Jump to content

Plant Dream


Savou

Recommended Posts

Δεν ηρθε ακομα η ωρα για την παρουσιαση το ανεβαζω για να μου πειτε τα σχολια σας και λαθη που συνανταται!

5abe1bcc7827400404c46f0621734145.jpg

db6862a7d27ac21789b8887e685b8fb4.jpg

Έγινε επεξεργασία - Savou
Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο ειναι και η ριζα που εχεις βαλει εμενα μου αρεσει που βγαινει και λιγο εξω απο το νερο!! αλλα βλεπω καποια φυτα που ειναι δυσκολα..υποστρομα εχεις βαλει ??

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφο έτσι και αλλιώς. Απλά πιστεύω πως ο ογκος των κόκκινων φυτών θα πρέπει να είναι σε αναλογία πολύ λιγότερος από τα υπόλοιπα έτσι ώστε να δίνουν μια φωτεινότητα χωρίς να σου τραβούν όλη την προσοχή. Η ρίζα που έχεις βάλει σαν κεντρικό σημείο είναι πολύ όμορφη, αλλά θα προτιμούσα και ένα ανοικτό σημείο πίσω της ώστε να σπάει η μονοτονία των φυτών. Οταν θα πάρουν μπροστά και οι moss θα είναι άπαικτο. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφο έτσι και αλλιώς. Απλά πιστεύω πως ο ογκος των κόκκινων φυτών θα πρέπει να είναι σε αναλογία πολύ λιγότερος από τα υπόλοιπα έτσι ώστε να δίνουν μια φωτεινότητα χωρίς να σου τραβούν όλη την προσοχή. Η ρίζα που έχεις βάλει σαν κεντρικό σημείο είναι πολύ όμορφη, αλλά θα προτιμούσα και ένα ανοικτό σημείο πίσω της ώστε να σπάει η μονοτονία των φυτών. Οταν θα πάρουν μπροστά και οι moss θα είναι άπαικτο. :thumbup:

Αυτο που λες για τα κοκκινα φυτα μου χτηπαει και εμενα ασχημα στο ματι και σχευτομουν τη να κανω στην μεση του ενυδρειου!

Το να μην βαλω καποιο φυτο θα διχνει ασχημα στο ματι πυστευω!

Πληροφοριακα το ενυδρειο απο φωτισμο εχει 2 11watt λαμπες και απο co2 εχει το Bio 60 τις denerle αλλα μετα απο 2 μερες λειτουριας δεν παραγει co2!

Οποτε ή exel ή diy co2!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο ειναι και η ριζα που εχεις βαλει εμενα μου αρεσει που βγαινει και λιγο εξω απο το νερο!! αλλα βλεπω καποια φυτα που ειναι δυσκολα..υποστρομα εχεις βαλει ??

Φιλε μου το χαλικι ειναι για φυτα λειτουργει και σαν υποστρωμα!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!!

Εχθες αγοραστικε μπουκαλα co2 και την Δευτερα περιμενω τον stc!

Μου λιπουν ακομα αρκετα πραγματακια αλλα οταν συμπληρωθουνε ολα παμε για ενα σωστο aquascaping που ισως του χρονου σταλθει σε καποιον διαγωνισμο!

Θα ηθελα την βοηθεια σας για να μην αγορασζω τσαμπα πραγματα!

Εχθες πειρα την μπουκαλα αλλα δεν εχει ουτε ηλεκτρομαγνιτικη ουτε μανομετρα.

Εχω αρχισει να ψαχνω καθως επησεις και ph controller!

Χρειαζονται ολα ετσι ή μπορω προς το παρον να παρακαμψω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων μπορεις να καθυστερησεις τον κοντρολλερ.τα υπολοιπα κρινονται απαραιτητα.

Εκ κινητου συντονιστη..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο μαγαζι για να κοιταξω για μανομετρα και ηλεκτρομαγνιτικη?

Εννοεις τον ph controller?

Έγινε επεξεργασία - Savou
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

για εμενα τα κοκκινα παρτα απο εκει κουρεπσετα πιο κοντα και φερτα αριστερα μπροστα απο τα πρασινα κοντα στη ριζα....ετσι πιστευω θα δωσεισ βαθος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...