Jump to content

Ανορεξία Σε Naso Tang


Recommended Posts

Δεύτερη μέρα σήμερα και το Naso μου δεν τρώει καθόλου τροφή ενώ μέχρι προχτές την τσάκιζε κανονικά, ρίχνω και μόνο την κοιτάει, δεν υπάρχει κανένα εξωτερικό σύμπτωμα επάνω στο σώμα του αλλά έχει ανορεξία, ανασαίνει πιο βαριά και είναι πιο νωθρό, τι μπορεί να συμβαίνει; Το έβγαλα και μια φωτό με το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Τα Νaso ειναι γενικα δυσκολα ψαρια και αρκετα περιεργα .... ειχα νασο 4χρονια και μεσα σε δυο μερες μου πεθανε ... τελως παντων εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις σε μανταλακι στο τζαμι αλγη αποξηραμενη , σπανακι η μαρουλι καλοπλημενα παντα καλα.... δες το μπας και την γλιτωσει ο μικρουλης(αν δεν εχει κατι αλλο).....

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη βαλε και λιγο σκορδακι στην τροφη μηπως κ του ανοιξει η ορεξη!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως,κατεχει τα πρωτεια σε ποσοστα αιφνιδιων θανατων.

Μακαρι να σου παει καλα φιλαρακι :)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το πηρες το ψαρι?Αν το εχεις καιρο βαλτο στην καραντινα και καντου αγωγη για παρασιτα που μπορει να τα εχει εσωτερικα.Παλαιοτερα δουλευα με πολυ επιτυχια το κολι της preis,το οποιο μπορεις να βαλεις αφοβα και στο κυριος ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

Το ψάρι το έχω περίπου 10 μήνες, όταν το είχα πάρει ήταν πολύ μικρό και τώρα είναι θηρίο, ετοιμάζω τώρα νερό και αύριο θα το βάλω στην καραντίνα μήπως και την γλιτώσει, θα του βάλω εκεί αν είναι αυτά που μου λες φίλε Jimmy996 να φάει να είναι και πιο ήσυχα, αν φάει κιόλας, τώρα μακάρι να μην είναι κανένα παράσιτο γιατί την είχα ξαναπατήσει τέτοια εποχή με παράσιτο και εκλαιγα Πρωτοχρωνιάτικα γιατί έχασα τα ψάρια, Στάθη αυτό που λες απο που το είχες πάρει; Να πάρω αν είναι για να το έχω έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλγη και σκορδοζουμο και θα πάνε όλα καλά!!

Πάντως έχει ένα ιστορικό με αιφνίδιους θανάτους!

Link to comment
Share on other sites

Το ψάρι το έχω περίπου 10 μήνες, όταν το είχα πάρει ήταν πολύ μικρό και τώρα είναι θηρίο, ετοιμάζω τώρα νερό και αύριο θα το βάλω στην καραντίνα μήπως και την γλιτώσει, θα του βάλω εκεί αν είναι αυτά που μου λες φίλε Jimmy996 να φάει να είναι και πιο ήσυχα, αν φάει κιόλας, τώρα μακάρι να μην είναι κανένα παράσιτο γιατί την είχα ξαναπατήσει τέτοια εποχή με παράσιτο και εκλαιγα Πρωτοχρωνιάτικα γιατί έχασα τα ψάρια, Στάθη αυτό που λες απο που το είχες πάρει; Να πάρω αν είναι για να το έχω έτοιμο.

Σε οσα καταστηματα δουλευουν Preis..Ειναι φυτικο και μπορεις να το δουλευεις και προληπτικα

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα και την θερμοκρασία στους 26,5 απο τους 24,5 μήπως νιώσει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως,κατεχει τα πρωτεια σε ποσοστα αιφνιδιων θανατων.

Μακαρι να σου παει καλα φιλαρακι :)

Ευχαριστώ, μακάρι να μην το χάσω γιατί είναι φανταστικό ψάρι και απο ομορφιά αλλά και απο συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μακάρι να μην το χάσω γιατί είναι φανταστικό ψάρι και απο ομορφιά αλλά και απο συμπεριφορά.

Αυτο να λεγεται.

Σου ευχομαι οτι καλυτερο :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γυρίζοντας απο την δουλειά πήγα βολίδα στον ψαρή να δω πως τα πάει και να τον πιάσω να τον βάλω στην καραντίνα που ετοίμαζα νερό απο χτες το βράδυ και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλύτερα σε σχέση με τις προηγούμενες δυο μέρες, έφαγε κανονικά και σουλατσάρει μέσα στο ενυδρείο, το μόνο που έκανα χτες ήταν να ανεβάσω δυο βαθμούς την θερμοκρασία, θα με τρελάνει αυτό το ψάρι, τώρα τελικά ή στεσαρίστηκε μάλλον για κάποιον λόγο ( υποπτεύομαι την κόρη μου :bigemo_harabe_net-88: ) ή παραέφαγε τις προηγούμενες μέρες και του έκατσε βαρύ, τι να πω, ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές και την βοήθεια σας :bigemo_harabe_net-64: Καλή χρονιά να έχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γυρίζοντας απο την δουλειά πήγα βολίδα στον ψαρή να δω πως τα πάει και να τον πιάσω να τον βάλω στην καραντίνα που ετοίμαζα νερό απο χτες το βράδυ και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλύτερα σε σχέση με τις προηγούμενες δυο μέρες, έφαγε κανονικά και σουλατσάρει μέσα στο ενυδρείο, το μόνο που έκανα χτες ήταν να ανεβάσω δυο βαθμούς την θερμοκρασία, θα με τρελάνει αυτό το ψάρι, τώρα τελικά ή στεσαρίστηκε μάλλον για κάποιον λόγο ( υποπτεύομαι την κόρη μου :bigemo_harabe_net-88: ) ή παραέφαγε τις προηγούμενες μέρες και του έκατσε βαρύ, τι να πω, ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές και την βοήθεια σας :bigemo_harabe_net-64: Καλή χρονιά να έχουμε!!!

ο προλογος σου με ανχωσε!

παντα τετοια

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήταν λίγο παραπλανητικός, ευχαριστώ παιδιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι ολα καλακαι να τον χερεσε για πολλα χρονια,μια και η ηλικια του μπορει να φτασει πανω απο 15 χρονια συν οτι αυτο το ψαρι ειναι απο τις μεγαλες αδυνακιες :bigemo_harabe_net-134:

παντως να ξερεις οτι ενα μεγαλο ποσοστο επιτυχιας μαυτο το ψαρι ειναι οι πρασιναδες μιας και μεγαλωνει πολυ κ εχει απαιτησεις,... ( οσο βραχο κ να χουμε στα ενυδρεια μας οι αλγες ποτε δεν προκειτε να του φτασουνε .....)

Link to comment
Share on other sites

Να 'σται καλά παιδιά, απο πρασινάδα δεν έχω πρόβλημα στο ενυδρείο φίλε Jimmy996, τώρα έχω πολύ λιγότερη βέβαια ( πράσινη τριχοειδή σε κάποια σημεία ) απο το πράσινο λιβάδι που είχα παλαιότερα αλλά και πάλι του φτάνει άνετα για να τσιμπάει και απο εκεί, να φανταστείς ένα goby που το έχω για αυτή την δουλειά πλέον είναι τουρίστας γιατί έχει σκάσει απο την πολύ βοσκή, το συγκεκριμένο ζωντανό το αγαπάω πολύ γιατί είναι όπως το γράφω '' άνθρωπος '' και όμορφο, φτου φτου μην το ματιάξω!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλαρακι αυτα ειναι ευχαριστα............αντε καλη χρονια!!!

+1000

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...