Jump to content

Ξεκίνημα ,discus


skippergr

Recommended Posts

φυσικά περιμένω αρκετά φυτάκια ακόμα έως ότου φτάσω στο επιθυμιτό αποτέλεσμα

περιμένω για ακόμη μία φορά τις πολύτιμες συμβουλές σας

soto σε περίμενα σήμερα στο Στέλιο αλλά πάλι μου την έκανες για να δούμε .......... :bowdown::bowdown::lol::)B) ευτυχώς μπόρεσα και βρήκα την κατάλληλη ρίζα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μπράβο ρε Βασίλη! Ωραίο το setup σου! Χαίρομαι που βλέπω να στήνονται νέα ενυδρεία. Και πάλι μπράβο. Κοίτα όταν ανέβω πάνω θέλω να το δω ε? (με καφεδάκι ενοήται). Καλή συνέχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασιλακη ωραια εδειξε με την καινουργια ριζα,μπραβο πολυ ωραιοοοοο......φανταζομαι την δεξια ριζα γεματη riccia fl. η j.moss

Έγινε επεξεργασία - ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Link to comment
Share on other sites

καινούργιες φωτογραφίες μετά το τελευταίο set up προσθήκη μία ακόμα ρίζας, προσθήκη φωτισμού σύνολο 4 χ 36 και κάνα 2 φυτά που βρήκα τυχαία

Λοιπον Βασιλη μηπως πρεπει να το ξανασκεφτεις για εκτροφης δισκους??

Οτι πρεπει για άγριους ειναι.....για ξανασκεψουτο.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

φυσικά περιμένω αρκετά φυτάκια ακόμα έως ότου φτάσω στο επιθυμιτό αποτέλεσμα

περιμένω για ακόμη μία φορά τις πολύτιμες συμβουλές σας

soto σε περίμενα σήμερα στο Στέλιο αλλά πάλι μου την έκανες για να δούμε .......... :bowdown::bowdown::lol::)B) ευτυχώς μπόρεσα και βρήκα την κατάλληλη ρίζα

Και μου πηρες και ολες τις ριζες.....κακο παιδι........... :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Νίκο θα σε περιμένω με μεγάλη χαρά όταν ανέβεις :lol:

Soto σε πήρα πάλι τλ άλλα τίποτα σε περιμέναμε με το Στέλιο μαζί για πρωινό καφεδάκι, όσο για τους άγριους θα ήταν μάλλον καλύτερη ιδέα να αποκτήσω εμπειρία στους εκτροφής μια που είναι και ποιό εύκολη και βλέπουμε B)

Η αλήθεια είναι πάντως πως άρχισε και μου φαίνεται μικρό :bowdown::) λες ρε συ soto μόλις τελειώσουμε αυτό να στήσουμε κανένα πραγματικά μεγάλο :bowdown:

όσο για τις ρίζες έχει κ αβάντζα ο Στέλιος τον οποίο ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια που μου έδωσε. :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Νίκο θα σε περιμένω με μεγάλη χαρά όταν ανέβεις :bowdown:

Soto σε πήρα πάλι τλ άλλα τίποτα σε περιμέναμε με το Στέλιο μαζί για πρωινό καφεδάκι, όσο για τους άγριους θα ήταν μάλλον καλύτερη ιδέα να αποκτήσω εμπειρία στους εκτροφής μια που είναι και ποιό εύκολη και βλέπουμε :rasp:

Η αλήθεια είναι πάντως πως άρχισε και μου φαίνεται μικρό :)B) λες ρε συ soto μόλις τελειώσουμε αυτό να στήσουμε κανένα πραγματικά μεγάλο :bowdown:

όσο για τις ρίζες έχει κ αβάντζα ο Στέλιος τον οποίο ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια που μου έδωσε. :thumbup:

εχεις ολο τον απαραιτητο εξοπλισμό για αγριους και το ενυδρειο σου πληρη ολες τις προδιαγραφες!

Θα δεις οτι θα στο πει και ο nidal αυτο :lol:

Οσο για το ενυδρειο μολις τελειωσω τοδικο μου αρχιζουμε νεο,τι η τρελλα μας λείπει η η ορεξη!!!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι βοήθεια χριαστεί εδώ είμαστε και μετά ξέρεις η σειρά μου για μεγαλύτερο (αν δεν με διώξουν απ΄το σπίτι :lol::bowdown::bowdown::)B):rasp::thumbup::thumbup: )

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι βοήθεια χριαστεί εδώ είμαστε και μετά ξέρεις η σειρά μου για μεγαλύτερο (αν δεν με διώξουν απ΄το σπίτι :lol::bowdown::bowdown::)B):rasp::thumbup::thumbup: )

Θα πουμε το Στελιο να μας βαλει κανενα κρεβατι στο μαγαζι για ωρα αναγκης.. :hysterical::hysterical::hysterical:

Παντως το ενυδρειο σου οσο παει και ομορφαίνει :rasp:

Link to comment
Share on other sites

θέλω φυτά τώραααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

θα ήθελα να βάλω πρώτα τα φυτά για να πάρει σχήμα έτσι ώστε να μην επεμβαίνω αργότερα και στρεσάρω τα ψάρια

όσο για το κρεβάτι στο Στέλιο νομίζω κάτι θα κάνει ε Στέλιο :lol::bowdown::bowdown::)B):rasp:

Link to comment
Share on other sites

θέλω φυτά τώραααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

θα ήθελα να βάλω πρώτα τα φυτά για να πάρει σχήμα έτσι ώστε να μην επεμβαίνω αργότερα και στρεσάρω τα ψάρια

όσο για το κρεβάτι στο Στέλιο νομίζω κάτι θα κάνει ε Στέλιο :lol::bowdown::bowdown:B):rasp::thumbup:

E. grandiflorus, E. glaucus, E. macrophyllus, κ.τ.λ), Cyperus sp. οπως επισης και Nymphaea

Απο heiko σε απαντηση του στον saltasos :)

Έγινε επεξεργασία - sotos
Link to comment
Share on other sites

Όσο πάει γίνεται και καλύτερο. :lol:

Μόνο βάζε μικρότερες φώτο διότι όσοι δεν έχουν γρήγορη πρόσβαση παιδεύονται να τις κατεβάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις οτι θα στο πει και ο nidal αυτο :D

Ναι, ναι, ναι!!!

Wild caught discus R-U-L-E-S!!!!!!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος θα με καταστρέψετε εσείς οι δύο (sotos-nidal) ;) είπαμε σιγά σιγά για να εγκλιματιστώ στο περιβάλλον των δίσκων να μάθω και μετά :D

Οχι βέβαια ότι η εκτροφής είναι πειραματόζωα είναι ποιο εύκολη στις απαιτούμενες για αυτούς συνθήκες

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος θα με καταστρέψετε εσείς οι δύο (sotos-nidal) ;) είπαμε σιγά σιγά για να εγκλιματιστώ στο περιβάλλον των δίσκων να μάθω και μετά :D

Οχι βέβαια ότι η εκτροφής είναι πειραματόζωα είναι ποιο εύκολη στις απαιτούμενες για αυτούς συνθήκες

αστους να λενε....ξεκινησε με δισκους εκτροφης για αρχη.....οχι τιποτε αλλο ,αλλα για να μην μπεις κατευθειαν στα βαθεια...και πελαγωσεις......

Link to comment
Share on other sites

Η αποφαση δικη σου φιλε!

Οτι και να αποφασησεις να ξερεις οτι θα εχεις τη βοηθεια μου ;):buttrock:

Klaz ελα στη συναντηση θελουμε να σε γνωρισουμε απο κοντα..... :D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

soto ακόμα περιμένω τις φώτο και το βίντεο που μου υποσχέθηκες ;)

Link to comment
Share on other sites

soto ακόμα περιμένω τις φώτο και το βίντεο που μου υποσχέθηκες ;)

Βιντεο δε μπορω μπερδευτικα φωτο παρε

post-235-1170705009_thumb.jpg

post-235-1170705075_thumb.jpg

post-235-1170705122_thumb.jpg

post-235-1170705239_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα μωρά σου ;):D

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα αλλαξει κι αλλο...μουλιαζω τις ριζες...

Υπόψιν οτι η φωτο ειναι απο τοτε που σου ειπα τωρα ειναι πιο φουντωμενα τα φυτα! ;)

Εσυ εβαλες ψαρια μεσα??

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους (αν και αρκετά γρήγορα με την προσθήκη υλικού από άλλο φίλτρο) μηδενικές τιμές Νιτρωδών και αμμωνίας , καλά για Νιτρικά δεν το συζητώ ταβάνι ξεκίνα το γέμισμα νερού όσμωσης περίπου 1 1/2 μέρες.

πόσες μέρες μπορεί να αντέξει το βιολογικό υλικό των φίλτρων χωρίς την προσθήκη αμμωνίας? αν και αύριο θα μπουν οι πρώτοι κάτοικοι καρδινάλιοι και sae ακολουθούν τα sterbay ;):D:thumbup::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Τα φιλτρα σου δεν πιστευω να τα σταματησες και χαθει η βιολογια σου.Αμμωνια μην σταματας να βαζεις την ποσοτητα εκεινη που εβαζες (και μηδενιζονταν λογω βιολογιας) αφου δεν εχεις ψαρια μεσα.Αν ειναι να βαλεις ψαρια αυριο βαλε σημερα τη μιση ποσοτητα αμμωνιας και απο αυριο καθολου.Μην βιαστεις να βαλεις δισκους μεσα γιατι παρολο που το στρωσιμο τελειωσε θα εχεις καποιους μικροκυκλους αμμωνιας για καποιες μερες.Ασε να σταθεροποιηθει το συστημα με τα ψαρακια τα αποβλητα τους και το ταισμα τους.Προσεξε τα sae να ειναι πραγματικα sae για να μην αρχισουν και κυνηγουν τα παντα οταν μεγαλωσουν.Αντε ξεκιναμεεε ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο ενυδρειο ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...