Jump to content

Για Ονομα Του Θεού Και Της Παναγίας


milionis9

Recommended Posts

Βασίλη το ξέρεις κι εσύ πολύ καλά ότι επιχείρηση, εταιρεία, μαγαζί με όλους τους πελάτες ευχαριστημένους δεν υπάρχει. Κανένα μαγαζί πάντως δεν κινδυνεύει από έναν δυσαρεστημένο πελάτη, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Αντιθέτως το πως θα το χειριστεί την κατάσταση είναι μια ευκαιρία και δυνητικά η καλύτερη διαφήμιση που μπορεί να προσελκύσει ακόμα περισσότερους πελάτες.

Ψυχραιμία λοιπόν και μην τα φοβάστε αυτά τα θέματα.

:)

Κωστη μου επετρεψε μου για πρωτη φορα να διαφωνησω μαζι σου. :P

Στην συγκεκρημενη περιπτωση το μαγαζι ειναι αψεγαδιαστο,και γιαυτο ολοι οι φιλοι που εγραψαν στο θεμα,το στηριξαμε,και πραγματι εγινα μια καλη διαφημηση,ασχετα ο θετον το θεμα,ειχε αντιθετη προθεση.

Πριν 15 μερες περιπου,υπηρχε ενα θεμα στον αερα,για ενα μαγαζ στην Θεσσαλονικη,που ουτε καν εχει βημα εδω,και του εσυραν τα παντα.Εγω απο εδω δεν μπορω να ξερω αν ειναι τοσο κακο μαγαζι η οχι.Το θεμα αυτο κλειδωθηκε ,και καλως,αλλα οι κατηγοριες εμειναν,δυχως να μπορει να προστατεψει την επιχειριση του ο ανθρωπος.

Θελω να πω δλδ,τετοια θεματα ειναι πολυ σοβαρα για την επιχειρηση,και την φημη της,ενω για μας ειναι ενα αλλο θεμα,το βγαλαμε,καναμε το κομματι μας και παει τελειωσε.Δεν ειναι ετσι ομως,γιατι στις τοσες συναλλαγες που κανει ενα μαγαζι,οσο και τελειο και οργανομενο να ειναι,δεν μπορει,καπου θα την κατσει την βαρκα,κατι στραβα θα παει,εγω σου λεω και με την υπαιτιοτα του μαγαζατορα.Και εδω ερχομαι και λεω οτι πρεπει να απαγορευτουν τετοια θεματα,που διασυρουν την επιχειρηση δημοσια.Γιατι ,για ενα πιθανο λαθος του μαγαζιου,η για εναν ιδιοτροπο πελατη (που ειναι παρα πολυ) ,δεν αξιζει να γινετε ντορος.Στην συγκερηνενη περιπτωση,ευτυχως ο ανθρωπος ειχα απολυτα δικιο,αλλα για φαντασου να ειχε αδικο?Εγω παντος και αδικο να ειχε τα ιδια θα ελεγα,εκτος βεβαια,αν ειναι καποιος παπατζης ,τοτε ναι ,ολοι μαζι να τον θαψουμε.

Αυτα πιστευω και υποστηριζω. :)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω τι λες kixlidatos κ συμφωνω σε μεγαλο βαθμο!

το θεμα ομως ειναι το ποσο συμφωνει με το δημοκρατικο χαρακτηρα ενος φορουμ το να απαγορευσεις η ακομα κ το να κλειδωνεις αντιστοιχα θεματα.

αν τα θεματα εχουν την τυχη που εχει το συγκεκριμενο τοτε κ το μελος του φορουμ εχει την ευκαιρια

να πει το παραπονο του(να ξεμπροστιασει το καταστημα κ να βρει το δικιο του η' να προειδοποιησει τους υπολοιπους ωστε να μη

πεσουν σε "λακο") κ το καταστημα να υπερασπιστει τον εαυτο του κ να εκθεσει την αξιοπιστια κ τα κινητρα του μελους!

στην προκειμενη περιπτωση ολοι καταλαβαινουμε τι εγινε :bigemo_harabe_net-64:

το μονο παραπονο που εχω εγω απο το καταστημα ειναι οτι δεν νοικιαζει τη "λουιζα" :bigemo_harabe_net-87:

αφου δεν μπορουμε να τη κλεψουμε ας μας τη δινουν να την χαιρομαστε για λιγο!

εννοειται πως κανω πλακα! :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω τι λες kixlidatos κ συμφωνω σε μεγαλο βαθμο!

το θεμα ομως ειναι το ποσο συμφωνει με το δημοκρατικο χαρακτηρα ενος φορουμ το να απαγορευσεις η ακομα κ το να κλειδωνεις αντιστοιχα θεματα.

αν τα θεματα εχουν την τυχη που εχει το συγκεκριμενο τοτε κ το μελος του φορουμ εχει την ευκαιρια

να πει το παραπονο του(να ξεμπροστιασει το καταστημα κ να βρει το δικιο του η' να προειδοποιησει τους υπολοιπους ωστε να μη

πεσουν σε "λακο") κ το καταστημα να υπερασπιστει τον εαυτο του κ να εκθεσει την αξιοπιστια κ τα κινητρα του μελους!

στην προκειμενη περιπτωση ολοι καταλαβαινουμε τι εγινε :bigemo_harabe_net-64:

το μονο παραπονο που εχω εγω απο το καταστημα ειναι οτι δεν νοικιαζει τη "λουιζα" :bigemo_harabe_net-87:

αφου δεν μπορουμε να τη κλεψουμε ας μας τη δινουν να την χαιρομαστε για λιγο!

εννοειται πως κανω πλακα! :bigemo_harabe_net-111:

Αυτο που ειπες ειναι το σκεπτικο,που ανοιγονται τετοια θεματα.

Και σε ρωτω φιλε μου,θεωρεις σωστο,ετσι αβασανιστα να βγαινει καποιος και να λεει οτι θελει?Και εγω σου λεω οτι εχει δικιο ο πελατης και αδικο το μαγαζι.Και σε ξανα ρωτω,ξερεις εστω ενα μαγαζι ,να μην εχει κανει την κουτσουκελα του?Μπορει ο υπαλληλος,πορει η κακια ωρα,μπορει ο διαβολος,να συνεβαλε να εγινε κατι στραβο,ε και?Πρεπει να τον θαψουμε?τον καθε επεγγελματια ,που αγωνιζεται να σταθη ορθιος?

Η Ελλαδα εχει πολυ μικρη αγορα,και οσοι ειμαστε λιγο μπασμενοι στο χομπι,ξερουμε ποιοι ειναι οι κακοι και ποιοι οι καλοι.

Ας στηριξουμε την Ελληνικη αγορα και αυτα μαγαζια,γιατι θαψε τον εναν σημερα,και αυριο τον αλλον,στην ειδη δυσκολη εποχη που περναμε,δεν θα μεινει μαγαζι ορθιο,και θα γυρισουμε στην δεκατεια του 60-70 με τα χρυσοψαρα μονο.

Εγω αυτα που λεω,εχω μπαναρει 3 μαγαζια,(ο ενας εκλεισε και θα το πω.Ηταν επι της Πατησιον,πριν παμε στο μουσειο) που βλεπω ορισμενοι φιλοι ψωνιζουν και ειναι ευχαριστημενοι.Ποιος ο λογος τωρα εγω να βγω να πω οτι αυτοι εβαλαν την χουφτα τους στην τσεπι μου ,και μου πηραν τα λεφτα.Ας προσεχα,αλλα με τον τροπο μου τους τιμορησα,γιατι αυτα που μου << εκλεψαν>> τα πληρωσαν και μαλιστα με μεγαλο τοκο.Τωαρ αν καποιος ειναι απατεωνας, ηειναι μονιμος στην κομπινα,μαζισου ειμαι.Να βγω και να πω τα χειροτερα.

Γιαυτο πιστευω οτι οπως τα πολιτικα η τα ποδοσφαιρικα εχουν απαγορευθει (καλως),να απαγορευτουν και αυτα τα θεματα,γιατι εδω ουτε δικαστηριο ειναι ,αλλα και ποτε οι απεξω δεν ξερουμε ολη την αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω σε αυτο που λες κ παλι!

στον πυρηνα συμφωνουμε!

απλα εμενα σαν μελος με χαλαει να μην εχω το δικαιωμα να παραπονεθω για κατι το οποιο με χαλασε!

το θεωρω αντιδημοκρατικο κ αντιθετο με το νοημα της λειτουργειας ενος φορουμ.

ειδικα αν αυτο γινεται με κοσμιο τροπο κ πολιτισμενα,οχι για να γινει κοντρα αλλα να βρεθει λυση.

κ με το ποδοσφαιρικο κ το πολιτικο εχεις δικιο αλλα αυτο ειναι αλλο κομματι τελειως κ αφορα αλλο αντικειμενο εντελως οποτε κ λογικο

να μεινει απ'εξω κ να απασχολουν αλλα φορουμ.

τα καταστηματα ειναι αναποσπαστο κομματι του χομπυ μας οποτε δεν μπορει να μεινει απ'εξω.

τελοσπαντων τωρα αυτα ειναι μεγαλες συζητησεις που το πιθανοτερο ειναι να μη βγαλουν και πουθενα.

η ουσια ειναι πως μαγαζια σαν των παιδιων και 2 ακομα δεν εχουν να φοβηθουν τιποτα απο

παραπονα κ ισα ισα βγαινουν κερδισμενα.

στο κατω κατω οπως ειπε κ ο κωστας την κριτικη την χρειαζονται ωστε να βελτιωθουν κ να διορθωσουν τα λαθη τους.

αυτο κ αν ειναι επαγγελματικη,υπευθηνη κ φιλικη συμπεριφορα κ νοοτροπια!

σας το εχω βγαλει το καπελο πολλες φορες....σας το βγαζω ακομα μια! :bigemo_harabe_net-145:

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος κυριοι να μπαινετε σε τετοιες συζτητησεις.

Για ακομα μια φορα θα σας ευχαριστησω για την υποστηριξη σας.

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα

Το θεμα οπως πολλοι εχετε ηδη αναφερει εχει ξεφυγει απο τον σκοπο για τον οποιο ξεκινησε.

Επισης απο τις 16 Οκτωβριου 2012 που το θεμα "εκλεισε" , δεν εχει γινει καποιο καινουριο ποσταρισμα ουσιαστικα επι του θεματος.

Εμεις σαν καταστημα και εγω προσωπικα δεν εχω να χωρισω τιποτα και με κανεναν και ουτε εχω σκοπο και λογο να μπω σε προσωπικες αντιπαραθεσεις παρα μονο σε συζητησεις που θα βοηθησουν τον χωρο μας.

Για τον λογο αυτο λοιπον το θεμα θα κλειδωθει ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ωστε να "καθαριστει". Θα απομακρυνθουν ολα τα σχολια που δεν εχουν να κανουν με το πραγματικο θεμα ή με την αναγνωριση του Ancistrus Dolichopterus. Στην ουσια τα ποστ που αναφερονται στην αναγνωριση του Ancistrus Dolichopterus ειναι το ποστ 02 Δεκεμβριου 2012 του Κυριου Δελτα και αλλο ενα στις 05 Δεκεμβριου 2012 του Ιδιου Κυριου. Θα απομακρυνθουν και αυτα αρα το θεμα θα επιστρεψει εκει που ειχε μεινει πριν απο αυτο.

Επειδη ομως εχει δημιουργηθει μεγαλο θεμα με το συγκεκριμενο ειδος , τους καταστηματαρχες και τους καταναλωτες , θα ανοιχτει ενα αλλο θεμα στο γενικοτερο βημα των καταστηματων ωστε οι κατεχοντες να βοηθησουν στην αναγνωριση του Ancistrus Dolichopterus να συμμετεχουν οι καταστηματαρχες που το επιθυμουν και να "ληξει" αν ειναι δυνατον αυτο το θεμα.

Εμεις απο την πλευρα μας θα συμμετεχουμε στην συζητηση αυτη και θα προσπαθησουμε να βοηθησουμε στην αναγνωριση του Ancistrus Dolichopterus. Επισης επειδη θα απομακρυνθουν τα ποστ του Κυριου Δελτα θα του ζητησω να συμμετεχει και εκεινος στην συζητηση αυτη ωστε να βοηθησει στην αναγνωριση του Ancistrus Dolichopterus και να μην μεταφερω εγω τα ποστ του αλλα να τα γραψει ο ιδιος οπως θελει απο την αρχη.

Ευχαριστω πολυ και μας συγχωρειτε για την αναστατωση.

Με εκτιμηση

Κωστας Ζαχαροπουλος

ΥΓ Το θεμα περι αναγνωρισης Ancistrus Dolichopterus μπορειτε να το βρειτε στο Link http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=81189

Έγινε επεξεργασία - Zacharopoulos
Link to comment
Share on other sites

Σωστή κίνηση ο καθαρισμός τον δημοσιεύσεων, ελπίζω το θέμα που ανοίξατε για την αναγνώριση του L183 να μην παραμεληθεί και να βγει επιτέλους ένα συμπέρασμα.

Και πάλι Μπράβο ;)

Link to comment
Share on other sites

Η πλέον ενδεδειγμένη λύση το φιλτράρισμα των δημοσιεύσεων!

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...