Jump to content

μωρο γκαπι


GOERGEFURY

Recommended Posts

post-1414-1169367407_thumb.jpg

το μεγαλο αυτο μωρο μπορει να μπει σε ενυδρειο 30χ27χ20 μαζι με αλλα 5ενυλικα ψαρια (silver tips, ξιφοφορο,3εκ.gurami,1 tetra).

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για περιπου 16l ενυδρειο!Νομιζω οτι ειναι μικρο το ενυδρειο για τα ψαρια που θελεις να βαλεις.Στην θεση σου ή θα τα εβαζα σε μεγαλυτερο ή θα μειωνα τον αριθμο των ψαριων στα 2/5.Ειδικα τα γκαπυ που ειναι τοσο δραστηρια και κινητικα μεσα στο ενυδρειο και θελουν χωρο για να κολυμπησουν!

Φιλικα...

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αυτο.τωρα στο θεμα μας γινεται να βαλω αυτο το μωρο της εικονας μεσα σε ενυδρειο με ενυλικα ψαρια.το μωρο ειναι 7 μηνων.

Link to comment
Share on other sites

7 μηνών γκάππυ δεν είναι μωρό! Από τους 3 μήνες τα γκάππυ θεωρούνται ενήλικα και ζευγαρώνουν...

Δεν πρέπει να βάζεις 1 γκάππυ μόνο του σε ενυδρείο και μάλιστα μαζί με άσχετα ψάρια που χρειάζονται διαφορετικές παραμέτρους νερού...

Τα γκάππυ πρέπει να μπαίνουν σε ομάδες και μόνο με άλλα συμβατά ψάρια - κατά προτίμηση μόνο με άλλα ζωοτόκα - και αυτό υπό προϋποθέσεις.

Αντί να γεμίζεις το φόρουμ με θέματα και άσχετες ερωτήσεις (πράγμα που δυσκολεύει τους υπόλοιπους χρήστες) καλύτερα να διαβάσεις ΠΟΛΥ γύρω από το θέμα ενυδρείο, ώστε να δικαιολογήσεις και αυτό το "Εμπειρία: Πολύ καλή" του προφίλ σου...

Link to comment
Share on other sites

το μεγαλο αυτο μωρο μπορει να μπει σε ενυδρειο 30χ27χ20 μαζι με αλλα 5ενυλικα ψαρια (silver tips, ξιφοφορο,3εκ.gurami,1 tetra).

...το μωρο ειναι 7 μηνων.

μα τι λεμε τώρα σιγά που δε θα αντέξει, εδώ άντεξε 7 μήνες σε γιάλα 1 λίτρο με την αεραντλία (τρελό gadjet επιβίωσης) χωρίς φίλτρο χωρίς θερμαντή :excl: , τι δε θα αντέξει στα 16 λίτρα τωρα που θα έχει και παρέα;

:)

Link to comment
Share on other sites

Αντί να γεμίζεις το φόρουμ με θέματα και άσχετες ερωτήσεις (πράγμα που δυσκολεύει τους υπόλοιπους χρήστες) καλύτερα να διαβάσεις ΠΟΛΥ γύρω από το θέμα ενυδρείο, ώστε να δικαιολογήσεις και αυτό το "Εμπειρία: Πολύ καλή" του προφίλ σου...

φιλε filoxenos σε παρακαλω να κιτας τι δουλια σου και οχι της ερωτησεις μου γιατι αν κρινουμε κι τις δικες σου δεν ειναι και λογικες(βγαλτε τους μονομαχους απ'τα βαζα δεν ειναι ελιες).Αν με ξανα ενοχλισεις θα απευθινθω στους συντονιστες. :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε filoxenos σε παρακαλω να κιτας τι δουλια σου και οχι της ερωτησεις μου γιατι αν κρινουμε κι τις δικες σου δεν ειναι και λογικες(βγαλτε τους μονομαχους απ'τα βαζα δεν ειναι ελιες).Αν με ξανα ενοχλισεις θα απευθινθω στους συντονιστες. :)

Αυτό είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΌ ΘΡΑΣΟΣ :excl::thumbup::wub:

Δυστυχώς η ανοχή που σου έχουν δείξει δεν σε έχει βοηθήσει να βάλεις μυαλό.

Δυστυχώς μπαίνουμε στο forum και κυριαρχούν τα ανεκδιήγητα από εσένα και την παρέα σου.

Προσωπικά με ενοχλεί αφάνταστα η όλη κατάσταση και πρέπει να ληφθούν ΜΕΤΡΑ.

Προσπαθώ να τους αγνοήσω αλλά ανοίγοντας το live bookmark πλεον βλέπεις μόνο την παρέα από την Ημαθία.

Αν εξαρτιόταν από εμένα θα είχατε γίνει ban εδώ και πολύ καιρό.

Περιμένω πλέον την ΕΠΙΣΗΜΗ αποψη του AquaZone Team...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλα

βαλτο και αν παιθανει δε πηραζει την επομενη φορα

σιγα ψαρι ειναι δεν εχει και καμια σημασια και αν σου παιθανουν και αυτα στο ενυδρειο δε πηραζει αγοραζεις αλλα

κανεις καλο και στην οικονομια της χωρας.......

καλα εγω ειχα σε 10 λιτρα 4τετρα και 2-3γαριδες και αλλαγες νερου καθε εβδομαδα

τωρα που χωρησες εσυ το γκουραμι

ειδικα το 1τετρα το καημενο

βαλε ενα δισκο δε πηραζει σιγα

θες σκοτωμα ρεεεεεεε

εγω λεο να παρεις ενα 50αρακι ουτε πολλα λεφτα κανει και να βαλεις το γκαπυ βασσιλια στο 16λιτρακι

τωρα περα απο το κραξημο

αστο λιγο κερο το καημενο το γκαπυ να μεγαλωσει αλλο λιγο και μετα βαλτο

εγω αυτο θα εκανα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΌ ΘΡΑΣΟΣ :bowdown::bowdown::)

Δυστυχώς η ανοχή που σου έχουν δείξει δεν σε έχει βοηθήσει να βάλεις μυαλό.

Δυστυχώς μπαίνουμε στο forum και κυριαρχούν τα ανεκδιήγητα από εσένα και την παρέα σου.

Προσωπικά με ενοχλεί αφάνταστα η όλη κατάσταση και πρέπει να ληφθούν ΜΕΤΡΑ.

Προσπαθώ να τους αγνοήσω αλλά ανοίγοντας το live bookmark πλεον βλέπεις μόνο την παρέα από την Ημαθία.

Αν εξαρτιόταν από εμένα θα είχατε γίνει ban εδώ και πολύ καιρό.

Περιμένω πλέον την ΕΠΙΣΗΜΗ αποψη του AquaZone Team...

Ευχαριστώ

-Το να μας βαζεις ολους στο ιδιο "τσουβαλι" δεν ειναι και οτι καλυτερο.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

-Το να μας βαζεις ολους στο ιδιο "τσουβαλι" δεν ειναι και οτι καλυτερο.... :bowdown:

Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ και σου ζητώ ΣΥΓΓΝΩΜΗ που σε πήραν άθελά μου τα σκάγια.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΕΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΚΥΡΙΩΣ ---ΕΝΑΣ---- ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΦΙΛΟΞΕΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

:rasp:

-Παντως κατι που φανταζομαι οτι θα εχει ξαναειπωθει| χαρη σε ολους εσας, μπορουμε και εμεις οι υπολοιποι να ασχολουμαστε αξιοπρεπως με το ''αθλημα''.

-Για αυτο το λογο σας ευχαριστω

:thumbup::lol::bowdown::bowdown::)B):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση μπορεί να έχουν τα περισσότερα ποστ του θέματος με τον τίτλο του?????

Απάντηση: ΚΑΜΙΑ.

Κύριοι και κυρίες,

θα σας παρακαλούσα για τελευταία φορά ανεξαρτήτως ηλικίας σας, να απαντάτε σε ό,τι αφορά το κάθε θέμα και όχι να αρχίζετε μια κουβέντα και να τελειώνει στο γάμο του Καραγκιόζη (αυτό είναι έκφραση, δεν υποννοώ ότι κάποιος σας είναι καραγκιόζης!)

Αν θέλετε να πλακωθείτε, τσακωθείτε ή οτιδήποτε άλλο, μπορείτε να το κάνετε σε ΠΜ ή ανοίγοντας άλλο θέμα στη σωστή κατηγορία, εφόσον οι απαντήσεις σας είναι κόσμιες και δεν προσβάλλουν το φόρουμ και τους ανθρώπους που συμμετέχουν σε αυτό (γενικότερα να τηρούνται οι κανόνες του forum).

Ελπίζω να έγινα κατανοητός, γιατί δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...