Jump to content

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ????????


Recommended Posts

ΣΤΟ 4 ΜΗΝΩΝ 54 ΛΙΤΡΩΝ ΦΥΤΕΜΕΝΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΠΡΑΣΙΝΗ ΤΡΙΧΟΕΙΔΗ ΑΛΓΗ ΣΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΦΩΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙΝΑ ΠΡΟΣ ΤΗΣ ΛΑΜΠΕΣ ΣΗΜΕΙΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ????????ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ 30 WATT GROLUX.ΤΟ EXCEL ΤΗΣ SEACHEM ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ????

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ 4 ΜΗΝΩΝ 54 ΛΙΤΡΩΝ ΦΥΤΕΜΕΝΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΠΡΑΣΙΝΗ ΤΡΙΧΟΕΙΔΗ ΑΛΓΗ ΣΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΦΩΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙΝΑ ΠΡΟΣ ΤΗΣ ΛΑΜΠΕΣ ΣΗΜΕΙΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ????????ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ 30 WATT GROLUX.ΤΟ EXCEL ΤΗΣ SEACHEM ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ????

Η πρασινη αλγη που εχεις υποδηλωνει καλη ποιοτητα νερου! :bowdown:

Πιστευω πως δεν χρειαζεται να ανησυχεις γιαυτο, αφου δεν θα σου φερει καποιο προβλημα, και αφου ειναι λιγη βαλε καποιο ψαρακι που να την τρωει η καποιο apple snail, αφου δεν σου αρεσει να την βλεπεις,

αλλα ΜΗΝ ριξεις καποιο φαρμακο διοτι κακο θα προκαλεσεις και οχι καλο, αν θες μπορεις να βαλεις και μερικα φυτα ευκολα και γρηγορης αναπτυξης ετσι ωστε να καταναλωνουν τα θρεπτικα στοιχεια του νερου σου προς αναπτυξη τους και να μειωθει η αλγη! Εαν δεν εχεις και ενω υπαρχει η καταλληλη υποδομη στο ενυδρειο σου (υποστρωμα-λιπασμα). :lol:

Αλλα και τιποτα να μην κανεις αν μειωσεις την φωτοπεριοδο σου, θα μειωθει η πρασινη αλγη, με τον φοβο να παρουσιαστει καφε..και αυτη δεν την θες με τιποτα! Πιστευω οτι το πρωτο που σου εγραψα ειναι το καλυτερο κατα την γνωμη μου :bowdown:

Αυτα απο μενα, δες τι θα σου γραψουν και εμπειροτεροι και αποφασιζεις..Αλλα να αποφυγεις την προσθετη και χωρις λογο χημεια στο τανκ σου! :)

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...