Jump to content

Ερώτηση Για Ψάρι Yasuhikotakia Sidthimunki


nospanos

Recommended Posts

Κύριε Ζαχαρόπουλε καλή σας μέρα!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω... μπορείτε να παραγγείλετε αυτό το ψάρι http://www.loaches.com/species-index/yasuhikotakia-sidthimunki (έχω ακούσει ότι είναι λιγάκι δυσεύρετο), κι αν ναι σε τι τιμούλα το ένα?? ενδιαφέρομαι για 8-10 ψαράκια

Ευχαριστώ,

Πάνος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ναι υπαρχει η δυνατοτητα να ερθει αυτο το ειδος. Στειλε μου σε παρακαλω ενα Email στο preorder@fish-petplanet.com με το τι ακριβως σε ενδιαφερει (οπως ειναι απο πανω δηλαδη) ωστε μολις παραλαβω το αντιστοιχο Stock list να σε ενημερωσω με τιμες και να προσωρησει η διαδικασια

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν τα συγκεκριμένα ψαράκια είναι πιασμένα από την φύση ή προέρχονται από αναπαραγωγές εκτροφέων.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα.

Τα συγκεκριμενα ειναι απο Σινγκαπουρη αλλα ειναι Captive Breed , μιας και ειναι πολυ ευκολο να αναπαραχθουν.

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν τα συγκεκριμένα ψαράκια είναι πιασμένα από την φύση ή προέρχονται από αναπαραγωγές εκτροφέων.

Ευχαριστώ!

Κανενα προβλημα.

Τα συγκεκριμενα ειναι απο Σινγκαπουρη αλλα ειναι Captive Breed , μιας και ειναι πολυ ευκολο να αναπαραχθουν.

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Ήθελα να ρωτήσω κι αυτό αλλά μου είχε διαφύγει, άρα είναι αναπαραγωγής εκτροφέων σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Προφανως για να μου τα χαρακτηριζει Captive Breed φανταζομαι και εγω οτι ειναι δικες τους αναπαραγωγες , η τουλαχιστον οταν χαρακτηριζουν Captive Breed ετσι ειναι αλλα μπορει και να μην απο ΣΙνγκαπουρη και να τα εισαγουν και αυτοι απο αλλου , αυτο δεν θα το μαθουμε ποτε.

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Προφανως για να μου τα χαρακτηριζει Captive Breed φανταζομαι και εγω οτι ειναι δικες τους αναπαραγωγες , η τουλαχιστον οταν χαρακτηριζουν Captive Breed ετσι ειναι αλλα μπορει και να μην απο ΣΙνγκαπουρη και να τα εισαγουν και αυτοι απο αλλου , αυτο δεν θα το μαθουμε ποτε.

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Εμένα με ενδιαφέρει να μην είναι άγρια πιασμένα, όπως με είχαν συμβουλέψει κάποιοι χομπίστες οι οποίοι τα είχαν στο ενυδρείο τους... τώρα για το από που έρχονται πιστεύω ότι έχει μικρή σημασία...

Ευχαριστώ πολύ!

Σας έστειλα και το mail που μου ζητήσατε μαζί με άλλα δυο είδη ψαριών που θέλω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κυριως θεμα "χαρακτηρα". Πραγματι υπαρχει διαφορα αναμεσα σε WIld Caught Και σε Captive Breed ειδη , η οποια διαφορα ομως πολλες φορες εξισωνεται αναλογα με τα υπολοιπα ψαρια του ενυδρειου και με τις παραμετρους του (Θερμοκρασια , Ph κα)

Στην συγκεκριμενη περιπτωση παντως μιλαμε για Captive Breed.

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...