Jump to content

Co2 Τι Χρειάζομαι Για Να Το Στήσω;


Recommended Posts

Ποιά είναι τα βήματα και οι συσκευές που χρειάζομαι για μια πλήρη λύση για να στήσω το CO2; Και αν είναι εύκολο μια ανάλυση για το τι κάνει το καθένα. Το μόνο που έχω ε'ιναι μπουκάλα (0.5l) και διαχυτήρα. Διαβάζω επίσης οτι το Co2 πρέπει να είναι κλειστό το βράδυ, ισχύει?

Juwel Trigon 190l

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

επειδη με ενδιαφερει το θεμα,που μπορω να κοιταξω?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδια ναι,αν μπορει καποιος να μας πει πως στηνεται ενα σωστο σηστημα Co2,τι κανει το καθε κομματι,τις συνδεσμολογιες τους...γενικα!

Αν μπορουσε να ανεβασει καποιος και φωτογραφιες ή καποιο βιντεο θα βοηθουσε παρα πολλους συνχομπιστες που δεν εχουν ιδεα απο αυτο και σκεφτομαι να αγορασουν.(βαζω και τον εαυτο μου σε αυτην τη κατηγορια! :P )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ναι,αν μπορει καποιος να μας πει πως στηνεται ενα σωστο σηστημα Co2,τι κανει το καθε κομματι,τις συνδεσμολογιες τους...γενικα!

Αν μπορουσε να ανεβασει καποιος και φωτογραφιες ή καποιο βιντεο θα βοηθουσε παρα πολλους συνχομπιστες που δεν εχουν ιδεα απο αυτο και σκεφτομαι να αγορασουν.(βαζω και τον εαυτο μου σε αυτην τη κατηγορια! :P )

Ένα πλήρες σύστημα διοξειδίου περιλαμβάνει μπουκάλα, μανόμετρα, αυτόματη βαλβίδα, σκάλα διάχυσης, και ph controller!

Εδώ ένα πλήρες και αξιόπιστο σύστημα από μια πολύ γνωστή εταιρια του χώρου!

http://www.aqua-medic.de/index.php?r=catalog/product&cid=5&id=7

Σαφώς κάποιος και μπορεί να εγκαταστήσει ένα σύστημα διοξειδίου για το ενυδρείο του και με τον μισο από αυτόν τον εξοπλισμό αλλά το σύστημα του θα είναι ημιτελές!

Το διοξείδιο συνιστάτε να κλείνει το βράδυ όταν κλείνουν και τα φώτα του ενυδρείο μας γιατί τότε σταματαει η διαδικασία της φωτοσύνθεσης από τα φυτά μας ξεκινούν να παράγουν διοξείδιο!

Έγινε επεξεργασία - ebenos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...