Jump to content

Τροποι Ελεγχου Διαρροης Co2


Recommended Posts

Πηρα και εγω ενα συστημα διοξειδιου με 2 κιλη μπουκαλα, μανομετρα, μικρομετρηκη βανα βελονοηδη, ηλεκτρομαγνητικη βαλβιδα ασφαλεια, αντεπιστροφη βαλβιδα....

Η ερωτησεις ειναι, εκτος απ το σαπουνονερο στις συνδεσης εχουμε αλλους τροπους;;

Γιατι εχω συνδεση την ηλεκτρομαγμητικη με το πολυμπριζο των φωτων εν αναμονη ηλεκτροδιου για τον κοντρολερ,αλλα ανυσηχω γιατι η ηλεκτρομαγνητικη συνδεεται με σωληνακη 4 ποντους με την μικρομετρικη και εκει αναμεσα στις 2 συνδεσης δεν ειμαι συγουρος αν κατα την διαρκεια της νυχτας χανει απο εκει λογο παραμονης σε συνεχη πιεση....

Μια σκεψη μου ειναι οτι εφοσον εκλεισα την μπουκαλα και εκλεισε η ηλεκτρομαγνητικη αμα χανει εκει αναμεσα θα βρω το μανομετρο λειτουρειας στο 0 το πρωι....

Link to comment
Share on other sites

Εχει λαστιχακια που δεχονται μεγαλυτερη πιεση.Αυτα να βαλεις στη ηλεκτομαγνητικη και δεν θα εχεις θεμα :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Λαστηχακια εννοεις σκληρο πλαστηκο ή μαλακο υψηλης πιεσης;;;για να ξερω πως να τα ζητησω....

Παντως το πρωι δεν ειχε χασει καθολου....

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα καποια κομματια που μου εχει το παληκαρι μεσα στο πακετο(την πηρε απο φιλο συμφορουμιτη 2χερι)μαυρο τα εβαλα και ειμαι οοοοκ...μαλακο για την διαχυση υπαρχει;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...