Jump to content

Θερμοστατης Για 240 Λιτρα


NikosG

Recommended Posts

Ναι, σιγα σιγα φτιαχνω την προικα μου! :D

Τωρα ψαχνω καταλληλο θερμοστατη, εχετε καποιον καταλληλο να προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλοί είναι οι jager.

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν έχει και άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μου συγνωμη αλλα γιατι δεν μας λες τι χρειαζεσαι να σου πουμε μια και καλη και οχι σε δοσεις;;;;εκει εχει μεγαλη γκαμα επιλογων:eheim,fluval,sera,sicce,sun-sun, κτλπ...ενα ειμαι συγουρο!πρεπει να ειναι 250βατ :-Ρ

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ κανεις,για δικια σου ευκολια το λεω....αλλα μπορεις να κανεις ενα θεμα στο "γενικα περι γλυκου/θαλασσινου νερου",να μοιραστης τα σχεδια σου μαζι μας,ωστε να σε βοηθεισουν με την γνωμη του ολοι :-)....φιλικα στο ειπα...μην κουραζεσαι εσυ...

Link to comment
Share on other sites

Kανενα προβλημα, απλα ειμαι καινουργιος εδω και δεν ξερω ακριβως ακομα τις κατηγοριες, ετσι ειπα να ανοιξω καθε σχετικο θεμα σε καθε σχετικη κατηγορια. Δεν εχω ακομα σχεδια, απλα μαζευω τα βασικα για να ξεκινησω στρωσιμο στο ενυδρειο μου, που ακομα δεν εχω αποφασισει τι θα το κανω.. :)

disc-postman γι'αυτο με βλεπω! Απλα δεν ξερω μηπως με τον 300w εχω θεμα με το υψος του ενυδρειου που ειναι 50εκ..

Σας ευχαριστω, η ανταποκριση σας ειναι σχεδον αντανακλαστικη! :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - NikosG
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το βαλεις ειτε οριζοντια ειτε διαγωνι και να τον κρυψεις οπως θελεις ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σωστος! Αυτο θα κανω απλα δεν ημουν σιγουρος αν γινετε!

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω εναν θερμοστατη ...

Schego Heater/titanium tube 300w μαζι με εναν eliwell και καθαρισε

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω εναν θερμοστατη ...

Schego Heater/titanium tube 300w μαζι με εναν eliwell και καθαρισε

+1000

Aν έχει να τα διαθέσει είναι ότι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα εβαζα 2 χ 200W Jagger πανω σε ενα Elitech STC-1000 και θα καθαριζα και απο

α) ασφαλεια (λογω κοντρολερ αλλα και λογω οτι ειναι δυο οι θερμαντηρες κι αν χαλασει ο ενας θα με κρατησει ο αλλος μεχρι να αντικατασταθει ο χαλασμενος),

β) απο διανομη θερμοτητας (με ενα θερμαντηρα σε καθε πλευρα)

γ) με 400W στα 240 lt δεν θα φοβομουν να μη κραταει θερμοκρασια στο νερο, ουτε κι αν εφτανε 5C η θερμοκρασια στο χωρο

δ) θα μπορουσα να βαλω στον stc και τα ανεμιστηρια το καλοκαιρι για την ψυξη

ε) θα εχω και ψηφιακο φωτειζομενο θερμομετρο και με ακριβεια στην ενδειξη (ο stc)

Καμια 70αρια ευρω ολα

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα εβαζα 2 χ 200W Jagger πανω σε ενα Elitech STC-1000 και θα καθαριζα και απο

α) ασφαλεια (λογω κοντρολερ αλλα και λογω οτι ειναι δυο οι θερμαντηρες κι αν χαλασει ο ενας θα με κρατησει ο αλλος μεχρι να αντικατασταθει ο χαλασμενος),

β) απο διανομη θερμοτητας (με ενα θερμαντηρα σε καθε πλευρα)

γ) με 400W στα 240 lt δεν θα φοβομουν να μη κραταει θερμοκρασια στο νερο, ουτε κι αν εφτανε 5C η θερμοκρασια στο χωρο

δ) θα μπορουσα να βαλω στον stc και τα ανεμιστηρια το καλοκαιρι για την ψυξη

ε) θα εχω και ψηφιακο φωτειζομενο θερμομετρο και με ακριβεια στην ενδειξη (ο stc)

Καμια 70αρια ευρω ολα

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...