Jump to content

Προσεχης Παραλαβη Σε Ψαρια Γλυκου Νερου


Zacharopoulos

Recommended Posts

Περιμενουμε να παραλαβουμε τα παρακατω.

Expected Freshwater 11-01-2013.xls

Μολις εχουμε εικονα του τι τελικα παραλαβαμε και τις τιμες θα τα ανεβασουμε ως "Παραλαβη..." οπως συνηθως.

Μερικες ημερες μετα θα ανεβασουμε και την διαθεσιμοτητα τους με τον αντιστοιχο τιτλο.

Περιμενουμε αυριο την παραλαβη. Θα ενημερωθειτε σχετικα.

Ευχαριστουμε πολυ.

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

πάμε γερά για Yasuhikotakia Sidthimunki :buttrock: :buttrock:

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

@nospanos : ετσι παμε γερα!!!

@ bbetta: Οταν θα ερθουν θα ανακοινωθουν και οι τιμες.

@kleovoulos: Οπως φανταζομαι οτι δεν καταλαβατε , επειδη αυτα θεωρουνται "κλειστα" αρα δεν μπορεις να επιλεξεις απο 1 στο ειδος , αλλα επειδη δεν μπορω να φιλοξενησω και 40 (ας πουμε οτι ειναι το Minimum) στο ειδος , παραγγειλαμε ASSORTED CICHLID PSEUDOTROPHEUS SPP. που σημαινει οτι θα ερθουν 40 ψαρια στο ειδος. αρα μολις παραλαβουμε θα τα ξεχωρισουμε και θα τα ανακοινωσουμε. Ελπιζω να εγινα κατανοητος

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

@kleovoulos: Οπως φανταζομαι οτι δεν καταλαβατε , επειδη αυτα θεωρουνται "κλειστα" αρα δεν μπορεις να επιλεξεις απο 1 στο ειδος , αλλα επειδη δεν μπορω να φιλοξενησω και 40 (ας πουμε οτι ειναι το Minimum) στο ειδος , παραγγειλαμε ASSORTED CICHLID PSEUDOTROPHEUS SPP. που σημαινει οτι θα ερθουν 40 ψαρια στο ειδος. αρα μολις παραλαβουμε θα τα ξεχωρισουμε και θα τα ανακοινωσουμε. Ελπιζω να εγινα κατανοητος

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Δηλαδή λέτε ότι θα κάνετε ταυτοποίηση σε 40 νεαρά ψάρια Pseudotropheus χωρίς να γνωρίζετε ούτε ποιά είδη περιλαμβάνονται?

Επιτρέψτε μου με όλο τον σεβασμό, να αμφιβάλλω για την ακρίβεια, εκτός κι αν έχετε προσλάβει τον Konings.

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι τα ιδια........ :bigemo_harabe_net-111:

τι σε νοιαζει εσενα σαν τι ειδος θα το πουλησει βρε κλεοβουλε,αν σου κανουν αγορασε...αν δεν σου κανουν αγνοησε!

το νοημα της ερωτησης σου ποιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι τα ιδια........ :bigemo_harabe_net-111:

τι σε νοιαζει εσενα σαν τι ειδος θα το πουλησει βρε κλεοβουλε,αν σου κανουν αγορασε...αν δεν σου κανουν αγνοησε!

το νοημα της ερωτησης σου ποιο ειναι?

Πάλι τα ίδια δεν λες τίποτα.

Από χτες είδα το post και και το μυαλό μου πήγε στα πρόσφατα γεγονότα!Είπα να μην αναφέρω τίποτα για να μην ανάψω φωτιές!

Δεν θα αντέξω άλλο σήριαλ.

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι τα ιδια........ :bigemo_harabe_net-111:

τι σε νοιαζει εσενα σαν τι ειδος θα το πουλησει βρε κλεοβουλε,αν σου κανουν αγορασε...αν δεν σου κανουν αγνοησε!

το νοημα της ερωτησης σου ποιο ειναι?

Το νόημα της δικής σου παρέμβασης δεν κατάλαβα.

Στο κατάστημα απευθύνομαι κι εκείνο κατάλαβε.

Ας το επεξηγήσω όμως.

Τα Pseudotropheus είναι ένα είδος με πολύ μεγάλη ποικιλία χρωματικών και γεωγραφικών παραλλαγών, συγγενικών μεταξύ τους και πολλές απ' αυτές είναι ακόμη αταξινόμητες.

Αν βρεθούν στο ίδιο ενυδρείο είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα υβριδίσουν.

Σε μια ομάδα πχ 40 νεαρών ψαριών ακόμα κι ένας έμπειρος πολύ δύσκολα μπορεί να ξεχωρίσει τι είναι το κάθε ένα.

Σαν πελάτης δικαιούμαι να γνωρίζω τι ακριβώς αγοράζω.

Σαν χομπίστας δεν επιθυμώ να προμηθευτώ ή να παράγω υβρίδια.

Με νοιάζει λοιπόν, το είδος που θα παραγγείλω απο το (οποιοδήποτε) μαγαζί να είναι αυτό που ζητάω και όχι "assorted" ή mix.

Θα μπορούσα να αγνοήσω όπως λες,

αλλά αν τα μέλη μιας (ενυδρειακής) κοινότητας αγνοούσαν την άγνοια των άλλων,

ο αγνοούμενος θα ήταν το χόμπυ μας.

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα της δικής σου παρέμβασης δεν κατάλαβα.

Στο κατάστημα απευθύνομαι κι εκείνο κατάλαβε.

κλεοβουλε ισως να μην το ειχες παρει ειδηση,αλλα προσφατως μας ειχαν γινει :bigemo_harabe_net-187:με ενα παρομοιο θεμα

για αναγνωριση κτλ!!!ολο αυτο κουρασε τους παντες και η λυση βρεθηκε με το να ανοιχτει ενα θεμα που να αφορα

την αναγνωριση και να δινει και λογο σε ολα τα καταστηματα και τους ενδιαφερομενους!

αν θες κανε κ εσυ κατι αναλογο!

το να γινει παλι κατι αντιστοιχο κανει κακο σε σενα,στο καταστημα,στο φορουμ και τα ιδια τα μελη ασε που ειναι και πολυ κουραστικα!

Ας το επεξηγήσω όμως.

Τα Pseudotropheus είναι ένα είδος με πολύ μεγάλη ποικιλία χρωματικών και γεωγραφικών παραλλαγών, συγγενικών μεταξύ τους και πολλές απ' αυτές είναι ακόμη αταξινόμητες.

Αν βρεθούν στο ίδιο ενυδρείο είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα υβριδίσουν.

Σε μια ομάδα πχ 40 νεαρών ψαριών ακόμα κι ένας έμπειρος πολύ δύσκολα μπορεί να ξεχωρίσει τι είναι το κάθε ένα.

Σαν πελάτης δικαιούμαι να γνωρίζω τι ακριβώς αγοράζω.

Σαν χομπίστας δεν επιθυμώ να προμηθευτώ ή να παράγω υβρίδια.στα λογια μου ερχεσαι...αν σου κανει αγορασε...αν παλι δεν σου κανει αγνοησε!

Με νοιάζει λοιπόν, το είδος που θα παραγγείλω απο το (οποιοδήποτε) μαγαζί να είναι αυτό που ζητάω και όχι "assorted" ή mix.

Θα μπορούσα να αγνοήσω όπως λες,

αλλά αν τα μέλη μιας (ενυδρειακής) κοινότητας αγνοούσαν την άγνοια των άλλων,

ο αγνοούμενος θα ήταν το χόμπυ μας.

μαζι σου!καντο με το σωστο τροπο και στο σωστο μερος!

ωραια δεν ειμασταν τοσο καιρο με ηρεμια?πρεπει συνεχεια να υπαρχει κατι κακο να ασχολουμαστε?

Link to comment
Share on other sites

μαζι σου!καντο με το σωστο τροπο και στο σωστο μερος!

ωραια δεν ειμασταν τοσο καιρο με ηρεμια?πρεπει συνεχεια να υπαρχει κατι κακο να ασχολουμαστε?

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί mad23 & maik78 συγγνώμη αν διατάραξα την ηρεμία σας.

Αν σας ενοχλεί το θέμα ασχοληθείτε με κάτι άλλο.

Η περαιτέρω μεταξύ μας συνομιλία δεν προσφέρει τίποτα.

Σας ευχαριστώ για τις υποδείξεις.

Επαναλαμβάνω ότι η ερώτηση μου απευθύνεται στο κατάστημα, τέθηκε στο θέμα που εκείνο άνοιξε και διαχειρίζεται.

Αν παραβαίνω κάποιο κανονισμό μπορούν οι συντονιστές να μου το επισημάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί mad23 & maik78 συγγνώμη αν διατάραξα την ηρεμία σας.ασε τις ειρωνειες.... :bigemo_harabe_net-86:,δεν σε ειρωνευτηκε εσενα κανεις

Αν σας ενοχλεί το θέμα ασχοληθείτε με κάτι άλλο.σου ειπα εγω με τι να ασχοληθεις και τι να διαβασεις?

Η περαιτέρω μεταξύ μας συνομιλία δεν προσφέρει τίποτα......απο την αρχη της!!

Σας ευχαριστώ για τις υποδείξεις.

δεν σου εκανα καμια υποδειξη,σου προτεινα πως να πας εκει που θες με σωστο τροπο χωρις να

δημιουργεις καταστασεις που οι υπολοιποι δεν εχουμε καμια ορεξη να ανεχομαστε για πολλοστη φορα!

αμαν πια με αυτα τα σηριαλ,τις ιντριγκες και τη νεα μοδα με το τι ειναι το καθε ψαρι!

και θες να βοηθησεις το χομπυ???....μαζι σου...καντο σωστα κ οχι εις βαρος των αλλων

Επαναλαμβάνω ότι η ερώτηση μου απευθύνεται στο κατάστημα, τέθηκε στο θέμα που εκείνο άνοιξε και διαχειρίζεται.

το θεμα που ανοιξε το καταστημα αφορα στην "προσεχης παραλαβη σε ψαρια γλυκου νερου" και οχι

τι ψαρακι εισαι διατεθιμενος να παρεις εσυ και να δημιουργεις ενα κλιμα περιεργο,ειρωνευομενος το καταστημα.

παρε ενα τηλ στο καταστημα και ρωτα,εμεις τι σου φταιμε?σε υποχρεωσε κανεις να ψωνισεις?

Αν παραβαίνω κάποιο κανονισμό μπορούν οι συντονιστές να μου το επισημάνουν.

εδω μπαινουν οσα παιδια θελουν να δουν τι θα φερει το καταστημα και οχι τι λεω εγω,εσυ η ο φιλος μου ο μαικ!

φτιαξε ενα θεμα να ξερει ο αλλος που μπαινει και τι θα διαβασει!

κατι πρεπει να γινει με αυτα τα θεματα,μια καινουργια κατηγορια κατι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θέλω να απαντήσω για να μην συνεχιστεί το θέμα!

Άλλωστε αυτό επεσήμανα από την αρχή!Δεν θα το αρχίσω εγώ!

Με κάλυψε ο φίλος mad23.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή λέτε ότι θα κάνετε ταυτοποίηση σε 40 νεαρά ψάρια Pseudotropheus χωρίς να γνωρίζετε ούτε ποιά είδη περιλαμβάνονται?

Επιτρέψτε μου με όλο τον σεβασμό, να αμφιβάλλω για την ακρίβεια, εκτός κι αν έχετε προσλάβει τον Konings.

Καλημερα Κυριοι και καλη εβδομαδα.

Δεν πιστευω οτι υπαρχει λογος να ξεκινησουν αντιπαραθεσεις.

Δεν σας επιτρεπω σε καμια περιπτωση να αμφιβαλετε πρωτου παραλαβουμε καν τα ψαρια και ερθετε απο εδω να τα δειτε και να δειτε πως και αν τα εχουμε ξεχωρισει. Μεχρι τοτε και με ολο τον σεβασμο θα περιμενετε και μετα μπορουμε να το συζητησουμε.

Να δουμε και εμεις τι και αν τελικα θα παραλαβουμε?!?!?!?

Δηλαδη θα πρεπει εμεις να εξηγησουμε πως παραλαμβανουμε και πως ξεχωριζουμε τα ψαρια ωστε να σας ικανοποιησουμε?? Συνηθως ερχονται σε ξεχωριστα σακουλακια .... οποτε θεωρω οτι προτρεχετε χωρις να βλεπω καποιον συγκεκριμενο λογο. Εαν ερθετε απο εδω και δειτε κατι που δεν σας ικανοποιει τοτε να ξαναμιλησουμε.

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όταν με το καλό παραλάβετε αν θέλετε μπορείτε να ανανεώσετε τη δημοσίευση εδώ με το αν τα "ASSORTED CICHLID PSEUDOTROPHEUS SPP." είναι μια επιλογή από τον breeder διάφορων καθαρών ειδών (όπως πχ εδώ http://www.livefishdirect.com/store.php?fid=530 ) ή ψαράκια δίχως ταξινόμηση.

Από τη σειρά μου, μιας και δεν έχει τύχει περισσότερο λόγω απόστασης να ψωνίσω κάτι από εσάς, δεσμεύομε να περάσω και να αγοράσω κάτι (τροφή κλπ) από το κατάστημα σας.

Φιλικά και δίχως καμμία διάθεση να προσβάλω ή να κακολογήσω το κατάστημα σας και τον αγώνα που κάνετε σε μια δύσκολη περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Θα γινει σχετικο ποστ με την παραλαβη. Χαιρομαι που τουλαχιστον καποιοι καταλαβαινουν τι πιθανοτητες υπαρχουν και τι μπορει να συμβει σε εναν κωδικο που παραγγελνεις οταν η παραγγελια ειναι κλειστες κουτες. Πραγματι υπαρχει η πιθανοτητα να ειναι Pseudotropheus χωρις ταξινομηση αν και η προθεση μας ηταν να ειναι Mix.

Οπως και να εχει θα ενημερωθειτε για οτιδηποτε παραληφθει.

Δεν χρειαζεται να ερθετε και να ψωνισετε κατι , μπορειτε απλα να περασετε να γνωριστουμε απο κοντα , να κερασουμε καφε και να συζητησουμε. :);)

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εδω μπορειτε να βρειτε την παραλαβη. http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=82400

Ευχαριστω πολυ

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...