Jump to content

Αναπαραγωγή Spl 144 Ancistrus


aka68

Recommended Posts

Φίλοι μου, έχω ένα, http://www.planetcatfish.com/catelog/species.php?species_id=2487 (έχει μουστάκια περιμετρικά κεφαλιού)

είναι 19 μηνών από κατάστημα αγορασμένο, είναι δυνατόν να κάνω αναπαραγωγή..είναι αναγκαίο για το ψάρι, από βιολογικής πλευράς!

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει με την εμπειρία του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και να χαίρεσε το ψαράκι σου.

Ναί αναπαραγωγή μπορείς να κάνεις και θα βρείς πολλά θέματα στην κατηγορία που θα σε βοηθήσουν.

Θα πρέπει να προσέξεις να βρείς αντίστοιχο σε είδος ψάρι καθώς στα Ancistrus είναι πολύ εύκολος ο υβριδισμός.

Βάλε καμιά φωτό από το ψάρι σου!

Link to comment
Share on other sites

file:///C:/Users/%CE%91%CE%A7%CE%99%CE%9B%CE%9B%CE%95%CE%91%CE%A3/Pictures/2007-12-25%20001/PICT0481.JPG

file:///C:/Users/%CE%91%CE%A7%CE%99%CE%9B%CE%9B%CE%95%CE%91%CE%A3/Pictures/2007-12-25%20001/PICT0483.JPG

file:///C:/Users/%CE%91%CE%A7%CE%99%CE%9B%CE%9B%CE%95%CE%91%CE%A3/Pictures/2007-12-29%20001/PICT0487.JPG

ενδιαφέρεται κάποιος συνχομπίτης να προσφέρει την εμπειρία του και το έτερον ήμισυ για αναπαραγωγή του είδους,φιλικά και με ανταλλαγή σε είδη.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και τα δικά μου μωρά

post-5641-0-81141200-1353489571_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Frog
Link to comment
Share on other sites

Χαριτωμένα είναι, να τα χαίρεσαι, εγώ τι θα κάνω με το μοναχικό μου αλμπίνο..που θα βρω για ζευγάρωμα!

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι αυτο ετσι και αλλιως ειναι υβριδιο πως νομιζεις γινονται τα calico sp red και sp black

to orginal L-144 ειναι λιγο πιο σκουροχρωμο

παντως ancistrus sp3 και albino ζευγαρωνουν πιο ευκολα .τα wild cought ancistrus δεν εχουν προβλημα υβριδισμου

τα συνγκεκριμενα ειδη ancistrus δεν εχου σινγγεκριμενη περιοδω αναπαραγωγης

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω τώρα γαρίδες κόκκινες ή άλλο είδος συμβατό, θα μπορέσουν να συμβιώσουν με το ανκίστρους αλμπίνο, ή λόγω της κυριαρχίας του στο βυθό εδώ και 20 μήνες θα είναι πολύ επιθετικό στις γαρίδες !

Link to comment
Share on other sites

Τις red cherry που είχα στο Lido, τα δικά μου ancistrus δεν τις πείραζαν .

Link to comment
Share on other sites

Τις red cherry που είχα στο Lido, τα δικά μου ancistrus δεν τις πείραζαν .

Θα βασιστω και εγω σε αυτο Χρηστο... :P

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα 2 θηλυκά, από το συνχομπίτη Frog (ευχαριστώ) και υπάρχει μια υπερένταση μεταξύ τους, κυρίως με ένα που έχει μεγάλα μουστάκια, υπάρχει κίνδυνος να τραυματιστούν, κάπου διάβασα ότι έχουν κάτι σαν βελόνες στα βράγχια και τα προτάσουν όταν μάχωνται, διεκδικούν! Η μάχη γίνεται κυρίως γύρω και μέσα σε μια σπηλιά. Να τα χωρίσω σήμερα ή να τα αφήσω ήσυχα..στη φύση τους!

Link to comment
Share on other sites

Ζευγάρι είναι το ένα αρσενικό αυτό με τα μουστάκια και το άλλο θηλυκο

Link to comment
Share on other sites

Καλά ....μιλάμε .....τα Albinos του Frog δέν "παίζονται". Πήρα 5 ψάρια για εμένα και δύο για έναν φίλο μου και είναι πανέμορφα. Μπράβο frog για την γενειά σου!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

https://imageshack.com/i/g9pict0498uj

Ανγκίστρους αλμπίνο L144

https://imageshack.com/i/3ogkktj

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

άλλο πράγμα τα Ancistrus cf. Cirrhosus Albino και άλλο τα Ancistrus sp. L144...προσοχή στους υβριδισμούς!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...