Jump to content

Τ Ι Ειναι Αυτοοοοοο!!!!!


Recommended Posts

το ειδα να γλυστραει στο τζαμι και νατον τσιμπαει ο νεμο...αλλα αυτο τιποτα,,,ξερει κανεις τι ειναι???

post-49594-0-33534200-1357416544_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

περιμενε λιγο τον δια.

αυτος εχει παθει ανοσια μετα τα τερατα του τρουπη....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο καλή η φωτογραφία.

Μπορείς καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στρατο.να μαθαινουμε και εμεις οι ψαρακες.πρωτη φορα βλεπω και εγω τετοιο ζωο φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε στρατο μου,ο πετρος ειμαι απο το λιμανι!!!!!ακριβως αυτο εχω,,,,τι πρεπει να κανω!!!!ειναι επικυνδινα για το ενυδρειο μουυυ!!

Link to comment
Share on other sites

Πετρο,δε βαζεις κοραλι και πολυ περισσοτερο ζωανθους αν δεν τα απολυμανεις (dip).

Προμηθευσου ενα καλο σκευασμα και ξεκινα,αλλιως δε θα σου μεινει κουμπι.

http://www.seaslugforum.net/showall/palyfeed

Link to comment
Share on other sites

Πετρο ποια ζωντανα εννοεις;Γινε συγκεκριμενος.

Σου ειπα.Αν εχεις ζωανθους θα τους φανε

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ...εχω ζωανθους!!!!!και απο οτι καταλαβα, θα επηρεασει αυτους και μονο...!!!το σκευασμα αυτο το εχει ο νινταλ!!??ξερεις που θα το βρω!! ευχαριστω στρατο!!

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα τεράστιο τέτοιο στην Παραλία της Καλλικράτειας Χαλκιδικής περίπου στην σημαδούρα.Πότε δεν είχα ξανακούσει ότι υπάρχουν στις ελληνικές θάλασσες :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα τεράστιο τέτοιο στην Παραλία της Καλλικράτειας Χαλκιδικής περίπου στην σημαδούρα.Πότε δεν είχα ξανακούσει ότι υπάρχουν στις ελληνικές θάλασσες :ph34r:

εε,τωρα υπαρχουν....ειναι ξακουστος ο μεγαλος υφαλος της καλλικρατειας :P
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο είδος αλλά άλλο παρόμοιο που είχα εγώ πολλαπλαστιάστικε με τραγικούς ρυθμούς. Αφαίρεσα μέσα σε ένα μήνα 2 φορές βραχάκια με 300-400 αυγά. + manual 20-30 απο αυτά. 5 βραχάκια με zoa και ένα σαρκόφυτο XXL με χεραίτησαν. Το βραδάκυ με το που δείς κανένα μην τεμπελιάσεις, χέρι μέσα και βγάλε.

Link to comment
Share on other sites

Οσα και να βγαλεις με το χερι αν δεν γινουν επαναλαμβανομενα dips δεν διορθωνεται το κακο.Θα εκλειψουν μονο οταν δεν εχουν με τι αλλο να τραφουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι γυμνοσάλιαγκες είναι πολύ επικίνδυνοι για όλα τα ζοάνθους όπως και τα αυγά τους....

Γενικά με όλα αυτά τα παράσιτα είναι ένας καλός λόγος για να στήσουμε το επόμενο ενυδρείο με νεκρό βράχο και μικρά καθαρά κοράλλια και ας κάνει και πιο πολύ για να ζωντανέψει...

Link to comment
Share on other sites

Είχα μεγάλο πρόβλημα με Nudibranch κάποτε και έχασα αρκετές και μεγάλες αποικίες από ζωανθούς. Αυτό που πραγματικά δούλεψε σε εμένα ήταν η προσθήκη ενός Wrasse Pseudocheilinus evanidus αν θυμάμαι καλά και μέσα σε λίγες μέρες δεν άφησε τίποτα και είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα ήταν πάρα πολλά.

Ένα link με φωτογραφίες από Nudibranch στην Ελλάδα.

http://www.nudipixel...ons/country/gr/

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...