Jump to content

Ενυδρείο-Γεννήστρα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 154
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχαχαχχαχχ ωραια τα σπορακια!

Μπραβο ρε Βασιλη,μια χαρα τα καταφερες φιλε!

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο συναίσθημα δεν είναι ; Μπράβο για την προσπάθεια και πάλι ! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο και εις ανώτερα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συγχαρητηρια...


ξαναδιαβασα μια ακομα φορα τα θεμα σου απο την αρχη! :)


Συγχαρητηρια και να τα χαιρεσαι!!!


Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια!Θα σας κρατάω ενήμερους!

Δημήτρη ναι είναι υπέροχο συναίσθημα και ένα από τα καλύτερα του χόμπι μας ;) .

Έγινε επεξεργασία - bbetta
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε η διακόσμηση εκτός από την μοςς.Έτσι ελέγχω ακόμα περισσότερο τα ψάρια μου και σιγά σιγά μαθαίνουν να ζουν χωρίς τεράστια κάλυψη.

Μερικές φώτο (1 μηνα 13 μερων)

post-39178-0-02475000-1359836001_thumb.jpgpost-39178-0-70456500-1359836012_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχουν αρχισει να παιρνουν πιο εντονα χρωματακια..φαινεται και η κοιλιτσα τους εε? :)

Link to comment
Share on other sites

εχουν αρχισει να παιρνουν πιο εντονα χρωματακια..φαινεται και η κοιλιτσα τους εε? :)

Αυτό επιδιώκω :D

Ναι άρχισαν να παίρνουν χρωματάκι και εμφάνισαν και λίγο ασημί στο κεφάλι τους.Χαρακτηριστικό τον borelli.Επίσης αυτή η μαύρη διακεκομένη ρίγα είναι χαρακτηριστικό όλων των απιστο

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Πανο για τα καλά σου λόγια

Παρατηρώ επιθετικότητα του μεγάλου(σίγουρα αρσενικού) προς το μικρότερο.Αυτο λογικα συμβαίνει επειδη υπάρχει λιγότερη κάλυψη .Θα βάλω όλη μου την μος μέσα ελπίζοντας να σταματήσει η επιθετικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό επιδιώκω :D

Ναι άρχισαν να παίρνουν χρωματάκι και εμφάνισαν και λίγο ασημί στο κεφάλι τους.Χαρακτηριστικό τον borelli.Επίσης αυτή η μαύρη διακεκομένη ρίγα είναι χαρακτηριστικό όλων των απιστο

ειναι πολυ ωραια ψαρακια.

τα ειδα σε ενα πετ σοπ και καθησα λιγο να τα χαζεψω.

ποσα μπορουν να μπουν στο ιδιο ενυδρειο?

Link to comment
Share on other sites

τρελανε μας :buttrock:

ελπιζω να εμαθες απο την πρωτη φορα και τωρα τα πραγματα να ναι καλυτερα!

φωτογραφικο υλικο και πληροφοριες για την γεννα ειναι αυτονοητα

περιμενουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ελπίζω να πανε τα πράγματα καλύτερα αυτη τη φορά !Δυστυχως ειναι είδος που γεννά λίγα αυγά και υπάρχουν μικρα ποσοστά επιβίωσης του γονου.Το βράδυ (εφόσον δω και τα αυγα ) θα μεταφερθεί το θηλυκο στη γεννήστρα με τα αυγα.Ειμαι όμως απροετοιμαστος με το τι θα κάνω με τα μεγάλα μωρά επειδη δεν εχω υλικά .....

Link to comment
Share on other sites

για αυτο ειναι εδω το aquazone αν ζητησεις βοηθεια ολο και καποιος θα προσφερθει να σου δανεισει κατι!

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι το υλικο πρέπει να ειναι εύκολο στην τοποθέτηση και να κάνει σωστά την δουλεια του.Αυτα τα μικρα χωνονται και περνάνε απο παντού.Ισως φτιάξω μια πρόχειρη κατασκευή με τουλι μέχρι να μπορέσω να πάρω κάτι καλυτερο.Βεντουζες και tire up ξέρετε που πουλάνε ;

Link to comment
Share on other sites

θελεις να χωρισεις το ενυδρειο? βεντουζες στο πετσοπ, tire up σε μαγαζια με ειδη κηπου, με εργαλεια γενικα και σε κανενα πολυκαταστημα οπως πρακτικερ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά θα βάλω φύλλα ξερά στην μία μεριά του ενυδρείου και moss για να έχουν τα μεγάλα μωρά να κρύβονται και στην άλλη ακριβώς μεριά την καρύδα με τα αυγά και μοςς.'Ετσι θα έχουν και οι 2 πλευρές τον δικό τους χώρο.Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...