Jump to content

Ξεκινημα Νεου Nano Fish Only... Με Προβλημα(????)


ailoyros84

Recommended Posts

καλησπερα στην παρεα. προσφατα ξεκινησα ενα nano fish only (για πολυ νανο ομως, 20 λιτρα). εβαλα νεκρο αραγωνιτη και ζωντανο βραχο. λογω χαλασμενης θερμαστρας δεν μπορουσα να βαλω ψαρια (το νερο ηταν στους 7 βαθμους οταν δεν επαιζε καλοριφερ στο σπιτι :P ) αλλα τωρα που φτιαχτηκε το προβλημα λεω να ξεκινησω. το θεμα για το οποιο θα ηθελα τα φωτα σας ειναι το οτι πανω στο βραχο μου εχουν φυτρωσει καποιου ειδους τριχοειδη φυτα-αλγες τα οποια δεν ξερω τι ειναι! κοινως ο βραχος εβγαλε μαλλια!! σκεφτηκα να ρωτησω τον τυπο απο τον οποιο αγοραζω αλατια κλπ. αλλα επειδη ειναι αγιογδυτης :P δεν τον εμπιστευομαι. μαλλον θα μου πουλησει κανενα θαυματουργο κατασκευασμα που κανει 30ε για γιατρεια. επισυναπτω και φωτο για να καταλαβετε περι τινος προκειται! περιμενω εναγωνιως απαντηση!post-49456-0-15246400-1357575371_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου.

Έχεις κάνει καμία μέτρηση να δεις αν το ενυδρείο είναι στρωμένο;

Και πες μας και καμία πληροφορία ακόμα για το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε maik78 στο φιλτρο εχω ενεργο ανθρακα, αντιφοσφωρο και ενα σφουγγαρι. το νιτρικα μου ειναι NO2= 0mg και NO3= 5mg. test ths tropic marin. (τα αποτελεσματα τα δινω με καθε επιφυλαξη γιατι τα τεστ αυτα παντα με αγχωνανε και παντα νομιζω οτι κανω κατι λαθος...) η θερμοκρασια αυτη τη στιγμη ειναι στους 23 βαθμους κελσιου. του αναβω τις λαμπουλες του 7-8 ωρες την μερα... δεν μου ερχεται κατι αλλο να αναφερω τωρα... παιζει καμια ιδεα για το τι μπορει να ειναι αυτη η πρασινιλα που προανεφερα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

το σφουγγαρι βγαλτο και ασε μονο τον ανθρακα και τον αντιφοσφωρο,ριξε βακτηρια και παρε και καμια σαλιαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...