Jump to content

Αναγνώριση


Recommended Posts

Μαλακό ή σκληρό είναι...βλέπω κολλημένο κάτι σαν seriatopora αλλά δεν είμαι σίγουρος.κοίτα να μην πιάσει άλγες πάνω της.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς αυτό το πράσινο στο κέντρο σαν .. αστεράκι ε?

Είδος άλγης είναι αλλά δεν θυμάμαι ποιας ... και δεν θυμάμαι αν είναι από τις καλές ή κακές !!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο κέντρο που μοιάζει με καβούρι εννοώ είναι καλό η να :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μαγική η εικόνα σου... γιατί δεν μπορώ να διακρίνω πουθενά καβούρι? οέο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι μαλακό η σκληρό εμένα μου έκανε για καβούρι.. κάποιος το είδε σαν αράχνη

crab2.jpg

crab1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι είναι είδος άλγης... το είδες να περπατάει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι περιπατάει!! Το ροζ είναι η κόλλα που έχω βάλει για τα βράχια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι σκεύτεσαι να κάνεις αλλά έχεις πολύ πράσσινο.Μερικά σαλιγκάρια και κάποιοι αλγοφάγοι οργανισμοί θα βοηθούσαν την κατάσταση όπως και η προσθήκη κάποιου ριάκτορα με αντιφώσφορο.Επίσης αν υπάρχουν οι προϋποθέσεις θα πρότεινα μερικές μέρες συσκότιση και το σκιμμερ σε πλήρη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Ίδη έχει πέσει coraltin και περιμένω αποτελέσματα.. είναι οι επιπτώσεις λόγο αλλαγής νερού από θάλασσα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι έφταιξε μόνο η αλλαγή νερού απο θάλασσα.Οταν λείπεις διακοπές μπορούν να συμβούν πολλά πράγματα.Πχ αν πέθανε κάτι ή αν η φωτοπερίοδος σου δεν ήταν σωστή ή αν ανέβασε πολύ θερμοκρασία ή πολύ τροφή απο τις ταΐστρες κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Για τον λόγο ότι ήταν άτομο και έλεγχε και ταΐζε είμαι 1000 % σίγουρος ότι δεν προήρθε από κάτι τέτοιο..

Τώρα ποτέ δεν ξέρεις αλλά τι να κάνουμε? Ζούμε για να μαθαίνουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Για τον λόγο ότι ήταν άτομο και έλεγχε και ταΐζε είμαι 1000 % σίγουρος ότι δεν προήρθε από κάτι τέτοιο..

Τώρα ποτέ δεν ξέρεις αλλά τι να κάνουμε? Ζούμε για να μαθαίνουμε!!!

Αυτό ισχύει σε όλα τα πράγματα στη ζωή.Και στο χόμπι μας ίσως παραπάνω και διάβασμα..

Το τάισμα θέλει ειδικούς χειρισμούς...και μένα η γυναίκα μου όποτε περνάει ρίχνει... και ρίχνει και ρίχνει γιατί την κοιτάνε και πεινάνε..

η λύση είναι σακουλάκια μια χρήσης με τροφή για κάθε μέρα...έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να πέσει παραπάνω..

Έγινε επεξεργασία - Alexpsycho
Link to comment
Share on other sites

για τριχωτο καβουρι το βλεπω και μαλλον για να φευγει.....

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξω μάτια τελικά !!! εγώ σαν άλγη συνεχίζω να το βλέπω, αλλά αφού περπατάει όπως λες... πάω πάσο !!!

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα για καβουρι μου μοιαζει... :ph34r:

εαν ειναι αυτο που ειχα κ εγω πειραζε μονο sps!

κανε τη γνωστη παγιδα για καβουρια κ αν ειναι οντως καβουρι,θα ειναι μεσα σε 2 μερες το πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...