Jump to content

Κρεμαλα....


alatismenos

κρεμάλα  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Γεια σας. Θέλω την άποψη σας για μια ιδέα που είχα. Πείτε μου και σεις αν συμφωνείτε για να το προχωρήσουμε. Σκέφτηκα, μετά απο κάποια χ ώρα στην κρεμάλα να μπορούμε να ρωτάμε και 2ο γράμμα. Για παράδειγμα εφόσον ρωτήσαμε καποιο γράμμα μετά απο (λέμε τώρα) 5 ώρες να μπορούμε να ρωτήσουμε και 2ο? Ρωταω, γιατί έτσι θα μπορεί να τελειώνει πιο γρήγορα μια λέξη, αλλά και κάποιες φορές που αργεί ο κύριος ζαχαρόπουλος να μπεί λόγω υποχρεώσεων για να ανανεώσει, εμείς να μπορούμε να έχουμε βάλει και άλλα γράμματα έτσι ώστε να συμπληρώνεται η λέξη!

Συνενοήθηκα και μαζί του και μου είπε πως δεν έχει πρόβλημα. Απλά να συνενοηθούμε και εμείς αν θέλουμε να γίνει.

Τι λέτε? Αν θέλετε και απαντήσετε ναι, θα ήθελα να πείτε και μετά απο πόσες ώρες-ώρα θα θέλατε να μπορείτε να πείτε και άλλο γράμμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να ψηφίζετε μέχρι το τέλος του σεπτεμβρίου διότι μετά ξεκινά νέο παιχνίδι. Έπειτα, ανάλογα το τι θα επικρατησει στις ψήφους θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να ψηφίζετε!

Link to comment
Share on other sites

Aπάνω

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζεται μέχρι τέλος του μηνός!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, μιας που πάμε για καινούριο παιχνίδι, θέλω να πω κι εγώ την άποψή μου για τους κανόνες...

Οι κανόνες όπως είναι μου αρέσουν και μάλιστα θα ήθελα να υπάρχει περιορισμός και στις τελικές απαντήσεις που μπορεί να δώσει κάποιος χωρίς να έχουν απορριφθεί η/οι προηγούμενη/ες...

Η ιδέα του αλατισμένου δεν μου φαίνεται καλή γιατί έτσι αν για παράδειγμα η ζητούμενη λέξη είναι φίλτρο, ρωτήσω εγώ αν έχει το γράμμα ι, ρωτήσουν και οι υπόλοιποι τα λ,τ,ρ,ο περάσει ο απαιτούμενος χρόνος για να πω γράμμα και πω το φ, τότε θα νικήσω...

Μάλιστα, δεν νομίζω να προχωράνε πιο γρήγορα οι λέξεις...

Απλά θα πρέπει να μπαίνουν περισσότερες μέσα στο μήνα...

Βέβαια δεν είμαι απόλυτος και ό,τι αποφασίσει ο κ.Ζαχαρόπουλος μετράει...

Link to comment
Share on other sites

Oύτως η άλλος, αποτέλεσμα δεν βγήκε! Έληξε ισόπαλο στους ψήφους οπότε δεν θα ισχύσει.

Πάντως να πω πως οι παρών κανόνες του παιχνιδιού είναι πολύ καλοί!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω πως οι παρών κανόνες του παιχνιδιού είναι πολύ καλοί!

Οι κανόνες όπως είναι μου αρέσουν και μάλιστα θα ήθελα να υπάρχει περιορισμός και στις τελικές απαντήσεις που μπορεί να δώσει κάποιος χωρίς να έχουν απορριφθεί η/οι προηγούμενη/ες...

Κι εμένα με μόνη εξαίρεση αυτό που είπα... Και για να γίνω πιο κατανοητός εννοώ όταν δίνω εγώ μια τελική απάντηση, να μην μπορώ να δώσω άλλη μέχρι πει ο κ.Ζαχαρόπουλος ότι είναι λάθος... Όπως συμβαίνει τώρα με τα γράμματα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με μόνη εξαίρεση αυτό που είπα... Και για να γίνω πιο κατανοητός εννοώ όταν δίνω εγώ μια τελική απάντηση, να μην μπορώ να δώσω άλλη μέχρι πει ο κ.Ζαχαρόπουλος ότι είναι λάθος... Όπως συμβαίνει τώρα με τα γράμματα...

Nαι, αλλά θα διαφωνήσω για τους εξής λόγους:

Ο κύριος ζαχαρόπουλος, κάτι ξερει και λέει μέχρι 3 προσπάθειες, γιατί μπορεί κάποιος να έλεγε 5 λέξεις απανωτές, ενώ έτσι είναι σαν να σου λέει κάνε κράτη! Επίσης, Στους κανονισμούς, δεν αναφέρει ότι πρέπει να λες μια λέξη, και να περιμένεις... ενώ στα γράματα λέει, και να σου πω και κάτι άλλο. Οι λέξεις, δεν έχουν καμια σχέση με τα γράμματα για τον απλό και εξής λόγο: Όπως μπορεί κάποιος να πει μέχρι 3 λέξεις, δεν μπορεί να πει πάνω απο 1 γράμμα, διότι αν ήταν έτσι θα έλεγε κάποιος όλα τα γράμματα της αλφαβίτας και θα έπιανε όλα τα γράμματα, άρα θα κέρδιζε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κυριοι

Οπως θα δειτε και στο αλλο θεμα , δεν θα παιξουμε κρεμαλα γιοα τον Οκτωβριο , οποτε θελω ολοι να ψηφισουμε στο θεμα του μελους Alatismenos ωστε να παρουμε μια αποφαση για την κρεμαλα. Επισης θελω καινουριες ιδεες ειτε για αλλαγη των κανονισμων ή της διεξαγωγης του παιχνιδιου , ειτε ακομα και προτασεις ωστε να παιξουμε καποιο αλλο παιχνιδι. Οτιδηποτε θα αρεσε σε εσας πιο πολυ.

Ποσταρετε τις ιδεες σας εδω και αν δουμε οτι πρεπει να μετακινηθει σε αλλο θεμα , θα φτιαξω ενα αλλο εγω αργοτερα.

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κυριοι

Οπως θα δειτε και στο αλλο θεμα , δεν θα παιξουμε κρεμαλα γιοα τον Οκτωβριο , οποτε θελω ολοι να ψηφισουμε στο θεμα του μελους Alatismenos ωστε να παρουμε μια αποφαση για την κρεμαλα. Επισης θελω καινουριες ιδεες ειτε για αλλαγη των κανονισμων ή της διεξαγωγης του παιχνιδιου , ειτε ακομα και προτασεις ωστε να παιξουμε καποιο αλλο παιχνιδι. Οτιδηποτε θα αρεσε σε εσας πιο πολυ.

Ποσταρετε τις ιδεες σας εδω και αν δουμε οτι πρεπει να μετακινηθει σε αλλο θεμα , θα φτιαξω ενα αλλο εγω αργοτερα.

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Εγώ πιστεύω πως ο διαγωνισμός αυτή την στιγμή έτσι όπως τρέχει είναι άψογος!

Αλλαγη, δεν νομίζω πως χρειάζεται να γίνει.

Εσείς τι λέτε? Εγώ πιστεύω πως ούτε η ιδέα του αλατισμένου, ούτε το Krispie θα δώσουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλη ηταν η κρεμαλα οπως ηταν.ηταν και λιγο θεμα τυχης να πετυχεις κανα γραμμα περισσοτερο μπροστα σου απο ερωτηση αλλου μελους οταν εμπαινες μεσα.

προσωπικα οι ρουλετες και το να βγει νικητης καθαρα απο κληρωσεις(οπως αυτο το μηνα) ποτε μου δεν μου πηγαν,οποτε ψηφιζω κλασσικα την κλασσικη κρεμαλα οπως ηταν.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απολύτως με τον κωστα, μιας και στην κρεμάλα δεν ειναι θέμα τύχης, αλλα μπορείς να κερδίσεις με την αξία σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εφ'οσον κανεις δεν εχει ψηφισει αλλα φαινεται οτι συμφωνειτε με τους κανονισμους (τουλαχιστον οσοι ειπαν την γνωμη τους) η κρεμαλα θα συνεχιστει ακριβως οπως ηταν. Θα ξεκινησουμε μεσα στις επομενες ημερες.

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...