Jump to content

'reciprocity' Aquascape By James Findley


salamander

Recommended Posts

Βρήκα αυτό το βίντεο σήμερα,και αφού κατάφερε να απορροφήσει εμένα φαντάζομαι ότι θα είναι ενδιαφέρον για τους φυτεμένους.

'Reciprocity' Aquascape by James Findley

https://www.youtube.com/watch?NR=1&v=nCMe-bu4-tk&feature=endscreen

Link to comment
Share on other sites

αν το καλοσκεφτεις δεν εχει σημασια αν υπαρχει αλατι στο ενυδρειο η ειναι γλυκου....εδω μιλαμε ορεστη για την απολυτη τεχνη στησιματος ενυδρειου και την φαντασια του δημιουργου που φερνει τη φυση στο σπιτι μας με μοναδικο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι Κώστα έχεις απόλυτο δίκαιο.

Link to comment
Share on other sites

Η μαγεία του aquascaping!

Link to comment
Share on other sites

υπεροχο βιντεο...ο τυπος ειναι φοβερος...χαρας την υπομονη του...... :bigemo_harabe_net-81:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, χωρις να θελω να θίξω τον καλλιτέχνη, αλλα ειναι απο τα ποιο ευκολα scapes που εχω δει ποτε. Ολο το θεμα ειναι το κοστος που εχει το ολο project ειδικα εαν κανουμε χρηση τα προιοντα της ADA.

Link to comment
Share on other sites

Παντού ADA!!

Η χαρα του ¨μποστανά¨, να κανει το χομπι του επαγγελμα( άρε Amano!)

Link to comment
Share on other sites

Μην τσιμπατε, Diy substrate και ADA γεια!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι ενυδρειο ρε σεις,μπανιερα ειναι!:P

Αν εχεις ολα οσα χρειαζεσαι απο υλικα,εξοπλησμο και φυτα πιστευω οτι το κανεις ανετα! Φαντασια θελει μονο! :)

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο αλλά πανάκριβο εκτός τα ADA σκεφτείτε πόσο κόστιζαν μόνο τα φυτά, γιατί ο τύπος με μιας γέμισε το ενυδρείο με φυτά, δεν είναι σαν εμάς που παίρνουμε ένα γλαστρακι και περιμένουμε πότε θα ανατηχθεί για να καλύψει το ενυδρείο. Ας έρθει στην Ελλάδα να στήσει ενυδρείο με τους ελληνικούς μισθούς και θα σου πω εγώ, θα του φύγει η μαγκιά. Μην μασάτε οι μεγαλύτεροι Aquascapers είμαστε εμείς που από το τίποτα στήνουμε ενυδρεία.

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο αλλά πανάκριβο εκτός τα ADA σκεφτείτε πόσο κόστιζαν μόνο τα φυτά, γιατί ο τύπος με μιας γέμισε το ενυδρείο με φυτά, δεν είναι σαν εμάς που παίρνουμε ένα γλαστρακι και περιμένουμε πότε θα ανατηχθεί για να καλύψει το ενυδρείο. Ας έρθει στην Ελλάδα να στήσει ενυδρείο με τους ελληνικούς μισθούς και θα σου πω εγώ, θα του φύγει η μαγκιά. Μην μασάτε οι μεγαλύτεροι Aquascapers είμαστε εμείς που από το τίποτα στήνουμε ενυδρεία.

Συμφωνω και αυτο θελω να πιο με το πιο πανω μου ποστ Χρηστο!

Ας μου εδιναν τα παντα να τα εχω μπροστα μου και θα σου ελεγα εγω τι θα εφτιαχνα..

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο αλλά πανάκριβο εκτός τα ADA σκεφτείτε πόσο κόστιζαν μόνο τα φυτά, γιατί ο τύπος με μιας γέμισε το ενυδρείο με φυτά, δεν είναι σαν εμάς που παίρνουμε ένα γλαστρακι και περιμένουμε πότε θα ανατηχθεί για να καλύψει το ενυδρείο. Ας έρθει στην Ελλάδα να στήσει ενυδρείο με τους ελληνικούς μισθούς και θα σου πω εγώ, θα του φύγει η μαγκιά. Μην μασάτε οι μεγαλύτεροι Aquascapers είμαστε εμείς που από το τίποτα στήνουμε ενυδρεία.

:bigemo_harabe_net-74:

Σωστος

Ή το αλλο που παιζει σε αντιστοιχα βιντεακια, με το καλημερα χαλι το γρασιδι και μετα το παιζει και "μινιμαλ" με αλλα ενα- δυο φυτα

Και συ να θες 2-3 μηνες

Η πλακα με τον Αμανο ειναι που εχει μια ομαδα απο πισω 15 ατομα και τρεχουν και αυτος λεει μονο ναι, οχι, αριστερα, δεξια κλπ και παντου και ολα σε τσουβαλια και κουτες

Ααχχχχχ! :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι ζωγραφιές, μας ομορφαίνουν την μίζερη καθημερινότητα.

Έχω ένα ερωτηματικό πολύ καιρό, γιατί δεν δείχνουν στην ΤΙΒΙ (έστω κρατική) προγράμματα με αυτό το δημιουργικό περιεχόμενο, να γεμίσει ο κόσμος εικόνες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...