Jump to content

Naso Elegans Ερωτηση


Recommended Posts

παιδια εχω το εν λογω ψαρι εδω και 3 μερες αγορασμενο το Large μεγεθος στο ενυδρειο μου!!!

το θεμα ειναι οτι ειναι αργοκινητο και δεν τρωει και πολυ για το μεγεθος του!!!!

τσιμπολογαει κανα flake και απο τον βραχο που και που και καθεται σε μια μερια συνεχεια!!!

πρεπει να του δωσω κατι αλλο να φαει??

δινω σκορδο με το φαει,θελει και τιποτε αλλο?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο το waterinn,δεν το ειδα απο κοντα αλλα οσο εχω παρει απο εκει ηταν αψογα.λες να ετοιχα σε καποιο με προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα θα φανει.Δωσε λιγο χρονο,βιταμινες και σκορδο και παρατηρηση.

Εξωτερικα βλεπεις κατι περιεργο;

Link to comment
Share on other sites

βιταμινες δεν εχω!!!!ποιες ειναι?

μου φαινεται οτι εχει καποιες ασπρες κιλιδες στο γρι του σωματος του αλλα δεν θυμαμε εαν τα ειχε απο την αρχη γιατι ειχα κλειστα τα φωτα για μια μερα οταν τον εβαλα μεσα

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις κατι ασπρακια σαν ξεβαμα αυτα οταν ειναι στρεσσαρισμενο τα βγαζει.Αλλα στο δευτερολεπτο τα βλεπεις κι εξαφανιζονται.

Link to comment
Share on other sites

τετοια ειναι!!!!αλλα δεν βλεπω να φευγουν.ειναι το μεγαλυτερο ψαρι στο ενυδρειο γιατι να στρεσαριστη?

τι μπωρο να κανω να το βοηθησω να ηρεμισει?

Link to comment
Share on other sites

τετοια ειναι!!!!αλλα δεν βλεπω να φευγουν.ειναι το μεγαλυτερο ψαρι στο ενυδρειο γιατι να στρεσαριστη?

τι μπωρο να κανω να το βοηθησω να ηρεμισει?

Αυτο ειναι που λεμε...το μεγεθος δε μετραει:P

Link to comment
Share on other sites

Δοσε προσοχη στην διατροφη του.Δοκιμασε διαφορες...και καταψυγμενες.Παντα την τροφη τωρα στην αρχη να την μουλιαζεις σε βηταμινη για να δυναμωσει!

Link to comment
Share on other sites

την μουλιαζω σε σκορδοζουμο.

τι αλλη βιταμινη εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

την μουλιαζω σε σκορδοζουμο.

τι αλλη βιταμινη εννοεις?

Οχι αυτο,αλλα μπορεις να τα κανεις και τα δυο ξεχωριστα με flakes.Εγω οσες φορες προεκυψαν τετοια προβληματα σε ψαρια,εβαζα βηταμινη στην τροφη και την αφηνα να αποροφηθει(γινοταν σαν πολτος).Σκορδοζουμο δεν χρησιμοποιησα ποτε,αλλα παρα πολυ τροφες που περιεχουν σκορδο.Λογικα το ψαρακι στρεσαριστικε απο την μεταφορα(τα τανκ ειναι και λιγο ευαισθητα).Του εκανες καλη προσαρμογη?

Έγινε επεξεργασία - clooyn
Link to comment
Share on other sites

κανονικα οπως και σε ολα!!!!

ονομα βιταμινης να παω να παρω εαν βρω?

Link to comment
Share on other sites

κανονικα οπως και σε ολα!!!!

ονομα βιταμινης να παω να παρω εαν βρω?

H βιταμινη της Brightwell ειναι πολυ καλη(αυτην δουλευω τελευταια),καθως και της Preis.Αλλα εχει και αλλες πολυ καλες η επιλογη ειναι δικη σου

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρατηρισα οτι σε δυο σημεια του πτεριγυων του των πορτοκαλι εχει γκρι αποχροματισμο,τι μπορει να ειναι?

και ενα naso vlamingi που εχω εχει σαν μικρο εξογκοματακι απο κατω στην κοιλια του εκει που τα κανει!!!!

λετε να παθω αμια νοιλα και να βγαλουν ich?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...