεγάλο ενυδρείο... Αχ Δημήτρη θυμάσαι που τα λέγαμε πριν μερικούς μήνες ... όταν δοκιμαστικά πήρες λέντ+τις Τ5...

Εγώ πάντως περιμένω να πάρουν όλοι λέντ να πέσουν οι τιμές στα άλλα είδη φωτισμού και στο 300άρι να βάλω ATI dimmcontroller... :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν είχα πληρώσει τελωνείο με EMS που μου τα είχαν στείλει, ούτε καν άλλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

οτι ερχεται με ταχυδρομειο δεν εχει τελωνειο!!!

οτι ειναι με κουριερ επειδη περναει απο ελ βενιζελος ή αλλο μεγαλο αεροδρομιο τοτε εχει δασμουσ.

τσεκαρισμενο.............κ ασχετου τιμης!

Link to comment
Share on other sites

Aν ψάξει λίγο κανείς φόρουμ με ιστορίες απο τελωνεία γίνεται πολύ διστακτικός για αγορές...

Μία φορά μόνο το 2007 που μου ζητούσαν περίπου 250 ευρώ για ένα hands free που ήρθε με fedex φτάνει....τελικά το έστειλα πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Και εξαρτάται και από την εταιρεία courier. Εγώ ότι αγορά έχω κάνει από εξωτερικό έχει έρθει με ΕΛΤΑ ή EMS που και πάλι στην Ελλάδα διανομή κάνουν τα ελτα και δεν είχα ευτυχώς ποτέ θέμα με τελωνείο. Εσένα Κωνσταντίνε με ποια εταιρεία ήρθαν?

Από τον Κινέζο ζήτησα να κόψει χαμηλό invoice και να στείλει με EMS.

Αυτός δεν έκοψε τίποτα ( σκέψου 1 τρισεκατομμύριο κινέζoι για τι φοροδιαφυγή μιλάμε !! :P) και έστειλε με ΕΛΤΑ συστημένο (πάλι καλά)

Link to comment
Share on other sites

οτι ερχεται με ταχυδρομειο δεν εχει τελωνειο!!!

οτι ειναι με κουριερ επειδη περναει απο ελ βενιζελος ή αλλο μεγαλο αεροδρομιο τοτε εχει δασμουσ.

τσεκαρισμενο.............κ ασχετου τιμης!

με πρόλαβες!!!

Αυτή είναι η αιτία

EMS παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...