Jump to content

Γενικες Ερωτησεις


Akridas66

Recommended Posts

Γεια και χαρα σας συν-χομπυστες

ελπιζω να περασατε ολοι τελειες διακοπες οσοι πήγατε αλλα και οσοι μεινατε πισω(μαζι και εγω λογο εργασιας).θελω να συμπληρωσω μερικα φυτα ακομα στο ενυδρειακη μου θελω συμβουλες(πολυ χρησιμες παντα).λοιπον ξεκινοντας θελω να σας ενημερωσω οτι δεν εχω εμπλουτισμενο υποστεωμα,το ενυδρειο εχει 5 ανουμπιες νανα 2 μπαρτελι και 2 μοςς μπολς και θελω να προσθεσω βαλισνιερες και κερατοφυλλο...οποτε οι ερωτησεις ειναι τι περιποιση χρειαζονται και τι μπορω να κανω για να εχουν μια υγειη αναπτυξη.και τι αλλο προτηνεται??αντε και μολις τελειωσω θα ανεωασω φοτος και εγω :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε, δεν χρειαζεσαι υποστρωμα ντε και καλα για τα φυτα και γενικος ειναι απο τα πολυ ευκολα φυτα τα συγκεκριμενα που αναφερεις. Απο εκει και περα αν εχεις εναν μετριο φωτισμο σε συνδιασμο με καπιο DIY CO2 ή οργανικο ανθρακα και λιγο γενικο λιπασμα ολα θα πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει DIY Co2...απλα δεν ξερω τπτ απο λιπασματα...ο φωτησμος ειναι μετριος νομιζω(Τ8 24 βατ κουλ λαιτ) αλλα μια πατεντα μπαντα μπορει να προκυψη αν ειναι αναγκη ομως λογο δυσκολων καιρων..παντοσ διαθεση υπαρχει :-)

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε να βρεις τις OSRAM FLUORA. Μετρα το μηκος της λαμπας σου για να σου

ταιριαξει.Εγω τις βρηκα με 15ε τη μια. Εχω 2 34βατ και κανουν καλη δουλεια

πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...