Jump to content

Νεος Κατοχος Νεροχελωνας


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,ημουν χρονια κατοχος ενυδρειου απλα εδω και αρκετο καιρο δεν εχω ενυδρειο για καποιους λογους.Σε οσα σαιτ ημουν γραμμενος ποτε δεν κοιτουσα αυτη την κατηγορια.Και πριν λιγο καιρο ετυχε και βρεθηκα σε καποιο πανυγηρι οπου υπηρχε ενας πλανοδιος που ειχε ψαρακια και επειδη εχω ερωτα με τα ψαρια μου τραβηξε την προσοχη και πηγα να χαζεψω μεχρι που ειδα οτι ειχε νεροχελωνες.Κατι μου εκανε το κλικ και πηρα μια.δεν ειχα σκοπο να παρω διοτι θα πηγαινα στο πετ της περιοχης και οχι στον πλανοδιο αλλα να που εγινε.την αλλη μερα πηγα στο πετ και πηρα μια μεγαλυτερη χελωνιερα χωρις να εχω ιδεεα τι χρειαζεται κτλ.βεβαια εδω και αρκετες μερες διαβασματος γνωριζω οτι πρεπει επειγοντως να αποκτησω ενα ενυδρειο κτλ.ειναι ολα στο προγραμμα και οταν ειμαι ετοιμος για το στησιμο θα ξανα γραψω γιατι θα χρειαστω την βοηθεια σας.Εχω μετανιωσει που ειχα τοσα πολλα πραγματα απο τα ενυδρεια και τα ειχα πουλησει(δωρισει στην ουσια...τεσπα)ριζες μοπανι που απο τι εχω διαβασει κανουν για χελωνες....κτλ.το μονο διλλημα που εχω ειναι με τι λιτρα να ξεκινησω.θελω να παω σε μεγαλο απο την αρχη ετσι ωστε να μην χρειαζεται να κανω αργοτερα αλλες αγορες.αρκετα ειπα σας ζαλισα και θα σας παραθεσω μερικες φωτο απο την χελωνιτσα μου μηπως και καποιος μου πει τι ειδος ειναι.αν και οι φωτο δεν ειναι και τοσο καλες(κινιτο) ελπιζω μηπως βγαλουμε ακρη.και επειδη το φυλο της χελωνας ειναι νωρις να το καταλαβουμε τυχαια επιλεξαμε ενα που ταιριαζει και στα δυο.....σας παρουσιαζω την φιφι η τον φιιφ!!!!

2012-10-15234102.jpg

2012-10-15234056.jpg

2012-10-15234045.jpg

2012-10-15234019.jpg

2012-10-15234126.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,καλώς ήρθες στην παρέα μας.Περιμένουμε να δούμε το project σου να πραγματοποιείτε. Πάντως είναι πολύ σωστή η άποψη σου να πας σε μεγάλο ενυδρείο παρά από το μικρό στο μεγαλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...