Jump to content

Καφετισμα Στις Ακρες Του Φυτου


Recommended Posts

28,και 28,5 σε φυτεμενο δεν παιζει..!!!...αναρωτιεσαι γιατι κλπ....εχεις θεματα και καφετιασματα στα φυτα...εμ τι θελεις να κανουν λιγο πριν γινουν σουπα φιλε μου...?μιλαμε,μιλαμε μιλαμε,προτεινουμε λυσεις κλπ,και εχεις ξεχασει το πιο βασικο.να μας ενημερωσεις τι ακριβως γινεται εκει μεσα.

καπου εχει αναφερθει ποσα και ποια φυτα μπορουν να επιβιωσουν με δισκους και κατεπεκταση σε μονιμα υψηλες θερμοκρασιες χωρις θεματα.μερικα απο αυτα που θυμαμαι ειναι,οι ανουμπιες,οι βαλισνεριες.

Link to comment
Share on other sites

28,και 28,5 σε φυτεμενο δεν παιζει..!!!...αναρωτιεσαι γιατι κλπ....εχεις θεματα και καφετιασματα στα φυτα...εμ τι θελεις να κανουν λιγο πριν γινουν σουπα φιλε μου...?μιλαμε,μιλαμε μιλαμε,προτεινουμε λυσεις κλπ,και εχεις ξεχασει το πιο βασικο.να μας ενημερωσεις τι ακριβως γινεται εκει μεσα.

καπου εχει αναφερθει ποσα και ποια φυτα μπορουν να επιβιωσουν με δισκους και κατεπεκταση σε μονιμα υψηλες θερμοκρασιες χωρις θεματα.μερικα απο αυτα που θυμαμαι ειναι,οι ανουμπιες,οι βαλισνεριες.

Νομιζω και οι εχινοδοροι,αν οχι ολοι καποια ηδη σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites

28,και 28,5 σε φυτεμενο δεν παιζει..!!!...αναρωτιεσαι γιατι κλπ....εχεις θεματα και καφετιασματα στα φυτα...εμ τι θελεις να κανουν λιγο πριν γινουν σουπα φιλε μου...?μιλαμε,μιλαμε μιλαμε,προτεινουμε λυσεις κλπ,και εχεις ξεχασει το πιο βασικο.να μας ενημερωσεις τι ακριβως γινεται εκει μεσα.

καπου εχει αναφερθει ποσα και ποια φυτα μπορουν να επιβιωσουν με δισκους και κατεπεκταση σε μονιμα υψηλες θερμοκρασιες χωρις θεματα.μερικα απο αυτα που θυμαμαι ειναι,οι ανουμπιες,οι βαλισνεριες.

Νομιζω και οι εχινοδοροι,αν οχι ολοι καποια ηδη σιγουρα!

Φίλοι μου αυτή η λίστα και τα αναγραφόμενα φυτά ισχύουν ή μας λέει παπατζίδικα η Tropica ??

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου αυτή η λίστα και τα αναγραφόμενα φυτά ισχύουν ή μας λέει παπατζίδικα η Tropica ??

Βεβαιως και ισχυει και οχι μονο απο την τροπικα αλλα και απο εμπειριες χομπιστων.

Link to comment
Share on other sites

επίσης βλέπω ότι από τα δημοφιλή φυτά απουσιάζουν η Egeria και όλα τα είδη Ludwigia

Link to comment
Share on other sites

Sorry.. ξέχασα να επισυνάψω το link... http://www.tropica.c...ant-plants.aspx

αχαχχαχαχαχ τωρα το ειδα αυτο!Οχι δεν νομιζω να ισχυει για ολα

Link to comment
Share on other sites

αχαχχαχαχαχ τωρα το ειδα αυτο!Οχι δεν νομιζω να ισχυει για ολα

η πλάκα είναι που ήταν το link μέρος του αρχικού μου ποστ και τελικά το ξέχασα να το επισυνάψω xaxa :P

Link to comment
Share on other sites

Συν ότι έχεις και δίσκους σε 190 λίτρα και δεν μας είπες κάθε ποτέ και πόσο νερό Αλλαζης...αυτο για την ελγη βασικά....μην τα πάρεις στραβά αυτά που σου γράφουμε αλλά δεν μας έχεις πει τα βασικά....

Link to comment
Share on other sites

Τα φυτα πριν τα παρω κοιταω τις ταμπελες με τις επιτρεπτες θερμοκρασιες/αυτα ειχα δει οτι ειναι μεχρι 30 βαθμους..Τωρα τι να πω..Αλλαγες κανω καθε 10 -οπως εγραψα και παραπανω.Απλα δεν εχω καταλαβει,τι να κανω με το excel.Να το σταματησω?Με εχετε μπερδεψει..

Link to comment
Share on other sites

Το excel το σταματας γιατι ετσι και αλλιως λιωνει την elgeria densa.Οπως σου ειπαμε και πιο πανω δεν αντεχουν ολα τα φυτα σε τετοιες θερμοκρασιες για πολυ καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε μας αναλυτικά τη φυτά και ποσά έχεις...μην μαντεβουμε απ τις φωτο....

Btw μου αρέσουν τα δισκακια σου...:-)

Link to comment
Share on other sites

Οταν βλεπουμε ενδειξη η και ταμπελακι θερμοκρασιας σε ενα φυτο,αυτο δεν σημαινει πωσ η μαξ θερμοκρασια που βλεπουμε ειναι σε μονιμη βαση.απλα μας δειχνει το ευρος ανοχης το οποιο ισχυει για λιγες ωρες-μερες μονο και οχι για παντα.και αυτο το διευκρινιζω γιατι ολο και περισσοτεροι νεοι χομπιστες πεφτουν σε αυτη τη παγιδα

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...