Jump to content

Recommended Posts

Μιας και είδα ότι υπήρχε ανταπόκριση στο προηγούμενο ντοκυμαντέρ και χάρηκα πολύ που άρεσε σε όσους το είδαν αφού είδαμε τη μαγεία της φύσης ας δούμε και τη βλακεία του ανθρώπου...πραγματικά ένα συγκλονιστικό ντοκυμαντέρ που μπορούμε όλοι να συζητήσουμε και ακόμα και μεις οι ίδιοι σα μονάδες ή ακόμα και σαν φόρουμ να κάνουμε κάτι...

Μπορείτε να το βρείτε κάνοντας αναζήτηση στο google ως εξής :

the cove 2009 torrent το πρ'ωτο αποτέλεσμα είναι οι υπότιτλοι το δεύτερο το ντοκυμαντερ όποιος δυσκολευτει μου στέλνει πμ και του αποστέλλω εγώ τα λινκ....

Link to comment
Share on other sites

Και μια γεύση....

Link to comment
Share on other sites

Καλή προβολή.....και ηρεμία όσο το βλέπεις....περιμένω απόψεις

Link to comment
Share on other sites

Το είδες???εντυπώσεις?? κανεις άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν πρεπει να πω 'δυστυχως' ή 'ευτυχως' που το εχω δει....πραγματικα ειναι απο τις χειροτερες εικονες που εχω δει....

Ειναι απο τις φορες που αηδιαζεις που γεννηθηκες ανθρωπος.......

Ν Τ Ρ Ο Π Η.....

Link to comment
Share on other sites

Ο δημιουργός της ταινίας, είναι ελληνικής καταγωγής. Πάντως μερικά έθιμα είναι βάρβαρα και εναντίον στην εξέλιξη του ανθρώπινου είδους !

Link to comment
Share on other sites

Ο δημιουργός της ταινίας, είναι ελληνικής καταγωγής. Πάντως μερικά έθιμα είναι βάρβαρα και εναντίον στην εξέλιξη του ανθρώπινου είδους !

Δεν νομιζω να ειναι εθιμο αλλα χρημα....Αν ηταν εθιμο θα το ηξεραν ολοι οι πολιτες.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι εθιμο αλλα χρημα....Αν ηταν εθιμο θα το ηξεραν ολοι οι πολιτες.....

Και γω αυτής της άποψης είμαι... αν ήταν απλά ένα έθιμο θα το είχαν σταματήσει

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτής της άποψης είμαι... αν ήταν απλά ένα έθιμο θα το είχαν σταματήσει

ή θα επαιρνε μερος ολη η χωρα....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως αντιμετοπίζονται φαινόμενα σαν αυτό

Link to comment
Share on other sites

Παντως πολυ δυσκολο με τοσα λιγα ατομα που πηγαν εκει....πρεπει να παρει θεση το κρατος που φαινεται να τα περνει και αυτο...μαλλον λειτουργουν σαν τους δικους μας πολιτικους εκει

Link to comment
Share on other sites

ειναι φαύλος κυκλος... ολοι τα παίρνουν και ολοι σιωπούν! εδω βαλανε στο κολπο και αλλες χωρες, τι να σου κανουν 10-20 ατομα?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι που διαφωνώ γενικά παιδιά....ότι όσο σκεφτόμαστε (και το κάνω και γω ο ίδιος) ότι είμαστε λίγοι ή τι μπορουμε να κάνουμε 2 -3 άτομα δεν γίνεται τίποτα ...πρέπει ατομικά όσο και συλλογικά απροσπαθούμε

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί…. μας λένε ΖΩΑ εμάς τους ανθρώπους…μακάρι να μοιάζαμε σε αυτά έστω και λίγο…

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος έχει μια περίεργη αντίληψη για την ζωή και δεν ξέρω αν μπορεί να εξηγηθεί, Έφτιαξε κάποια πρότυπα και αξιολόγησε την ζωή με βάση το μέγεθος της και την νοημοσύνη που διαθέτει ο κάθε οργανισμός. Όσο ποιο μεγάλος και νοήμον είναι τόσο ποιο κοντά του αισθανόμαστε και δυσκολευόμαστε να τον σκοτώσουμε, ιδιαίτερα πολύ δυσκολευόμαστε να σκοτώσουμε ζώα που έχουν αυξημένη αντίληψη και νοημοσύνη.

Το θέμα είναι ποιος μας έδωσε το δικαίωμα να σκοτώνουμε χωρίς δεύτερη σκέψη μια μύγα ενώ θεωρούμε απαράδεκτη κίνηση να σκοτώσουμε σκυλιά ενώ η ασιάτες τα τρώνε.

Αφού είμαστε ζώα και τρεφόμαστε λίγο πολύ από σάρκα τότε πρέπει με σεβασμό να σκοτώνουμε τα άλλα ζώα και μόνο αυτά που πραγματικά υπάρχουν σε αφθονία και μόνο την ποσότητα που χρειαζόμαστε.

Δεν σεβόμαστε την φύση γιατί αποκοπήκαμε από την φύση και μας είναι το κάτι ξένο, Μπήκε και η φιλαργυρία στο παιχνίδι, ήρθαν και τα προσωπικά προβλήματα και όλα έδεσαν.

Ποιος θα ασχολείται τώρα με τους ασιάτες που σφάζουν της φάλαινες, εδώ δεν έχουμε να φάμε λόγο κρίσης κτλ κτλ.

Σαν μονάδες και σαν άτομα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, άντε και βγήκα στο δρόμο με πανό και διαμαρτύρομαι άντε και με ακολουθούν άλλοι 5-10-100 τη έγινε άλλαξε τίποτα; Άλλαξα καμιά νομοθεσία;

Η αλλαγή έρχεται από αυτούς που έχουν την αρμοδιότητα και την αρμοδιότητα την έχουν κάποιες οργανώσεις και η κυβερνήσεις.

Για αυτό πρέπει να ξέρουμε ποιους βάζουμε επικεφαλής στις διάφορες οργανώσεις και ποιους βιάσουμε κουμανταδόρους στο κράτος μας.

Η δική μας ευθύνη ξεκινά από την ψήφο μας.

Αν ένα κόμμα χ΄ σου δώσει γραπτή εγγύηση ότι θα παίρνεις το λιγότερο 1000 ευρώ το μήνα και ένα κόμμα ψ΄ σου πει θα προσπαθήσω να βελτιώσω τους μισθούς αλλά εγγυούμαι αυτά και αυτά πάνω στο περιβάλλων και την προστασία του, ποιο κόμμα πιστεύεται θα βγει πρώτο!

Παρακαλώ παράδειγμα λέω μην το πάρετε σαν κρυφή διαφήμιση για τα δικά μας σάπια οικολογικά κόμματα.

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο ντοκιματερ ταινια το εχω δει εδω και 1.5 χρονο σε dvd και ειναι συγκλονιστικο.

το συνεργειο που το γυρισε τους ειχαν απαγορεψει να κινηματογραφησουν και το εκαναν νυχτα κρυμενοι και με ειδικες καμερες.μεχρι και τους απειλεισαν να μην πλησιασουν στον κολπο απο τις τοπικες αρχες.δεν ξερω αν εγινε τιποτα μετα την προβολη του που ξεσηκωνε τον κοσμο εναντιων αυτων των δολοφονων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι και ατομικά παίζεται το παιχνίδι ακόμα και αυτό που κάνουμε τώρα που το συζητάμε είναι δράση και ότι θα το πούμε σε άλλους δέκα δράση είναι...

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν κόσμο που οι άνθρωποι κρίνονται από τον αριθμό τους, ο Μηδέν αντιμετωπίζει συνεχώς τις προκαταλήψεις και την απόρριψη.

http://www.videoman.gr/25955

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...