Jump to content

Ελληνικα Ειδη Πεταλουδων -Βιντεακι By Raven


Recommended Posts

Ενα βιντεακι που εφτιαξα με φωτογραφιες πεταλουδων απο τα ταξιδια μου στην Ελλαδα.

Πολλα ειδη υφιστανται μεγαλη πιεση απο την υποβαθμιση του περιβαλλοντος, την συλλογη και εμπορια τους απο συλλεκτες κλπ. Ειναι απαραιτητη η προστασια των ενδημικων και σπανιων ειδων ,γιατι η χωρα μας με περισσοτερα απο 3χιλιαδες ειδη λεπιδοπτερων ειναι απο τις πλουσιοτερες στην Ευρωπη !

Οι πεταλουδες του video , φωτογραφηθηκαν στον Ολυμπο, το δελτα του Νεστου, την Θρακη, Οιτη, Παρνασσο, Γκιωνα, Διρφη, Σαμο, Αττικη κλπ

Δειτε το σε πληρη οθονη και HD. Ελπιζω να το απολαυσετε.

https://www.youtube....d&v=HZ7ZybTRPqE

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά καταπληκτικό Αλέξανδρε. :bowdown: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο μπράβο....

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα υπέροχο βίντεο!

Σε ευχαριστούμε Αλέξανδρε!

Link to comment
Share on other sites

Η ομορφιά σε όλο το μεγαλείο της, εύγε

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε το είδα δυο φορές καπάκι και πάλι ήθελα κι άλλο, τι να πω είναι καταπληκτικό, οι εικόνες σε μαγεύουν, ο ήχος σε ταξιδεύει και ο συνδιασμός απλά τέλειος.

Συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά που κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ φιλοι μου για τα καλα σας λογια. Οι φωτογραφιες ναι, ειναι δικες μου. Η υπεροχη μουσικη που ντυνει το βιντεακι ειναι αυτη : https://www.youtube.com/watch?v=BdBYxiHjxwI

Αντε καλη χρονια να εχουμε και το 2013 ελπιζω να εχω περισσοτερο υλικο να παρουσιασω απο τις προγραμματισμενες μου αναρριχησεις στα Βαρδουσια, τον Σμολικα, τον Χελμο, τον Ταυγετο, τον Ολυμπο (ξανα) και το Φαλακρο. Καλα να ειμαστε και να χαιρομαστε την ελληνικη φυση και το μεγαλειο των ελληνικων βουνων.

Θελω τελος , να αφιερωσω το βιντεακι μου στον φιλο μου Χρηστο, που ξερω οτι ασχολειται κι αυτος και εχει καλες γνωσεις για τις πεταλουδες της Ελλαδας.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά φίλε Αλέξανδρε! Πολύ όμορφες φωτογραφίες, δεν περίμενα βέβαια κάτι διαφορετικό!!!

Μπορεί να παρακολουθώ με ενδιαφέρον την καινούργια σου "τρέλα" με τις πεταλούδες και την ελληνική ύπαιθρο, αλλά περιμένω με υπομονή την ώρα που θα επανέλθεις στην τέχνη του ενυδρείου! Να είσαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Θοδωρη ! δεν τα προλαβαινω ολα ματια μου ..

Εχω το 300αρι αδειο και προσπαθω απεγνωσμενα να βρω λιγο χρονο να στησω ενα low tech φυτεμενο με ψαρια κρυου νερου. Εχω ετοιμα τα υλικα..πανεμορφες ριζες απο την Παρνηθα, πετρες και λιγα ευκολα φυτα.Χαμηλο φωτισμο και νερο δικτυου. Ευκολα πραγματα για να εχω και χρονο για τις εκδρομες μου μολις μπει η ανοιξη ^_^

Link to comment
Share on other sites

¨Αλεξ, κάνε μια εκδρομή και προς τα πάνω... και θα μαζέψεις πολύ υλικό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...