Jump to content

Πρόβλημα Με Το Νέο Μου Χελωνάκι!


Recommended Posts

Γεια σε όλους! Εδώ και 2 μήνες έχω ένα χελωνάκι τη Wendy, το οποίο δεν έχω καταλάβει ακόμα το είδος του ( σε λίγο καιρό θα σας δείξω φωτογραφίες να μου πείτε) και αποφάσισα να του πάρω άλλο ένα να του κάνει παρέα! Έριξα το νέο μου χελωνάκι μέσα στο ενυδρείο της Wendy και κατευθείαν πήγε και κρύφτηκε πίσω από έναν διακοσμητικό βράχο που έχω πάρει. Το είδα πολύ φοβισμένο! Η Wendy στην αρχή δεν έδωσε σημασία αλλά μετά το πλησίαζε. Φέρθηκε πολύ φιλικά και δεν του έκανε τίποτα απλά κολύμπαγε στο ενυδρείο της κανονικά! Επειδή λοιπόν βρήκα το χελωνάκι (το καινούριο) πολύ φοβισμένο το έβαλα μόνο του σε μία χελωνιέρα. Εδώ και 2 μέρες δεν τρώει και μόλις πάει κοντά του άνθρωπος κρύβετε κατευθείαν μέσα στο καβούκι του ή θα τρέξει μακριά σου σαν τρελό! Δεν ξέρω τι να κάνω :nerd: και δεν καταλαβαίνω γιατί φέρετε έτσι.

Λίγη βοήθεια παρακαλώ! :umm:

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

που δεν τρωει φτεει που αλαξε περιβαλον.και μην στεναχοριεσαι σιγα σιγα θα μαθει και εσενα και την wendy.ειναι αρχη ακομα γιαυτο.και σε εμενα το ειδιο ηταν

Link to comment
Share on other sites

Ρίτα Ριτάκι,καλύτερα ξανά μετέφερε την νέα χελώνα μαζί με την wendy γιατί αυτή στο κάτω κάτω θα την κάνει να ξεθαρρέψει και θα της μάθει τα "κατατόπια"...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας και για τα εμψυχωτικά σας λόγια! Αυτό λοιπόν θα κάνω Mr_Zoo θα την βάλω μαζί με τη Wendy! Χρήστο ακούγονται πολύ σωστά αυτά που λες! Θα κάνω υπομονή μέχρι να συνηθίσει απλά μου φαίνετε παράξενο επειδή η Wendy δεν τα έκανε αυτά. :innocent:

Link to comment
Share on other sites

δεν τα εκανε αυτα επιδι η wendy ηταν ειδη στο ενυδρειο πιο πολυ απο την αλλη και σε ειχε μαθει και επισις ηταν μονη της. η αλλη ωμος αλαξε περιβαλον απο την μια στιγμη στην αλλη για αυτο .μην ανχονεσε θα γινουν ολα σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Ritaki πως πανε οι χελωνες σου?

Link to comment
Share on other sites

Savou μια χαρά! Η μικρή δεν φοβάται πια και τρώει. Κάθονται και οι δύο μαζί στον βράχο ή κολυμπάνε μαζί. Πάντως τα κάνουν όλα μαζί! Θα σας δείξω σε λίγο καιρό και φωτογραφίες :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...