Jump to content

Recommended Posts

Θα ήθελα να ανοίξουμε ένα θέμα για το εν λόγο προϊόν και να κοινοποιήσουμε το θέμα και στην εταιρία με σκοπό να το αναβαθμίσουν.Προσωπικά με ενδιαφέρει και θα ήθελα να πάρω και δυο μάλιστα ένα για κάθε πλευρά αλλά δε κάνει για πάνω από 10χιλ τζάμι.Στα ενυδρεία όμως με τέτοια τζάμια είναι περιττό γιατί το καθάρισμα είναι πανεύκολο.Εγώ θέλω ένα δεκάλεπτο να καθαρίσω τα τζάμια και οι μαγνήτες για εικοσάρι δεν είναι και φτηνοί.Πρέπει λοιπόν η εταιρία να κοιτάξει πάχος τζαμιού και τιμή.Και πάνω από όλα να την βάλουμε στη κουβέντα μέσα από αυτό το θέμα.

robosnail-aquarium-cleaner.jpg

http://robosnail.com/

http://robosnail.com/Quick%20Start%20Guide_10-19-12.pdf

http://reefbuilders.com/2012/10/02/robosnail-real-coming/#more-63304

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Αίολε ευχαριστώ.Θα αναλάβεις την κοινοποίηση στην εταιρία ή τη πρόσκληση όπως θέλεις πες το για ενεργή συζήτηση αλλά και να μείνει το θέμα αυστηρά καθαρό διότι αν αρχίσουμε ότι με τα λεφτά αυτά παίρνω δυο καλλίγραμμες νεαρές για ένα σαββατοκύριακο και ένα κασόνι μπίρες να να τις πιούμε στην υγειά μου και άλλα τέτοια δε θα μας πάρουν στα σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αν βρειτε ακρη ψηνομαι για ενα τεμαχιο.αν μαζευτουν και αλλοι τρελλοι ισως πετυχουμε και τιμη.μικαω βεβαια για το νορμαλ μηχανακι τους και οχι για αυτα που μιλαει ο νικος.

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Για μεγάλα ενυδρεία Κώστα είναι είναι μεγάλη εφεύρεση.Έχω στείλει email στην εταιρία με τις απόψεις μου αλλά δε πείρα απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πως θα πάει το ενδιαφέρον για το προϊόν και πράττουμε ανάλογα.

Δεν νομίζω ότι θα πειστεί η εταιρία για αναβάθμιση... αλλά τουλάχιστον να το επιχειρίσουμε

Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ εδώ και χρόνια το εν λόγο μηχάνημα μήπως και μπορεσει καποια στιγμη να δουλέψει σε 15mm τζαμί.

Μια καλή ιδέα θα ήταν να έχει ρυθμιστή τύπου vortech, όπου το ίδιο το μηχάνημα προσαρμόζεται σε κάθε τζαμί.

Δεν ειμαι τεμπελης και το μπροστινό τζαμί με τον δυνατό μαγνήτη που βρήκα μου είναι πολλη εύκολο να το καθαρίζω.

Αλλα θα ήθελα να το προσαρμωσω στο πίσω το τζαμί και να είναι πάντα καθαρό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μέσα και εγώ αλλά αν μαζευτούμε πολλοί και πετύχουμε καλή τιμή και επίσης κάτι που θεωρώ πολύ σημαντικό είναι να μάθουμε τι γίνεται με την υποστήριξη του συγκεκριμένου στην Ελλάδα όπως εγγύηση, ανταλλακτικά, service.

Link to comment
Share on other sites

Για το πίσω τζάμι οπως έγραψε και ο bababrilios συμφωνώ..

Αν μπορεί η εταιρία να το κάνει για πιο χοντρά τζάμια τότε το συζητάμε!

Link to comment
Share on other sites

τι ριφαδες ειστε εσεις μωρε που ενδιαφερεστε για το πισω τζαμι..?κοραλινη δεν σας ενδιαφερει?

εμενα με κανει το μηχανακι και οπως ειναι.

σφυριξτε αν πετυχει καμμια καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω ότι η εταιρία θα κάτσει να ασχοληθεί με την μικρή αγορά της Ελλάδας που κάποιοι το θέλουν για πιο χοντρά τζάμια !!!

Αν τα "παράπονα" είναι από παγκόσμιο επίπεδο τότε πιθανόν να κάνει κάποια αναβάθμιση στα προϊόντα της.

Πολύ απλά μπορούμε να στείλουμε e-mail ως Aquazone (για ομαδική αγορά) και να ρωτήσουμε τι γίνεται με όσους έχουν ενυδρεία με πάχος τζαμιού 10χιλ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη ιδεα αιολε.!!

συμφωνα με εγκυρη σελιδα ιντερνετικου καταστηματος εξ αμερικης....

Update 11/26/12. THE MANUFACTURER EXPECTS THE 1st PRODUCTION RUN TO BE READY MARCH 2013. The factory will begin producing them in January and we will begin shipping in March 2013.

αυτο προφανως σημαινει οτι θα μπει επιτελους σε γραμμη παραγωγης..

Link to comment
Share on other sites

μια παρουσιαση απο γνωστο ευρωπαιο χομπιστα ο οποιος μας λεει καποια υπερ και καποια κατα....

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=579195&page=7

Link to comment
Share on other sites

ημουνα νιος και γερασα

Απο τα τέλη του '10 όλο λένε τώρα θα βγει και ηστερα θα βγει.

Αν δεν το δω σε e-shop με τιμή δεν ελπίζω τίποτα.

Και αφού το βγάλουν στην παραγωγή και δουν τις ανάγκες τις αγοράς τότε ίσως καταλάβουν ότι το target group τους είναι τα ποιο μεγάλα ενυδρεια.

Link to comment
Share on other sites

επισης αν διαβασετε προσεχτικα θα δειτε πως το docking station εκει δηλαδη που κουμπωνει το ρομποτ υποχρεωτικα μπαινει δεξια και επανω,και πουθενα αλλου στο ενυδρειο....οποτε για τωρα ξεχαστε το πισω τζαμι η αλλο σημειο στο ενυδρειο..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν μπεί δεξιά και πίσω τι θα γίνει?... το ίδιο πράγμα είναι... δηλαδή αν έχει κάποιος ενυδρείο δύο όψεων τι θα κάνει?

Link to comment
Share on other sites

λογικα προφανως και γινεται.εδω μιλαμε για νορμαλ στησιμο ομως.αν θελεις δηλ να καθαρισεις το μπροστινο.

δεν εχεις επιλογη πχ αριστερα.ειναι φιξ το δεξι πανω και αν αναλογιστουμε και τον ογκο μαζι με το ντοκ,τοτε ισως ειναι καπως μεγαλος ο χωρος που θα χρειαζεται το ρομποτ στο παρκινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ είμαι μέσα αν πετύχουμε καλή τιμή..

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας απογοητεύσω, οι μητρικές εταιρίες δύσκολο να κάνουν καλύτερη τιμή.... άλλο να είναι κατάστημα που εμπορεύεται διάφορα και άλλο η εταιρία.

Μιά άλλη ιδέα είναι να έρθουμε σε επαφή με κάποιο ενυδρειακό κατάστημα της Ελλάδας για ομαδική και να δούμε αν μπορούμε να πετύχουμε καλύτερη τιμή μέσα από αυτό... το βρίσκω πιο πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κακη ιδεα.

βασικα θα μας βολευε μονο και μονο για να μην μπλεξουμε εμεις με τελωνεια κλπ αιολε..

απο την αλλη,δεν ξερω αν συμφερει στο μαγαζι αφου προφανως τα κουκια ειναι μετρημενα και ολοι μας γνωριζουμε τις προτεινιμενες τιμες.δηλαδη παει για φιξ ποσοστο κερδους που ισως και να μην αξιζει να ασχοληθει το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

H LION FISH σαν εταιρία εισαγωγών εξαγωγών στα ενυδρειακά προιόντα θα μπορούσε να το εισάγει και να το καλύψει στο μέλλον αλλά πρώτα από όλα πρέπει να μας καλήψει η κατασκευάστρια εταιρία στη βασική παράμετρο του πάχους του τζαμιού.Αλλιώς δεν έχει νόημα.Σε ενυδρεία μέχρι 300λ είναι υπερβολή πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα συμφέρει σε ένα τοπικό κατάστημα μια τέτοια κίνηση, γιατί πέρα από το όποιο κέρδος θα έχει από την πώληση θα κερδίσει και επιπλέον πελατεία ... συν του ότι θα έχουμε και την εγγύηση του

Link to comment
Share on other sites

Και αφού το βγάλουν στην παραγωγή και δουν τις ανάγκες τις αγοράς τότε ίσως καταλάβουν ότι το target group τους είναι τα ποιο μεγάλα ενυδρεια.

Σε ενυδρεία μέχρι 300λ είναι υπερβολή πιστεύω.

Αυτο ακριβός Νίκο.

Σε μικρά ενυδρεια θα είναι μια υπέρ πολυτέλεια για όποιον μπορεί να την πληρώσει.

Και για να μην παρεξηγηθώ με τα λίτρα, θα έλεγα καλητερα για μπροστινό τζαμι μεγαλύτερο απο 120-150cm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...