Jump to content

Giovanni's 600L Rimless Reef


Giovanni

Recommended Posts

Κωστα λογικα πρέπει να έχει ρυθμιση για autofocus στο video mode.

Στρατο... δε θα το δω το ματς. Παρε με τηλ οταν τελειωσει...

Δε θα το δεις;Γιατι ρε;Ελληνικο πρωταθλημα ρε με μπολικο πιπερακι!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου πεταξες τα ματια εξω... Ενα εχω να πω.. Βρηκα πως θελω να κανω το ενυδρειο μου.. LPS FTW.. Συγχαρητηρια..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου πεταξες τα ματια εξω... Ενα εχω να πω.. Βρηκα πως θελω να κανω το ενυδρειο μου.. LPS FTW.. Συγχαρητηρια..

μπραβο φιλε ωραιο το στολίδι σου :bigemo_harabe_net-64:

Πανεμορφο,εχεις μερακι φιλαρακι και αυτο φαινεται!!!!

:bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122:

Να ειστε καλα παιδια...

Ziooooooo...!!Τι πάθατε ρε;;;;;;;Απαπαπαπαπα........τσόντα στο NS τόσο νωρίς.......

χαχαχχαα δωστε πονο...

χαλαρα φιλε... καλα να παθουμε... επρεπε καποτε να ξυπνησουμε... αλλα δεν ειναι χωρος το φορουμ να αναλυουμε τετοια θεματα. :bigemo_harabe_net-127:

Link to comment
Share on other sites

Όχι εντάξει έχεις δίκιο ζιο....θα μιλήσουμε για θάλασσα...κάπου είδα σήμερα λέει,ότι το λιμάνι εδώ στας αθήνας (του Πειραιά ε) είναι το πιο βαθύ!Άκου να δεις....!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Ναι,κάτσε να σε περιλάβει ο άλλος....

Ο Διας ειναι ο πιο ΣΩΣΤΟΣ γαυρος που εχω γνωρισει....γαυρε φιλε μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο Διας ειναι ο πιο ΣΩΣΤΟΣ γαυρος που εχω γνωρισει....γαυρε φιλε μου ;)

Ο Στράτος είναι ο Στράτος.....κι εγώ πάντως δεν φανατίζομαι και βλέπω μπαλίτσα αντικειμενικά!Χθες πάντως....μόνο 11 είδα να το κλωτσάνε!Τέλος μ΄αυτά όμως!!Καλημέρες!!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πριν απο ενα+ χρονο ηταν καπως ετσι...


1353968495660.jpg


και τωρα καπως ετσι...


1677ad12-9ec9-4a53-a6c8-1339fee6394c_zps



περασαμε πολλα ενα χρονο τωρα... και πικρες και χαρες..


μα ηρθε η ωρα και το ενυδρειο θα διαλυθει,ναι.. τωρα που ειναι στην καλυτερη του φαση... δεν θα αντεξω να το δω σε παρακμη ( ερχεται σε καθε ενυδρειο αργα ή γρηγορα ) ετσι καποια κοραλια θα δωθουν και καποια,οπως και τα ψαρια θα φιλοξενηθουν για καποιο χρονικο διαστημα μεχρι να αποφασισω τι θα κανω.Σιγουρα θα παω σε μεγαλυτερο καποια στιγμη,προς το παρων ομως θα δωσω ενα διάλειμμα στον εαυτο μου.


Θελω να ευχαριστησω ολους σας για ολη την στήριξη που μου δωσατε κυριως σε δυσκολες φασεις του ενυδρειου να το κρατησω και να το παλεψω και οπως αποδειχθηκε...κεριδσαμε.., καθως και για τις απιστευτες στιγμες που ζησαμε μεσα απο αυτο το θεμα,κανοντας ενα rewind πισω στις σελιδες ειδα στιγμες ανεπαναληπτου γελιου και ποσταρισματα με πραγματικα φοβερο ενυδρειακο ενδιαφερον.


Να ειστε καλα ολοι... :-*


και....


Keep Reefing!!


Έγινε επεξεργασία - Giovanni
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε ποσο θα αντέξεις! Εχει μπει πολυ βαθειά μεσα σου το αλάτι Γιάννη μου!

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε ποσο θα αντέξεις! Εχει μπει πολυ βαθειά μεσα σου το αλάτι Γιάννη μου!

Θα κανω ενα χρυσοψαραδικο να ησυχάσω ρε.. :bigemo_harabe_net-108:

Link to comment
Share on other sites

Στρατο εγω δεν λυπαμαι καθολου...σε δυο μηνακια το πολυ ο γιαννης θα εχει παλι ενυδρειο...99,9%!

Δεν θα αντεξει!

Γιαννη γεμισε μπαταριες και οχι σε 2 μηνες αλλα αρχες του νεου ετους περιμενω ανακοινωση του ποτε θα μαζευτει η παλιοπαρεα να φτιαξει στολιδι Νο2! :thumbup:

Και πολλα μπραβο για την εξελιξη που ειχε,αυτο που ξεστηνεις γιαννη!

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη σου ευχομαι το επομενο (που ειναι θεμα χρονου)να ειναι 2 φορες απο αυτο το σημερινο.χρονια σου πολλα και να εισαι καλα και φυσικα δεν χανεσε ε?

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα παιδες... φυσικα κ δε χανομαι... ειπαμε αλατονερο εχουμε για αιμα... δε γίνεται αλλιως.. απλα θελω λιγο χαλαρωμα... και θα στηθει πιστεύω κατι μεγαλο. Χρονος χρημα και διαθεση να υπάρχει κ ολα θα γινουν σιγα σιγα...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα παιδες... φυσικα κ δε χανομαι... ειπαμε αλατονερο εχουμε για αιμα... δε γίνεται αλλιως.. απλα θελω λιγο χαλαρωμα... και θα στηθει πιστεύω κατι μεγαλο. Χρονος χρημα και διαθεση να υπάρχει κ ολα θα γινουν σιγα σιγα...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

:bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο και στο μεγαλυτερο Γιαννη.

φανταζομαι τι εχει να γινει και εκει.χαμος.

παρε το χρονο σου και ευχομαι να επανελθεις Δημητριος.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε γιανναρε.

χωρις να θελω να το παιξω εξυπνακιας,ρε μαγκες διαβαζω κατι για κουραση κλπ....

εχω την αισθηση οτι μερικοι απο τους φιλους μου εδω πανω κινουνται στο χομπι με ιλλιγιωδης ρυθμους.βλεπω ενυδρεια που καλα-καλα δεν χρονισαν να διαλυονται,να γινονται σκεψεις για αποτομα αλματα προς τα πανω σε νερο,εξοπλισμους κλπ...ολα καλα βεβαια αν μπορουν να υλοποιηθουν,αλλα εχω την αισθηση οτι κινηστε υπερβολικα γρηγορα στο χομπι απο οτι θα επρεπε.

αραξτε ρε μαγκες,να το δειτε να παλιωνει το ενυδρειο σας,να το δειτε να περναει σε αλλα σταδια,σταδια πραγματικης θαλασσας....

ειλικρινα ολοι, μου ειστε οχι απλως καλοι φιλοι,αλλα κατι πολυ παραπανω.

με εξαιρεση τον παππου αιολο που επιτελους ηρθε η ωρα του για αναβαθμιση,ολοι οι υπολοιποι ειστε μονιμα με τις σιλικονες στα χερια.

ΒΙΑΖΕΣΤΕ,και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο.

αυτο ηταν κατι που με εκανε εντυπωση γιαυτο και σας το γραφω δημοσια.δεν απευθυνομαι μονο στο φιλο γιανναρο αλλα σε ολη την τρελλοπαρεα που αλλαζει ενυδρεια γρηγοροτερα και απο πουκαμισα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μου Κωστα μου!!

Συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!

Ουτε εγω θα το άλλαζα το ενυδρείο μου... ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ.. !!!

Απλως εδω και χρόνια η γυναικα ηθελε μια αλλαγη στο σαλονι μας...να γινει μια ψιλοανακαινιση ας πούμε που εδω και χρονια συζηταμε.

Οποτε επεσε κ η ιδεα για ενα μεγαλυτερο ενυδρείο βρεθηκαν διαφοροι τρόποι ωστε αυτο να υλοποιηθεί είναι και το συν οτι εχω τρελλα τρεχάματα στη δουλεια ,συν οτι ξετρελαθηκε η γυναικα με τις αλλαγες στον χωρο ...και ετσι παρθηκε η αποφαση... ;)

Η γνωμη σου πολυτιμη... παντα!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε γιανναρε.

χωρις να θελω να το παιξω εξυπνακιας,ρε μαγκες διαβαζω κατι για κουραση κλπ....

εχω την αισθηση οτι μερικοι απο τους φιλους μου εδω πανω κινουνται στο χομπι με ιλλιγιωδης ρυθμους.βλεπω ενυδρεια που καλα-καλα δεν χρονισαν να διαλυονται,να γινονται σκεψεις για αποτομα αλματα προς τα πανω σε νερο,εξοπλισμους κλπ...ολα καλα βεβαια αν μπορουν να υλοποιηθουν,αλλα εχω την αισθηση οτι κινηστε υπερβολικα γρηγορα στο χομπι απο οτι θα επρεπε.

αραξτε ρε μαγκες,να το δειτε να παλιωνει το ενυδρειο σας,να το δειτε να περναει σε αλλα σταδια,σταδια πραγματικης θαλασσας....

ειλικρινα ολοι, μου ειστε οχι απλως καλοι φιλοι,αλλα κατι πολυ παραπανω.

με εξαιρεση τον παππου αιολο που επιτελους ηρθε η ωρα του για αναβαθμιση,ολοι οι υπολοιποι ειστε μονιμα με τις σιλικονες στα χερια.

ΒΙΑΖΕΣΤΕ,και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο.

αυτο ηταν κατι που με εκανε εντυπωση γιαυτο και σας το γραφω δημοσια.δεν απευθυνομαι μονο στο φιλο γιανναρο αλλα σε ολη την τρελλοπαρεα που αλλαζει ενυδρεια γρηγοροτερα και απο πουκαμισα.

Οτι ποιο σοφο εχω ακουσει τα τελευταια χρονια εδω μεσα και γενικοτερα στο χομπι... :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122:

YΓ Klaz :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Κώστα πόσο καλά τα λες ρε φίλε...!

Κι εγώ σκεφτόμουν πολύ την αναβάθμιση στο main αλλά μόνο και μόνο αυτός ο λόγος που είπες (ότι δεν το έχω δει ακόμα πραγματική θάλασσα) με κρατάει στον κύβο...!

Πιστεύω πως είμαι ακόμα πολύ μικρός (ηλικιακά) για να συζητώ από τώρα αναβαθμίσεις του τύπου ένας τόνος!

Έχουμε καιρό μπροστά μας....υγεία πάνω απ΄όλα! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...